Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Rekord-Senator-Monza


kori

Recommended Posts

hú ez a Senator kombi nagyon ott van!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A hátsó kerék meg pláne! Ha valakinek van 4 db ilyen eladó szóljon! <_<

Fogyasztás! Végre sikerült beállítani az automatám!!! :rolleyes: No aztán mentünk egy nagyot, majd tankoltunk, ha lehet hinni az órának, akkor 8 litert evett a kicsike!!! Ez tetszik! Igaz kamiont nem kell vele nagyon előzni, de azért frankó! 90-nél 1800-at forog a motor! 100 nál 2000-et! cserébe 110 nél már igen gyengén lassul... no de nem versenyautó egy öreg Senya!

Link to comment
Megosztás:

Fogyasztás! Végre sikerült beállítani az automatám!!! :rolleyes: No aztán mentünk egy nagyot, majd tankoltunk, ha lehet hinni az órának, akkor 8 litert evett a kicsike!!! Ez tetszik! Igaz kamiont nem kell vele nagyon előzni, de azért frankó! 90-nél 1800-at forog a motor! 100 nál 2000-et! cserébe 110 nél már igen gyengén lassul... no de nem versenyautó egy öreg Senya!

ez jó kérdés h lehet-e hinni neki <_< nekem is kételyeim vannak néha, bár azzal győzködöm magam hogy ha a még megtehető km jó ( az sztem jó mert volt h 8km-er ig lementem vele, egyszer majd 0ra is akarok ;) )akkor talán az átlagfogyit is jól írja ki...ami ált 9.5 és 10.5 közt van nálam (3.0) vagy nincs összefüggés ? :D

Link to comment
Megosztás:

Sztem nincs. Ugyan Senatorról nemtok nyilatkozni, de nekem Caliban nyilvánvalóan hibásan méri a fogyasztást a BC (ha kínosan ügyelek a takarékosságra, óra szerint akkor is 14.1 l/100km), de mondjuk ennek tudom az okát is, mégpedig hogy rosszul van kódolv a BC-m. Ennek ellenére a megtehető távolságot hellyel-közzel pontosan számolja (legalábbis ahogy fogy az üzemenyag, egyre pontosabban, teli tankkal szerinte csak bő 400km-t tudok megtenni, pedig az 65l benzint jelent), mert én már estem be vele úgy benzinkúthoz, hogy 1km-t mutatott megtehető útnak, és sejtésem szerint 0-nál sem állt volna le a motor...

Amúgy asszem a megtehető távolságot az átlagfogyasztás és a tankban levő üzemanyag mennyisége alapján számolja, az átlagfogyasztást meg az utolsó 20km fogysztási adatai alapján. Tehát ha hajtasz mint az állat és hirtelen visszaállsz békés 50-es tempóra, elvileg akkor is el kell telnie közel 20km-nek, mire a számítógép is észhez tér a fogyasztási adatokkal.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

kicsit gyógyítgatva lett a senator <_<

főfékhenger felújítva,új stabilizátor,új hidrotőkék,olajcsere,ventillátor kicserélve....sokkal jobb lett az autó ;)

Hic rendelt nekem még új elektromos ablak kapcsolókat, júliusban majd a 2 hátsó ablak motorja is cserélve lesz...

szépen lassan összeáll :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

kicsit gyógyítgatva lett a senator <_<

főfékhenger felújítva,új stabilizátor,új hidrotőkék,olajcsere,ventillátor kicserélve....sokkal jobb lett az autó ;)

Hic rendelt nekem még új elektromos ablak kapcsolókat, júliusban majd a 2 hátsó ablak motorja is cserélve lesz...

szépen lassan összeáll :rolleyes:

Má' itt is vannak a kezemben, világítósak, nagyon csecse lesz majd :D

Meg a hifi is fejlődik az öreg vasban kicsit.....

Link to comment
Megosztás:

Má' itt is vannak a kezemben, világítósak, nagyon csecse lesz majd :rolleyes:

Meg a hifi is fejlődik az öreg vasban kicsit.....

kössziííí <_<

estére meg lehet h lesz egy 2.6 Dual Ram injektor...-feltéve ha sikerül megdumálni h legyen eladó olcsón:D

Link to comment
Megosztás:

Na, tetszik a tipp? :D

igen és volt egy ismerős ismerőse aki a 2.6-ot lecserélte 3.0ra (omega) és arra akartam rárepülni de sajnos nem eldó az injektor mert ő is azt rakta fel :rolleyes: elkiabáltam ;)

keresni még nem keresek aztán úgyis jön majd <_<

Link to comment
Megosztás:

Azt nemtom mi a helyzet a géptetővel, de elvileg a Commo C azért jött létre, mert a Rekord E-be nem fértek bele a hathengeres motorok, amiért végülis a Senator A1 elejét kapta meg a Rekord, így született meg a Commodore C.

Ez így van.

Nem jó a mocitető sem meg a sárvédők sem szerintem.

Az ajtók talán igen.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a hátsó ajtó ablakkerete különböző.

igen a hátsó ablaktér különbözik, de szerintem az első szélvédő tuti ugyanaz, meg az ajtók is, csak a hátsó ajtókeret más. A gépháztetőben meg a sárvédőben nem vagyok biztos, de még az is lehet, na majd megnézem. Most már kíváncsivá tettetek!!!

Link to comment
Megosztás:

Három napos szívás után végre bekerült a Reki alá egy másik híd, mert a régi rettenetesen hangos volt. A szívás ott kezdődött, mikor kiderült, hogy kardánkeresztből kétféle méret készült, az enyém gyárilag a kissebb, ami alákerült pedig a nagyobb. Persze a kardánok kialakítása is teljesen másaz aut.váltósnál és az 5 gangosnál, de azért összeraktam. Bírja amíg bírja. Az "új" hídon rajta volt a komplett fék, csak dobot kellett rárakni. Miutén megtörtént a légtelenítés feltünt, hogy mindkét munkahenger berohadt. Mindkettő szétszed, de egyik menthetetlen volt, e helyett ment fel a régi, de sajnos a másikat nem tudtam kiváltani, mert a régi szivárgott. Összeraktam, majd próbakör. Természetesen befogott mint állat. Ma reggel előrángattam a kettőkettest, hogy annak a komplett fékét átpakolom az enyémbe. Ha már meg lett bontve a fék, mindjárt kicseréltem az elsőket is. Persze ez sem ment gyorsan. Ugyanis az enyémben új kerékcsapágyak voltak, így az agyaknak maradniuk kellett, és a tárcsa mögötti lemezt is cserélni kellett. De hogy szép leyen az élet, a donorban jók voltak a kutyacsontok, amik nekem erősen kopogtak. Tehát a végeredmény: nem kopog az eleje, és hűtött első fék lett rajta, a hátsók meg végre nem szorulnak. A kéziféket még nem tudtam bekötni ugyanis 3 centivel rövidebb a bowden. A nyergeket és dobokat pedig le kell festenem, mert elég rozsdásak. Mindennek tetejébe kiderült, hogy nem működik a kormányzáram. De ha ezért le kerül a kormány, az is átugrik a kettőkettesből.

Egy hete a km órámat kellett darabokra szednem, mert meghalt a számláló része, és hiába van itthon 4 darab, a fedélzeti computer miatt csak ez maradhatott benne.

Ja és vmi kinyírja az injektorjaimat.

Link to comment
Megosztás:

Három napos szívás után végre bekerült a Reki alá egy másik híd, mert a régi rettenetesen hangos volt. A szívás ott kezdődött, mikor kiderült, hogy kardánkeresztből kétféle méret készült, az enyém gyárilag a kisebb, ami alákerült pedig a nagyobb. Persze a kardánok kialakítása is teljesen másaz aut.váltósnál és az 5 gangosnál, de azért összeraktam. Bírja amíg bírja. Az "új" hídon rajta volt a komplett fék, csak dobot kellett rárakni. Miutén megtörtént a légtelenítés feltünt, hogy mindkét munkahenger berohadt. Mindkettő szétszed, de egyik menthetetlen volt, e helyett ment fel a régi, de sajnos a másikat nem tudtam kiváltani, mert a régi szivárgott. Összeraktam, majd próbakör. Természetesen befogott mint állat. Ma reggel előrángattam a kettőkettest, hogy annak a komplett fékét átpakolom az enyémbe. Ha már meg lett bontve a fék, mindjárt kicseréltem az elsőket is. Persze ez sem ment gyorsan. Ugyanis az enyémben új kerékcsapágyak voltak, így az agyaknak maradniuk kellett, és a tárcsa mögötti lemezt is cserélni kellett. De hogy szép leyen az élet, a donorban jók voltak a kutyacsontok, amik nekem erősen kopogtak. Tehát a végeredmény: nem kopog az eleje, és hűtött első fék lett rajta, a hátsók meg végre nem szorulnak. A kéziféket még nem tudtam bekötni ugyanis 3 centivel rövidebb a bowden. A nyergeket és dobokat pedig le kell festenem, mert elég rozsdásak. Mindennek tetejébe kiderült, hogy nem működik a kormányzáram. De ha ezért le kerül a kormány, az is átugrik a kettőkettesből.

Egy hete a km órámat kellett darabokra szednem, mert meghalt a számláló része, és hiába van itthon 4 darab, a fedélzeti computer miatt csak ez maradhatott benne.

Ja és vmi kinyírja az injektorjaimat.

Hú ez elég szarul hangzik!!! ÍÉn a hétvégén autórádiót akartam bekötni a Senyába, mondanom se kell összeért két vezeték, volt csattogás, már kicseeréltem 3 biztit mire aránmylagh működtek a dolgok a műszerfalon, de ma este mentem vele először sötétben azóta, na hát nincs műszerfal világítás! ÁÁÁÁ!!! Remélem csak valami kis gebasz van!

Link to comment
Megosztás:

Hú ez elég szarul hangzik!!! ÍÉn a hétvégén autórádiót akartam bekötni a Senyába, mondanom se kell összeért két vezeték, volt csattogás, már kicseeréltem 3 biztit mire aránmylagh működtek a dolgok a műszerfalon, de ma este mentem vele először sötétben azóta, na hát nincs műszerfal világítás! ÁÁÁÁ!!! Remélem csak valami kis gebasz van!

uhh ez szívás...lassan kezdek rájönni h az elektronika a gyenge pontja a kocsinak...most pl az elektromos ablak van belassulva...de a lényeg h megy <_<

a vaterán találtam 2 hátsó el.ablakot 10ért...az sok ? fele ennyiért igértek elötte de az sajnos nem jött össze :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.