Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Rekord-Senator-Monza


kori

Recommended Posts

Pista!

Azt meg tudod még nekem mondani, hogy melyik az a váltó, ami felmegy a 2.4-re, és jó a rekordba?

És melyiket érdemes? Meg stb.

Csak mert egy srácnak kellene a driveos váltóm, mondtam ha ad helyette 2.4-hez való ötös váltót, viheti.

az ideális a 265 getrag lenne,de az horror áron megy......

jó rá a 240-es is,elvileg elbírja ezt a terhelést még éppen hogy.viszont nálam évente kihullik egy ilyen és nem tudom eldönteni mitől:vagy a sok km, vagy a nagyobb terhelés.nem szoktam ütni-vágni az autót szal ez kilőve.......

Link to comment
Megosztás:

Pista jol beszél,sok régota CIH motoral foglalkozótol hallottam mar hogy hordosra nyalja a hengert..

Még én sem láttam olyan 2.4-est ami nem fustöl és nincsen kartelgáza...

Általában 2.2-vel szoktak mokolni , 2.4-es hf szelepeit 40/45mm,belerakatod 1.9.es felportolt szivó és kipuff nyilású

hengerfejbe és azt rárakod egy 2.2-esre ,olyat megy hogy bexarx !

És ha van rá köles akkor + egy jo fajta tengely,296-ig elviszi a hidrotőke is..ugy már killer :)

Lesz vagy 12bar kompressiod ,ethanolhoz tökéletes!

Öcsém motorjában minden hengerben 12.5 a kompressio igy ! Szétsikolás nélkül!

Milyen 4 karbi ?

2 dupla weber/dellorto ?

Mert ahoz igencsak illik hengerenkénti leömlőt is csinalni...

egy jó 2.4-es gyárilag is jól megy....katalizátorral 125 ló,nélküle azért némileg több.......feltéve ha jó a motor persze.

az enyém nem füstöl viszont már van kartergáz és eszegeti az olajat is......de még tudja amit az omiban tudott gyárilag és ezt gázzal tudja.....pedig nálam nem évi 30.000. a futása szegénynek......és nem is öreguras 90-es tempóval.....

Link to comment
Megosztás:

az ideális a 265 getrag lenne,de az horror áron megy......

jó rá a 240-es is,elvileg elbírja ezt a terhelést még éppen hogy.viszont nálam évente kihullik egy ilyen és nem tudom eldönteni mitől:vagy a sok km, vagy a nagyobb terhelés.nem szoktam ütni-vágni az autót szal ez kilőve.......

érdekes , szegedi haveromnak van 240-ese a 24V motoron,évek óta ugynazt a váltót használja.

Link to comment
Megosztás:

egy jó 2.4-es gyárilag is jól megy....katalizátorral 125 ló,nélküle azért némileg több.......feltéve ha jó a motor persze.

az enyém nem füstöl viszont már van kartergáz és eszegeti az olajat is......de még tudja amit az omiban tudott gyárilag és ezt gázzal tudja.....pedig nálam nem évi 30.000. a futása szegénynek......és nem is öreguras 90-es tempóval.....

vágom h jo blokk,még el nem kezd kopni...

milyen kaszniban van az a 2.4 ?

Link to comment
Megosztás:

vágom h jo blokk,még el nem kezd kopni...

milyen kaszniban van az a 2.4 ?

reki-seni-commo hibrid.......1560 kg hídmérlegen mérve........a fekete ami kicsit visszább linkelve van valahol.

nekem valszeg a sok km az átka....

kopni meg minden kopik......ha sok 3.6-os rohangálna akkor azok is ezekkel a hibákkal küzdenének.....kb. ugyanaz a dugómérete......

azért ritkán megyek 100.000. alatt egy évben.......mióta vezetek csak 2x volt ilyen.... :)

Link to comment
Megosztás:

érdekes , szegedi haveromnak van 240-ese a 24V motoron,évek óta ugynazt a váltót használja.

nekem a folyamat:elkezd megégni az olaj(mindegy milyet rakok bele......nyáron pályán sok neki a közel padlón teljesített 2-3-400 km egyhuzamban.....aki ismer tudja nem csak jártatom a szám... :) )kevés a hűtése valszeg.

utána elkezd szólni egy két csapágy......esetleg némi szinkron hiba is befut.... :D

na nálam ekkor váltócsere.....nem bírom ha nem hallom a zenét..... :D

valószínüleg ha 20-nál nem mennék többet vele évente akkor ezek is bírták volna.....de mivel ezek már 20-30 éves váltók és ki tudja mennyi-milyen km van bennük ezért különösebben nem is vagyok kiakadva a dolgon.

az összes eddig ugyanúgy ment tönkre,szal ebből ki lehet silabizálni az okokat.......

Link to comment
Megosztás:

nekem a folyamat:elkezd megégni az olaj(mindegy milyet rakok bele......nyáron pályán sok neki a közel padlón teljesített 2-3-400 km egyhuzamban.....aki ismer tudja nem csak jártatom a szám... :) )kevés a hűtése valszeg.

utána elkezd szólni egy két csapágy......esetleg némi szinkron hiba is befut.... :D

na nálam ekkor váltócsere.....nem bírom ha nem hallom a zenét..... :D

valószínüleg ha 20-nál nem mennék többet vele évente akkor ezek is bírták volna.....de mivel ezek már 20-30 éves váltók és ki tudja mennyi-milyen km van bennük ezért különösebben nem is vagyok kiakadva a dolgon.

az összes eddig ugyanúgy ment tönkre,szal ebből ki lehet silabizálni az okokat.......

Olajhűtőt rá!!

De miért nem teszel be egy nagy getragot?

Link to comment
Megosztás:

mert annak sem jobb a hőladó képessége.......és egy nagy árából(ha eladom :) )vehetek 3-4-5 kicsit... :D

a hűtőn meg agyalok már 2 éve.......csak eddig nem volt nagy a motiváció......

Ne legyél önző, ne használd el az összes váltót, hagyj másnak is. :D :D

Link to comment
Megosztás:

Pista!

Sima reki difibe nincs véletlen olyan minek is hívják, szóval maga a difimű, amiben a fogaskerekek vannak, abból nincs neked egy olyan ami már másra nem érdemes mint hogy lehegesztett difi legyen belőle? :)

Kéne egy ökörködni, de komplett hidat nem akarok szerelgetni.

Tudom, barbárság meg stb...

Link to comment
Megosztás:

Pista!

Sima reki difibe nincs véletlen olyan minek is hívják, szóval maga a difimű, amiben a fogaskerekek vannak, abból nincs neked egy olyan ami már másra nem érdemes mint hogy lehegesztett difi legyen belőle? :)

Kéne egy ökörködni, de komplett hidat nem akarok szerelgetni.

Tudom, barbárság meg stb...

váltót vegyél amig van ha kell.... :D

kis difim meg nincs már.....csak nagy.azok meg sperr-ek mind..... :D

Link to comment
Megosztás:

Na, voltam olyan felelőtlen, és összeszámoltam mennyiben van a reki eddig.

A végösszeg jelenleg: 233600ft

Ebben még ugyan nincs benne a fényezés, de akárhogy számolom, ebből a pénzből még mindíg nem veszek semmilyen értelmes használtautót, átírással, normál biztosítással, rozsdamentes kasznival, stb.

Valamint benne van pár olyan tétel, amire egyébként nem feltétlen lett volna szükség. (pl másik motor egy tízesért)

Link to comment
Megosztás:

Na, voltam olyan felelőtlen, és összeszámoltam mennyiben van a reki eddig.

A végösszeg jelenleg: 233600ft

Ebben még ugyan nincs benne a fényezés, de akárhogy számolom, ebből a pénzből még mindíg nem veszek semmilyen értelmes használtautót, átírással, normál biztosítással, rozsdamentes kasznival, stb.

Valamint benne van pár olyan tétel, amire egyébként nem feltétlen lett volna szükség. (pl másik motor egy tízesért)

"Na, voltam olyan felelőtlen, és összeszámoltam mennyiben van a reki eddig.

A végösszeg jelenleg: 233600ft" :D

Nos,én is baszott kíváncsi vagyok,az enyém hol áll meg. :)

Link to comment
Megosztás:

"Na, voltam olyan felelőtlen, és összeszámoltam mennyiben van a reki eddig.

A végösszeg jelenleg: 233600ft" :D

Nos,én is baszott kíváncsi vagyok,az enyém hol áll meg. :)

Ha jó lesz stb, és benne van 500 ba... akkor mi van? De magadnak csináltad, tudod mi van benne stb... 500 ért meg vegyél egy olyat, amibe beülsz és csak mész... nem nagyon jönne össze...

Link to comment
Megosztás:

Na, voltam olyan felelőtlen, és összeszámoltam mennyiben van a reki eddig.

A végösszeg jelenleg: 233600ft

Ebben még ugyan nincs benne a fényezés, de akárhogy számolom, ebből a pénzből még mindíg nem veszek semmilyen értelmes használtautót, átírással, normál biztosítással, rozsdamentes kasznival, stb.

Valamint benne van pár olyan tétel, amire egyébként nem feltétlen lett volna szükség. (pl másik motor egy tízesért)

Ez rendben is van!! És a rá fordított időt nem is számoltad, :) Amit te dolgoztál vele- Persze,ha ki kéne fizetned valakinek akkor biztos 3x osát is ki fizetted volna. Ja és nem biztos,hogy lelki ismeretesen el is végezte volna a melót.

-- Fényezés Na azt ki csinálja??

-- Vizsgáztatás --- és mindjárt ott találod magad 5.- 6.- kilónál. De a te autód és lelki ismeretesen meg lett csinálva. Nem gányolt!! ( GONDOLOM. :D )

Link to comment
Megosztás:

Na, voltam olyan felelőtlen, és összeszámoltam mennyiben van a reki eddig.

A végösszeg jelenleg: 233600ft

Ebben még ugyan nincs benne a fényezés, de akárhogy számolom, ebből a pénzből még mindíg nem veszek semmilyen értelmes használtautót, átírással, normál biztosítással, rozsdamentes kasznival, stb.

Valamint benne van pár olyan tétel, amire egyébként nem feltétlen lett volna szükség. (pl másik motor egy tízesért)

az enyémek ennek némileg többszörösébe vannak/lesznek...... :)

nagyon többszörösébe......

Link to comment
Megosztás:

Ez rendben is van!! És a rá fordított időt nem is számoltad, :) Amit te dolgoztál vele- Persze,ha ki kéne fizetned valakinek akkor biztos 3x osát is ki fizetted volna. Ja és nem biztos,hogy lelki ismeretesen el is végezte volna a melót.

-- Fényezés Na azt ki csinálja??

-- Vizsgáztatás --- és mindjárt ott találod magad 5.- 6.- kilónál. De a te autód és lelki ismeretesen meg lett csinálva. Nem gányolt!! ( GONDOLOM. :D )

Vizsga van rajta, augusztusban megy megint.

Igyekszem mindent normálisan megcsinálni rajta.

Fényezésre hálistennek van eszközöm, és emberem is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.