Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Rekord-Senator-Monza


kori

Recommended Posts

Marha jót röhögtem az előbb...

Van 3 vectránk, amikhez van összesen hat kulcs.

Van a piroshoz egy alap kulcsunk, ami elég kopottas, meg egy pótkulcs, ami csak az utóbbi 1-2 évben van használva. (20éves autó)

Van anyáméhoz egy darab, ez a bordó.

Bátyámé, a lila két kulcsos, mert a gyujtáskapcsoló utigyári, ahhoz külön kulcs van.

És a hatodik, azé a vectráé amit elbontottam.

Na már most, a piros kulcsai nyitják mind3 autót, a bordót zárják is, valamint az eredeti alap kulcsa, az be is indítja a lilát.

Az elbontott autóé pedig szintén nyitja zárja a bordót.

Ehhez még a slussz poén, hogy fater multkor ment pesten obiba vagy hova, mind1.

Kijött, és odament az autóhoz, kinyitotta, s majd ekkor látta meg hirtelen hogy a beltér színe nem stimmel, és valaki a hátsó ülésre csempészett egy gyerekülést.

Ijedtében gyorsan visszazárta az autót, majd megfordult, és a háta mögött meglátta az egy parkolóval odébb álló saját autónkat.

Ja, igen, fater a pirossal volt mikor az idegen autót kinyitotta, szóval annak ilyen spéci kulcsa van.

Összehasonlítottuk őket, de nem is hasonlítanak.

Ez a modern kori kulcs készlete. Ha nem indul a tietek , ott van a parkoló és választhatsz egy másik Vektrát.. :D

Ja és ha van egy gyerek ülés és benne van a gyerek , :) akkor lett egy öcséd is..

_- amúgy tényleg gáz a dolog---- nekem a régi kocsimon elég volt egy 20 filléres és elfordult és indítottam. :D Még jó ,hogy csak én tudtam erről. :) ..

_ ajánlat --zár betétet cserélni!!!! :P

Link to comment
Megosztás:

Igen. Ezt a Commo-t árulják. Kiváncsi lennék az árára. De 2misi körül gondolom.

Utolsó infó az volt ,hogy 2.7 milla.. :D .. Majd le ment valamivel az árra.

-mielőtt be hozták kaptam képeket de akkor nem volt róla szó,hogy necces a papírja.. Majd mikor már itthon volt kaptam sok képet és tényleg azon látszik,hogy gyönyörű a gép. És mikor mondták az árát akkor be haltam tőle.

-- Főleg most,hogy papír gondjai vannak.---- :) ..

Link to comment
Megosztás:

Ez a modern kori kulcs készlete. Ha nem indul a tietek , ott van a parkoló és választhatsz egy másik Vektrát.. :D

Ja és ha van egy gyerek ülés és benne van a gyerek , :) akkor lett egy öcséd is..

_- amúgy tényleg gáz a dolog---- nekem a régi kocsimon elég volt egy 20 filléres és elfordult és indítottam. :D Még jó ,hogy csak én tudtam erről. :) ..

_ ajánlat --zár betétet cserélni!!!! :D

Hát a pirosban van oly módon állófűtés is, hogy beindítom, kihúzom a kulcsot a gyujtáskapcsolóból, és lezárom az autót. :P

De ez csak a kopott kulccsal müxik. :D

Link to comment
Megosztás:

Hali

Nem tud valaki valamit a használtautón eladó szürke senatorról ? Érdekelne az autó de gondoltam szimatolok mielőtt bármi hülyeségbe beleugranék.

Előre is köszönöm

üdv

Dani

Van már "némi" tapasztalatom senator B ügyben és azt tudom hogy ha most kezdenék senizni akkor nem a 24 szelepesel kezdeném az ipart...

Link to comment
Megosztás:

Utolsó infó az volt ,hogy 2.7 milla.. :D .. Majd le ment valamivel az árra.

-mielőtt be hozták kaptam képeket de akkor nem volt róla szó,hogy necces a papírja.. Majd mikor már itthon volt kaptam sok képet és tényleg azon látszik,hogy gyönyörű a gép. És mikor mondták az árát akkor be haltam tőle.

-- Főleg most,hogy papír gondjai vannak.---- :) ..

2.7m ???? Hol él ez ??? Talán a holdon szatyorban ????

Ennyit kér akkor már nem illik ilyen videókat csinalni......

Link to comment
Megosztás:

Ménem ?

Ménem?

Mert én azt mondtam... :D

Na jo ,néhany ok a teljesség igény nélk.:

-Elektronikailag sokkal érzékenyeb,sokkal több sensora van ,sok több hiba forrás...

-mert általában szét vannak hajtva ,vagy nagyon lehasználva ,szinte mind !

-Az alu hengerfej könnyebben meg makkan és jobban melegszik is (volt benne részem)

-Mert a vezérlés minden példányon már csere érett ,az ára meg horror (ebben is volt részem)

-Igényes a jo olajra (amit persze az utolso 10 évben nem kapott általában..) ,a jo gyertyára (ez kell neki : Bosch FR7DTC ,de mar nem gyartják ,a föld hatn nincs!) ,mast nem érdemes bele rakni (persze lehet probalkozni) !

-Ha hozza kell nyulni ,akkor csak egy tömités készlet ára is horror...

-Ugyan ez masodlagos ,de tuning alaktrészek ára is horror..

-Minden alkatrész ár sookkal magasabb mint a cih motorhoz ,bármiröl is beszéljünk..

-A szerelők dilettánsok hozzá,csak okoskodnak és lehuznak ott ahol tudnak...

Én sokat szivtam vele... mondjuk keményen is használtam!

Amugy kiváló motor,ha már minden mindennel klaffol !

Nézd meg a projektem :

http://motor.mcsk.fotoalbum.hu/

http://felujit002.mcsk.fotoalbum.hu/

http://felujit.mcsk.fotoalbum.hu/

Link to comment
Megosztás:

Ilyen dolgokra számítottam de ez olyan mint az mv6 pl . felsőkategóriás motor felsőkategóriás árak...

A probléma ott van hogy még a CIH-böl X millio darabot kiadtak ,ellenben ebböl csak 20 ad annyit ,igy az alkatrész arak érthetőan dragák..

A CIH-hez például 1.6-tol 3.6 ig ugyanaz a vezérlés van ! :D Jo mi?

Link to comment
Megosztás:

A probléma ott van hogy még a CIH-böl X millio darabot kiadtak ,ellenben ebböl csak 20 ad annyit ,igy az alkatrész arak érthetőan dragák..

A CIH-hez például 1.6-tol 3.6 ig ugyanaz a vezérlés van ! :D Jo mi?

Még hozzá tenném hogy azert az MV6 nal messze jobb és egyszerűb motor !

Ha egyszer látsz szétboritva x30xe-t meg C30se-t akkor szembetűnő hogy a c30se ben minden sokkal nagyobb ,vastagabb ,ugy 2x 3x !

Link to comment
Megosztás:

figyu.....a lámpákért valakit küldhetnél,mert nem annyira van helyem tárolni.........adok sok-sok darabot kompletten.....aztán majd válogatsz.... :D

kidobnám lassan őket..... :)

Nehogy kidobd... csak macerás fatert elküldeni... főleg hogy azt se tom épp hova küldjem... MCSK nem jár arra véletlen? :) Laciii hm? :D

megpróbálok vmit kitalálni gyorsan.

Link to comment
Megosztás:

Nehogy kidobd... csak macerás fatert elküldeni... főleg hogy azt se tom épp hova küldjem... MCSK nem jár arra véletlen? :) Laciii hm? :D

megpróbálok vmit kitalálni gyorsan.

az jó lesz......van 3 zsák.......kb. 15-18 lámpa......ha látnád a garázsokat akkor értenéd miért sűrgős. :D

most hoztem vissza 24 db homokolt felnit és már azok sem igazán férnek be sehová.... :)

14-be kellene jönni a füredi útra.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a véleményeket, máris okosabb lettem. Persze én azt gondoltam a 24v a királyság úgyhogy máris tanultam valamit. Azért egy sima 4 hengeres CIH motor felújítása sem két forint ,de szerencsére nincs mindenféle érzékelő és még 30 év után is megbízhatóan működik ,nekem csak 240 be fájt a 2.2 felújítása.

Viszont csoda ha találni eladó senatort az meg ,hogy sima CIh blokkos legyen hát... :D majd kivárok úgysem sürgős.

Mégegyszer köszöntem

Üdv

Dani

Link to comment
Megosztás:

az jó lesz......van 3 zsák.......kb. 15-18 lámpa......ha látnád a garázsokat akkor értenéd miért sűrgős. :D

most hoztem vissza 24 db homokolt felnit és már azok sem igazán férnek be sehová.... :)

14-be kellene jönni a füredi útra.

Ok köszi. Faterral beszélek holnap sztem, és vmikor el megy érte - remélem. Pmben vmi telszám esetleg? Hogy előtt rádcsörögjön, hogy otthon vagy stb?

Hja azt akartam kérdezni mekkora differencia van a A Omega meg a E2 lámpája között?

Link to comment
Megosztás:

Marha jót röhögtem az előbb...

Van 3 vectránk, amikhez van összesen hat kulcs.

Van a piroshoz egy alap kulcsunk, ami elég kopottas, meg egy pótkulcs, ami csak az utóbbi 1-2 évben van használva. (20éves autó)

Van anyáméhoz egy darab, ez a bordó.

Bátyámé, a lila két kulcsos, mert a gyujtáskapcsoló utigyári, ahhoz külön kulcs van.

És a hatodik, azé a vectráé amit elbontottam.

Na már most, a piros kulcsai nyitják mind3 autót, a bordót zárják is, valamint az eredeti alap kulcsa, az be is indítja a lilát.

Az elbontott autóé pedig szintén nyitja zárja a bordót.

Ehhez még a slussz poén, hogy fater multkor ment pesten obiba vagy hova, mind1.

Kijött, és odament az autóhoz, kinyitotta, s majd ekkor látta meg hirtelen hogy a beltér színe nem stimmel, és valaki a hátsó ülésre csempészett egy gyerekülést.

Ijedtében gyorsan visszazárta az autót, majd megfordult, és a háta mögött meglátta az egy parkolóval odébb álló saját autónkat.

Ja, igen, fater a pirossal volt mikor az idegen autót kinyitotta, szóval annak ilyen spéci kulcsa van.

Összehasonlítottuk őket, de nem is hasonlítanak.

Hi!

Ooooo,ezt előbb tudom!

Adhattál volna,vagy üzletelhettünk volna a kulccsal.

Még mielőtt átlamelláztam a zárakat.

Bár,még sosem késő. :)

Ha eredeti (emblémás) Opel kulcs és jó a Monza-hoz.

Idekapcsolódik.

Még keresnék két,azaz 2 darab utastérajtóba való dugózárat (jobb,bal). :)

Megyek jövő héten bontó(k)ba,de már látom a szomorú tényt,hogy nem lesz. Az sem. :D

Link to comment
Megosztás:

Ez a modern kori kulcs készlete. Ha nem indul a tietek , ott van a parkoló és választhatsz egy másik Vektrát.. :D

Ja és ha van egy gyerek ülés és benne van a gyerek , :D akkor lett egy öcséd is..

_- amúgy tényleg gáz a dolog---- nekem a régi kocsimon elég volt egy 20 filléres és elfordult és indítottam. :P Még jó ,hogy csak én tudtam erről. :) ..

_ ajánlat --zár betétet cserélni!!!! :D

:D :D :)

"ajánlat --zár betétet cserélni!!!! :o "

Vagy k...rva jól átlamellázni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.