Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Rekord-Senator-Monza


kori

Recommended Posts

vettem most egy senit amiben szintén overdrive-s az autómata....de az nem eladó.... :D

berakom magamnak,kipróbálom.

Egyébként van már váltóm ,csak az 3 gangos TH180..

De ami a legjobb lenne az a Aisin AW 03-71 L ,ritka masziv konstrukcio ,nagyon magas anyag minőségű alkatrészekel !

De van egy erőseb verzio is: AW 03-71 LE

Link to comment
Megosztás:

én híve vagyok a normális minőségü olajoknak...nem a horror árúaknak persze. :)

azért ne tegyél bele tecsós/ósőnös löttyöt....

ha speer-ed van abba más olaj kell mint a simába.......

Én nem vagyok híve a TESO-s,Ósönös olajaknak. Ha lehet itt leírni,Meguin-t használok már évek óta. Semmi bajom nem volt vele,de már volt olyan,aki azt mondta sz@r. :D

Hogy speer-e? Fingom nincs. Gondolom,ha külön forognak a féltengelyek (nem azonos irányba egyszerre),akkor az sima diffi. Miért is lenne nekem speer,főleg olyan szerencsém. :)

Egyébként még eddig a számokat se találtam meg,se a váltón,se a diffin (nem is nagyon vittem túlzásba a keresést). :D

Link to comment
Megosztás:

12 szelepesed van ugye ? 10W40 -böl valami értelmes márkát ,olajszűrőböl MAN-t.

Váltóba szabvány GM hajtómű olajat,ugy hallottam öreg motorosoktol hogy nagyon jobbat nem tehetsz bele!

Difiböl ha sperr-es ,az adalékot ne felejsd ki !

WOW!

Köszönöm a frankó válaszokat (Istvánnak is)!!!

Igen,12 valve. :-(

Link to comment
Megosztás:

vettem most egy senit amiben szintén overdrive-s az autómata....de az nem eladó.... :)

berakom magamnak,kipróbálom.

Mondom hogy hülye vagyok.

De ez miért jó?

"overdrive-s az autómata"

Árulja már el v.ki.

Bár,ótómata nekem nem világom,nem kell,csak az az overdrive az mi a rossznyavaja? :D

Link to comment
Megosztás:

Egyébként van már váltóm ,csak az 3 gangos TH180..

De ami a legjobb lenne az a Aisin AW 03-71 L ,ritka masziv konstrukcio ,nagyon magas anyag minőségű alkatrészekel !

De van egy erőseb verzio is: AW 03-71 LE

Mikről nem beszélgettek Ti. :D

Én csak olvasok itt hülyén.

Link to comment
Megosztás:

Mondom hogy hülye vagyok.

De ez miért jó?

"overdrive-s az autómata"

Árulja már el v.ki.

Bár,ótómata nekem nem világom,nem kell,csak az az overdrive az mi a rossznyavaja? :D

Van automata is és van manuális-is.

Egy kapcsolóval megfelezi az utolsó fokozatot és így például autópálya használatnál kisebb fordulaton pörög a motor, ergo kevesebbet fogyaszt. :)

Link to comment
Megosztás:

Van automata is és van manuális-is.

Egy kapcsolóval megfelezi az utolsó fokozatot és így például autópálya használatnál kisebb fordulaton pörög a motor, ergo kevesebbet fogyaszt. :D

nem épp felezi,de némileg hosszabb az átétele mint a sima 5ös váltónak.......annak 0.805 az 5. sebesség a drive-nak 0.72-0.65 tipustól függően.

autómatában meg álltala lesz 4 sebességes a váltó cserébe nincs benne mindenféle computer(van,de csak egy egyszerű a szelonoidnak,hogy csak 3. sebesség után lehessen kapcsolni)

Link to comment
Megosztás:

Én nem vagyok híve a TESO-s,Ósönös olajaknak. Ha lehet itt leírni,Meguin-t használok már évek óta. Semmi bajom nem volt vele,de már volt olyan,aki azt mondta sz@r. :D

Hogy speer-e? Fingom nincs. Gondolom,ha külön forognak a féltengelyek (nem azonos irányba egyszerre),akkor az sima diffi. Miért is lenne nekem speer,főleg olyan szerencsém. :)

Egyébként még eddig a számokat se találtam meg,se a váltón,se a diffin (nem is nagyon vittem túlzásba a keresést). :D

ha ellenkezően forog a két kerék akkor sima difid van.........a speer hasznos és élvezetes dolog is tud lenni......főleg télen.

a váltód 265-ös getrag.......arra vigyázz,mert nagyon nagy kincs... :)

Link to comment
Megosztás:

ha ellenkezően forog a két kerék akkor sima difid van.........a speer hasznos és élvezetes dolog is tud lenni......főleg télen.

a váltód 265-ös getrag.......arra vigyázz,mert nagyon nagy kincs... :D

"ha ellenkezően forog a két kerék akkor sima difid van.........a speer hasznos és élvezetes dolog is tud lenni......főleg télen."

Ez tiszta sor.

Uhhh,hát ha előttem vigyáztak rá,én is így fogok tenni! :)

Köszönöm a válaszaitokat!!!

Talán már okosabb vagyok. Bár,nem érzem. :D

Apropó!

A 2.5-eshez passzított váltóval megegyezhet,ha az is 5-ös? Vagy az gyengébb (is esetleg)?

Bár,mintha v.mi kialakításnál véltem volna különbséget felfedezni. Talán a váltórudazatnál,ahogy a váltókarhoz kapcsolódik. :)

Link to comment
Megosztás:

"ha ellenkezően forog a két kerék akkor sima difid van.........a speer hasznos és élvezetes dolog is tud lenni......főleg télen."

Ez tiszta sor.

Uhhh,hát ha előttem vigyáztak rá,én is így fogok tenni! :)

Köszönöm a válaszaitokat!!!

Talán már okosabb vagyok. Bár,nem érzem. :)

Apropó!

A 2.5-eshez passzított váltóval megegyezhet,ha az is 5-ös? Vagy az gyengébb (is esetleg)?

Bár,mintha v.mi kialakításnál véltem volna különbséget felfedezni. Talán a váltórudazatnál,ahogy a váltókarhoz kapcsolódik. :D

WOW!

Köszönöm a frankó válaszokat (Istvánnak is)!!!

Igen,12 valve. :-(

Örülj neki hogy 12 szelepesed van!

Agyon üthetetlen,szinte mindent kibir, nagyon jo cucc és olcsó mindene! (a 24v alaktrész árakhoz viszonyitva)

Nagyon komolyan és olcson tuningolható..

Váltó:

Szerintem getrag 240 van a 2.5-ösön ,de lehet hogy 260 ??

A getrag 265 az egy legendásan jo sport váltó ,szerelték még bmw-re (635csi) ,mercire v8-ra is ,jaguárra (v12-re is....) és még rengeteg komoly vasra...

Link to comment
Megosztás:

Örülj neki hogy 12 szelepesed van!

Agyon üthetetlen,szinte mindent kibir, nagyon jo cucc és olcsó mindene! (a 24v alaktrész árakhoz viszonyitva)

Nagyon komolyan és olcson tuningolható..

Váltó:

Szerintem getrag 240 van a 2.5-ösön ,de lehet hogy 260 ??

A getrag 265 az egy legendásan jo sport váltó ,szerelték még bmw-re (635csi) ,mercire v8-ra is ,jaguárra (v12-re is....) és még rengeteg komoly vasra...

a 2.5-ön 240-es van........ :D

Link to comment
Megosztás:

.

István

van vmi használható cuccod E2 Rekihez? pl 2 index kéne, meg ilyesmi... ugyan még nem néztem itt körül, de lehet reménytelen lesz :D... mármint jó állapotút találni. Újat nem akarok venni, me minek, csak összetöri az aki ezt is összetörte...

Link to comment
Megosztás:

van.....mi kell pontosan???????

moist csak 1 pár első index, és ha van lámpaüveg akkor abból egy párat eltetetni, későbbre... amit még szeretnék azt hely, és súlyhiány miatt nem lehet ( speeeeeeeeeerrrrtt akarok bele :D :) )

Márciusban mennék haza...

Link to comment
Megosztás:

moist csak 1 pár első index, és ha van lámpaüveg akkor abból egy párat eltetetni, későbbre... amit még szeretnék azt hely, és súlyhiány miatt nem lehet ( speeeeeeeeeerrrrtt akarok bele :D :P )

Márciusban mennék haza...

van bele nagy hidam speeeeerrrrrreeeeeeeelllllllllllllllllllllllll............. :) :)

index van,sok....

lámpabúra nincs külön csak lámpával........ :D

ha szólsz valakinek akkor oda is tudom adni..........most kezdek kiszórni egy csomó mindent megint.köztük amiket kérsz pl.

Link to comment
Megosztás:

van bele nagy hidam speeeeerrrrrreeeeeeeelllllllllllllllllllllllll............. :D :)

index van,sok....

lámpabúra nincs külön csak lámpával........ :)

ha szólsz valakinek akkor oda is tudom adni..........most kezdek kiszórni egy csomó mindent megint.köztük amiket kérsz pl.

Azért írtam, hogy mielőtt kiszórnád tegyél el nekem egy pár lámpát, meg indexet ... köszi. Hátsó bőr fejtámla van-e? 2 hátsó ajtóba centrálmotor? meg tempomat? :D

A speer csak jó lenne, de hogy ki nem cipelem ide az tuti... ha hazavinném majd 2 év múlva, akkor kell 1 :P

Link to comment
Megosztás:

Örülj neki hogy 12 szelepesed van!

Agyon üthetetlen,szinte mindent kibir, nagyon jo cucc és olcsó mindene! (a 24v alaktrész árakhoz viszonyitva)

Nagyon komolyan és olcson tuningolható..

Váltó:

Szerintem getrag 240 van a 2.5-ösön ,de lehet hogy 260 ??

A getrag 265 az egy legendásan jo sport váltó ,szerelték még bmw-re (635csi) ,mercire v8-ra is ,jaguárra (v12-re is....) és még rengeteg komoly vasra...

Hi!

WOW! Ne mááááá!

Mik nincsenek.

"A getrag 265 az egy legendásan jo sport váltó ,szerelték még bmw-re (635csi) ,mercire v8-ra is ,jaguárra (v12-re is....) és még rengeteg komoly vasra..."

Ezt meg egyenesen imádom. "(635csi)"

Már csak venni kell a váltóhoz egyet. :D

Köszi a megjegyzést,választ!

Jahhh,itt tartunk!

Pedig azt hittem,összeveszek a fényezővel újév alkalmából,ha még hozzá se fogtak.

http://picasaweb.google.com/V8engines67/Mo...060255022480498

De ettől még ez nem azt jelenti,hogy boldog vagyok.

Link to comment
Megosztás:

Azért írtam, hogy mielőtt kiszórnád tegyél el nekem egy pár lámpát, meg indexet ... köszi. Hátsó bőr fejtámla van-e? 2 hátsó ajtóba centrálmotor? meg tempomat? :D

A speer csak jó lenne, de hogy ki nem cipelem ide az tuti... ha hazavinném majd 2 év múlva, akkor kell 1 :)

az index és a lámpa free megy........fejtámlát kidobáltunk vagy sok-sok garnítúrát... :)

kp zár motor van........tempomatról meg ne is állmodj.......van de nem adok..... :D

sztem az országban meg tudom számolni egy kezemen hány autóban mükszik.......

Link to comment
Megosztás:

a REKORD..

Sziasztok. BUÉK Mindenkinek....

Meg néztem ezt a csoda autót.. :D Na persze mert ott nyomtam a szilveszteri szalagokat,dobáltam ide - meg oda.

Szóval be indult a kicsike és nehezen de lassan be melegedett. Alapjárat igen gyenge. Motor hátsó részénél nagy az olaj folyás. így a váltó is tiszta olaj. És a kocsi alatt is volt egy tócsa. Automata váltója nehezen kezdett dolgozni. Mire be langyosodott meg mentünk egy kört (be melegedett) Az után már nem is lehetett észre venni mikor vált. Olajat cserélni kell benne. az biztos,vagy ha lábon jön haza akkor önteni kell bele.

- Jobb oldalt küszöb oda van . Vas gitt meg oldja a dolgot . Persze csak egy időre.

- Első tornyok -javítandók , de a lényeges,hogy a bal oldalit mi előbb mert már távolodik a sárvédő a motorház fedéltől.

- Kárpitok olyanok amilyenek,le van szedve a kéder gumi,hogy ne ragadjon oda a hidegbe az ajtó kerethez. :) . Műszerfal az csere vagy ezt is Bőrözni kell. Vagy amit...

- Nagyon szépek és épek--- Lökhárítók ,dísz lécek, lámpái és a mot tér tető.Homlok rács is .. Na szóval ennyi. Alkudni nem nagyon lehet. De útvonal engedéllyel a 3 napossal lábon haza lehet hozni.

Szóval ha kell valakinek az szóljon . küldök képet róla bővebben. :)

Halika...

Link to comment
Megosztás:

a REKORD..

Sziasztok. BUÉK Mindenkinek....

Meg néztem ezt a csoda autót.. :D Na persze mert ott nyomtam a szilveszteri szalagokat,dobáltam ide - meg oda.

Szóval be indult a kicsike és nehezen de lassan be melegedett. Alapjárat igen gyenge. Motor hátsó részénél nagy az olaj folyás. így a váltó is tiszta olaj. És a kocsi alatt is volt egy tócsa. Automata váltója nehezen kezdett dolgozni. Mire be langyosodott meg mentünk egy kört (be melegedett) Az után már nem is lehetett észre venni mikor vált. Olajat cserélni kell benne. az biztos,vagy ha lábon jön haza akkor önteni kell bele.

- Jobb oldalt küszöb oda van . Vas gitt meg oldja a dolgot . Persze csak egy időre.

- Első tornyok -javítandók , de a lényeges,hogy a bal oldalit mi előbb mert már távolodik a sárvédő a motorház fedéltől.

- Kárpitok olyanok amilyenek,le van szedve a kéder gumi,hogy ne ragadjon oda a hidegbe az ajtó kerethez. :P . Műszerfal az csere vagy ezt is Bőrözni kell. Vagy amit...

- Nagyon szépek és épek--- Lökhárítók ,dísz lécek, lámpái és a mot tér tető.Homlok rács is .. Na szóval ennyi. Alkudni nem nagyon lehet. De útvonal engedéllyel a 3 napossal lábon haza lehet hozni.

Szóval ha kell valakinek az szóljon . küldök képet róla bővebben. :D

Halika...

Hi Opel-osokk!

:D :) :D

"Motor hátsó részénél nagy az olaj folyás. így a váltó is tiszta olaj."

Enyém dettó.

Lesz mit alkotni még. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.