Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Rekord-Senator-Monza


kori

Recommended Posts

Hi és BÚÉK Opelosok és családjuk!

Én vagyok 2011-ben az első (hülye kérdező)? :D

Kérdéseim lennének. :)

+ 2 képet teszek fel ezek miatt.

Tehát,a sárgával bekarikázott részek a kérdések.

1. Lehetek-e (legyek-e) olyan bátor,hogy a váltó kihajtást kihúzom,hogy kicseréljem a kihajtás szimeringet? Értem én hogy azért csúszkálós,hogy felvegye az egyéb mozgásokat. De ha én kihúzom teljesen,ugye nem hullik szét a váltó bele?

& ugye kapok is hozzá szimeringet? Nem érdekel az sem ha méretek alapján kell beszereznem,csak ne legyen egy "érdekes" méretezésű. Bocs a szóismétlésekért! :D

http://picasaweb.google.com/V8engines67/Mo...015324990947874

Jahhh,meg ugye a kinyomócsapágyat is be tudom szerezni!? Mert azt csak nem ártana kicserélni. Remélem a kuplung és szerkezet jó lesz. Azt még meg se mertem nézni. :P

2. Mi célt szolgálna az a fémcsap a váltókar tartó gumibakon? Mert én ismét összenéztem,de semmi nem adja ott magát,csak üresen "fityeg". :D

http://picasaweb.google.com/V8engines67/Mo...015327360973762

Bocs,ezekhez én még nagyon hülye vagyok! De hát ugye válság van,így amit csak lehet,megpróbálok én meggyógyítani. :D

A váltó viszont legalább gyönyörűen kapcsolgatható minden sebességbe. Persze tudom,ez még semmit nem jelent. :)

Köszi a válaszokat előre is!

Link to comment
Megosztás:

Hi és BÚÉK Opelosok és családjuk!

Én vagyok 2011-ben az első (hülye kérdező)? :D

Kérdéseim lennének. :)

+ 2 képet teszek fel ezek miatt.

Tehát,a sárgával bekarikázott részek a kérdések.

1. Lehetek-e (legyek-e) olyan bátor,hogy a váltó kihajtást kihúzom,hogy kicseréljem a kihajtás szimeringet? Értem én hogy azért csúszkálós,hogy felvegye az egyéb mozgásokat. De ha én kihúzom teljesen,ugye nem hullik szét a váltó bele?

& ugye kapok is hozzá szimeringet? Nem érdekel az sem ha méretek alapján kell beszereznem,csak ne legyen egy "érdekes" méretezésű. Bocs a szóismétlésekért! :D

http://picasaweb.google.com/V8engines67/Mo...015324990947874

Jahhh,meg ugye a kinyomócsapágyat is be tudom szerezni!? Mert azt csak nem ártana kicserélni. Remélem a kuplung és szerkezet jó lesz. Azt még meg se mertem nézni. :P

2. Mi célt szolgálna az a fémcsap a váltókar tartó gumibakon? Mert én ismét összenéztem,de semmi nem adja ott magát,csak üresen "fityeg". :D

http://picasaweb.google.com/V8engines67/Mo...015327360973762

Bocs,ezekhez én még nagyon hülye vagyok! De hát ugye válság van,így amit csak lehet,megpróbálok én meggyógyítani. :D

A váltó viszont legalább gyönyörűen kapcsolgatható minden sebességbe. Persze tudom,ez még semmit nem jelent. :)

Köszi a válaszokat előre is!

szmering van,pár ezer........nem hullik szét a váltó.kihúzhatod nyugottan.

kinyomó is van 2-8 ezerig.......

a csapot én sem vágom most fejből.........a váltót meg várd meg melegen mit csinál.......azért olajat cserélj benne mielött felrakod.

Link to comment
Megosztás:

nem a kéder a gond,a lyuk a kasznin......a tiéd túl nagy.... :D

ááá ezt nem tudom megérteni, hogy ugyanaz a kaszni, és mégis ekkorát változtatnak rajta?

Más: az overdriveos váltóhoz hol tudnék szimeringet venni? Elsőt-hátsót? Az opelék rendszere sem ismeri, ráadásul ugye ami a harang alatt van, az ilyen fémházas valami.

Link to comment
Megosztás:

szmering van,pár ezer........nem hullik szét a váltó.kihúzhatod nyugottan.

kinyomó is van 2-8 ezerig.......

a csapot én sem vágom most fejből.........a váltót meg várd meg melegen mit csinál.......azért olajat cserélj benne mielött felrakod.

"...azért olajat cserélj benne mielött felrakod."

Szia István!

Köszönöm a válaszokat! Mindenképp cserélek olajat,mindenhol. :)

De ha már itt tartunk,amúgy is megakartam kérdezni (nem csak tőled) a nagy Opel-os közösséget,milyen olajat szeret???

Kinek mi a tapasztalata? (Érdekelne motor,váltó,diffi is!!!) Motor úgy gondolom 10W40 (mert talán hidros ugye?),de mindenképp javítsatok ki,ha tévedek!?

Inkább kérdezek időben,mint hogy ökörséget csináljak. :D :D

Előre is köszönöm ismét! :)

Peter

Link to comment
Megosztás:

belemegy..... :)

mert ez kisebb mint ami neked kell..... :)

átlóban 1 centivel.... :D

félre a tréfával....nem tudod berakni,mert annyit nem tart már meg a kéder.

Na,de ha már tuningolsz a kasznin egy kicsit lejjebb teszed a tetőt és máris alkalmas lesz bele a szélvédő. :P

Bocs,tényleg csak viccelek!!!

Idén (sem) nem akarok szomorkodni,üzemanyagárak és a többi,ide vagy oda. :D

Link to comment
Megosztás:

"...azért olajat cserélj benne mielött felrakod."

Szia István!

Köszönöm a válaszokat! Mindenképp cserélek olajat,mindenhol. :D

De ha már itt tartunk,amúgy is megakartam kérdezni (nem csak tőled) a nagy Opel-os közösséget,milyen olajat szeret???

Kinek mi a tapasztalata? (Érdekelne motor,váltó,diffi is!!!) Motor úgy gondolom 10W40 (mert talán hidros ugye?),de mindenképp javítsatok ki,ha tévedek!?

Inkább kérdezek időben,mint hogy ökörséget csináljak. :P :D

Előre is köszönöm ismét! :)

Peter

én híve vagyok a normális minőségü olajoknak...nem a horror árúaknak persze. :)

azért ne tegyél bele tecsós/ósőnös löttyöt....

ha speer-ed van abba más olaj kell mint a simába.......

Link to comment
Megosztás:

"...azért olajat cserélj benne mielött felrakod."

Szia István!

Köszönöm a válaszokat! Mindenképp cserélek olajat,mindenhol. :)

De ha már itt tartunk,amúgy is megakartam kérdezni (nem csak tőled) a nagy Opel-os közösséget,milyen olajat szeret???

Kinek mi a tapasztalata? (Érdekelne motor,váltó,diffi is!!!) Motor úgy gondolom 10W40 (mert talán hidros ugye?),de mindenképp javítsatok ki,ha tévedek!?

Inkább kérdezek időben,mint hogy ökörséget csináljak. :D :D

Előre is köszönöm ismét! :)

Peter

12 szelepesed van ugye ? 10W40 -böl valami értelmes márkát ,olajszűrőböl MAN-t.

Váltóba szabvány GM hajtómű olajat,ugy hallottam öreg motorosoktol hogy nagyon jobbat nem tehetsz bele!

Difiböl ha sperr-es ,az adalékot ne felejsd ki !

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.