Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Rekord-Senator-Monza


kori

Recommended Posts

Ma egész nap a Rekordon túráztam. Kivettem az injektorhidat, rákötöttem az AC-t amivel felnyomtam a rendszernyomást. Majd minden egyes injektorra kötöttem testet és a pozitívat hozzáérintettem. 3 injektor szépen porlasztotta a benyát, egy pedig hegyesen nyomta. Azt az egyet kicseréltem, ráadásul megint benzincsövet kellett cserélnem. Csináltam új tömítéseket az injektortalp alá, és a hidegindító injektor alá. Utána féktisztító spray-vel kipucoltam a légmennyiségmérőt, a pillangószelepet. Kikötöttem a kipufogógáz visszavezetést is. Sajnos még mindig dadogva jár, de legalább elindul. Lassan el kellene vinnem egy hozzáértőhöz :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ma egész nap a Rekordon túráztam. Kivettem az injektorhidat, rákötöttem az AC-t amivel felnyomtam a rendszernyomást. Majd minden egyes injektorra kötöttem testet és a pozitívat hozzáérintettem. 3 injektor szépen porlasztotta a benyát, egy pedig hegyesen nyomta. Azt az egyet kicseréltem, ráadásul megint benzincsövet kellett cserélnem. Csináltam új tömítéseket az injektortalp alá, és a hidegindító injektor alá. Utána féktisztító spray-vel kipucoltam a légmennyiségmérőt, a pillangószelepet. Kikötöttem a kipufogógáz visszavezetést is. Sajnos még mindig dadogva jár, de legalább elindul. Lassan el kellene vinnem egy hozzáértőhöz :lol:

nem lehet hogy a benycső elhasználódásának köze van a fecsik tönkremeneteléhez?

kipróbáltam az etanolt szegény kékvillámban,de még abban sem volt annyi kosz,hogy gondot okozzon.

kicsi az esélye(de azért van)hogy mindíg vacak csövet veszel.

Link to comment
Megosztás:

Mar en is gondoltam arra,hogy a tankban vmi trutyi,ami kinyirja a csoveket es az injektorokat.Bar most az injektorok jok, megis szarakodik.Mgprobalok tankot mosni es rakok bele injektor tisztitot.

már jártam más autóval,hogy a benyaszűrő esett szét.a bele szépen feloldodott a benzintől.

sztem rakj 1 szűrőt a fecszik elé a bejövő csőbe,nem drága.az unixos vmi 400 ft.

megyek haza 4.-én és ha lessz időm nézek injektorokat neked.

Link to comment
Megosztás:

Én az Omegával jártam így, hogy a szűrőbetét leesett a helyéről. Az a müa szűrő bírja a 3 Bar nyomást? Köszi előre is :lol:

nekem nem bírta........ :D

az nem arra van kitalálva.mekkora neked alapjáraton és fordulaton a nyomás???most b@szogatom az enyémet,már ha épp van rá időm,és nekem alapon 1 bar fordulaton 1.5 bar.

Link to comment
Megosztás:

Helló Doki! Hej, de régen hallottam rólad! Nem tudtam, ki vagy, míg meg nem néztem az oldaladon a képeket. Jól haladsz a szekérrel?

Szia Sanyi!

Most már azért alakulgat. A kasznizást két héten belül szeretném befejezni, aztán mehet alá a futómű.

Már csak 1-2 apróság hiányzik mint pl.: 1db féknyereg, 4db féktárcsa, 1db motor, 1db váltó :lol: :D :lol:

A többi úgy néz ki megvan.

Link to comment
Megosztás:

Igen még tavaj tavasszal, motor és váltó nélkül.

A nyomás pedig biztos mert L és LE Jetronic-hoz mindenhol ennyit írnak. A Kadett GTE-m ben is ennyi volt.

és a kaszni kukában van már?

akkor pedíg X-akta mitől megy a paripám.nekem nem megy 1.5 fölé a nyomás soha.legalább keveset fogyaszt,elvileg.

kukázok rá 1 új szivattyút.bár menni meg tök jól megy.

Link to comment
Megosztás:

és a kaszni kukában van már?

Igen... a futóműveket, és a padlólemezt használtam fel belőle

akkor pedíg X-akta mitől megy a paripám.nekem nem megy 1.5 fölé a nyomás soha.legalább keveset fogyaszt,elvileg.

kukázok rá 1 új szivattyút.bár menni meg tök jól megy.

1,5bar-al mennie kell, csak az alapjárat alacsonyabb, és a teljesítmény kisebb

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Tegnapelőtt megállt a jobb hátsó el.ablak fél útan. Kb 5 centit mozgot le-föl. Mivel bowdenes, mindjárt a ladás korszakomból visszamaradt rémálmok jöttek elő kiszálasodott, felcsavarodott, elszakadt bowdenről. De szerencsére csak az egyik fogaskerék tengelynek volt erős zsírhiánya. Kis csavarlazító spré, és zsírspré megoldotta a problémát. Az összarkás csak másodikra sikerült, mert először sok bowdent csavartam fel a dobra. Ezután a többi ajtót is szétkaptam, és befújtam az ablakemelők mechanikáját és a zárszerkezeteket zsírsprével. Most pöpecül megy mindegyik ablak :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.