Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


kori

Recommended Posts

nem gyárilag rossz, hanem elfárad az idők során.

Igen azért cseréltettem, mert hosszú úton 80 ig ment fel, most majdnem 90 en áll.....

Cseréltetted? Azt hittem megoldottad magad. :D

Tényleg, én a csere előtt állok. Nem tűnik túl bonyolult dolognak, de valaki tud tanácsokat adni? Leginkább az érdekelne, hol érdemes leengedni a hűtővizet, és hogy feltöltés után kell-e légteleníteni, ha igen, akkor hogyan?

Link to comment
Megosztás:

Cseréltetted? Azt hittem megoldottad magad. :D

Tényleg, én a csere előtt állok. Nem tűnik túl bonyolult dolognak, de valaki tud tanácsokat adni? Leginkább az érdekelne, hol érdemes leengedni a hűtővizet, és hogy feltöltés után kell-e légteleníteni, ha igen, akkor hogyan?

az az igazság, hogy sokmindent megoldok magamnak, de igazából én fehéringes vagyok munkahelyemen :P

ÉS a kollégák szeretnek, és megoldják nekem :P

nem eresztettük le a vizet, hanem a csövek lehúzása után kifolyt, és a légtelenitést megoldotta amotor magától. járt vagy 1 órát alapjáraton, majd hazajöttem vele.... a levegő kidolgozódott.....

Link to comment
Megosztás:

az az igazság, hogy sokmindent megoldok magamnak, de igazából én fehéringes vagyok munkahelyemen :D

ÉS a kollégák szeretnek, és megoldják nekem :P

nem eresztettük le a vizet, hanem a csövek lehúzása után kifolyt, és a légtelenitést megoldotta amotor magától. járt vagy 1 órát alapjáraton, majd hazajöttem vele.... a levegő kidolgozódott.....

Értem. Én megpróbálom felfogni, ami meg kifolyik, majd pótolom. Nézegettem a könyvét, nem írja, hány liter van bent összesen. Valaki nem tudja esetleg?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm!

Sikerült, most az enyém is gyönyörűen tartja a 88 fokot! :D

Elviekben már tudnék is fűteni, ha bírnám a kipuff szagot, de azt nem szeressük, úgyhogy arra még kicsit várnom kell.

Behr termosztát volt bent gyárilag, én is azt vettem bele. Egy darabig jó lesz.

Link to comment
Megosztás:

és nem nézted meg a szivósort, vagy hogy honnan jön a kipufogógáz?

Nem, én nem találom, majd aki ért hozzá jobban, végignézi, ha tudnám, hogy épül fel a szívósor, akkor tudnám mit, hol nézzek, de így nem. Annyit tudok, hogy levettem a gumicsövet, ami az intercoolerről a szívósorra megy, és az belül tiszta olaj volt, csöpögött szinte belőle... Nem tudom, hogy az normális-e. Azt se értem, hogy fújhat ki kipufogó gázt egy szívósoron, ahol elvileg levegőt kéne beszívnia.

Ezt a kifújás dolgot már 2 szerelő megcsinálta, két hiba volt is amit tényleg megcsináltak, az ok, de most nemhogy jobb, inkább rosszabb, durvábban jön be, mint régen. Meg rángat is egyenletes haladásnál, vagy ha visszaengedem a gázt kicsit, szóval lehet tényleg a szívósorral van valami. Július óta szenvedek vele....

Link to comment
Megosztás:

Úgy,hogy a birka EGR tolja bele.Dugót neki!!

Ahha, így már érthető. Ledugóznám, de akkor ki is kell üttetnem az elektronikából, hogy ne akarjon onnan szívni, levegőt meg kevesebbet adni neki gondolom.

Amúgy hol érdemes ledugózni? Már lent az öntöttvas csonknál, vagy ahogy belépne az AGR szelepbe, vagy az AGR szelep után, mielőtt bemenne a szívósorra?

Még azon is gondolkodtam, hogy az öntöttvas leömlő, és az AGR szelep között van egy kis tartály, amibe szintén belemegy a kipuff gáz, plusz abba még belemegy a hűtővíz is. Az micsoda?

Link to comment
Megosztás:

Ahha, így már érthető. Ledugóznám, de akkor ki is kell üttetnem az elektronikából, hogy ne akarjon onnan szívni, levegőt meg kevesebbet adni neki gondolom.

Amúgy hol érdemes ledugózni? Már lent az öntöttvas csonknál, vagy ahogy belépne az AGR szelepbe, vagy az AGR szelep után, mielőtt bemenne a szívósorra?

Még azon is gondolkodtam, hogy az öntöttvas leömlő, és az AGR szelep között van egy kis tartály, amibe szintén belemegy a kipuff gáz, plusz abba még belemegy a hűtővíz is. Az micsoda?

Az hűti vissza a kipufogógázt.Fogalmam sincs hol lehetne ledugózni,nem ismerem azt a motort.Omegán nem sz@roztam,lenyestem tőben a csövet,kalapáccsal kilapitottam aztán co-val összevarrtam.Kapott egy egr nélküli bmw szívócsövet aztán jóccakát. :P

A kipufogógáz maradjon ott ahova való,a kipufogócsőben........... :D

Link to comment
Megosztás:

Ahha, így már érthető. Ledugóznám, de akkor ki is kell üttetnem az elektronikából, hogy ne akarjon onnan szívni, levegőt meg kevesebbet adni neki gondolom.

Amúgy hol érdemes ledugózni? Már lent az öntöttvas csonknál, vagy ahogy belépne az AGR szelepbe, vagy az AGR szelep után, mielőtt bemenne a szívósorra?

Még azon is gondolkodtam, hogy az öntöttvas leömlő, és az AGR szelep között van egy kis tartály, amibe szintén belemegy a kipuff gáz, plusz abba még belemegy a hűtővíz is. Az micsoda?

Szerintem attól, hogy vágsz pl. egy alulemezt egr formájúra, és berakod a hengerfej meg az egr közé, még nem kell kiüttetni. A rendszer nem érzékeli, hogy áramlik-e ott gáz, csak azt figyeli, működik-e az egr. Az pedig működik, és soha többet nem lesz kormos :D Minimálisan még javulhatnak is a menettulajdonságok, mert több jut a turbóba, nőhet a nyomás, hacsak a nyomásszabályzó bele nem nyúl. De szerintem ennyi ingadozást még megbír. :P

Link to comment
Megosztás:

Szerintem attól, hogy vágsz pl. egy alulemezt egr formájúra, és berakod a hengerfej meg az egr közé, még nem kell kiüttetni. A rendszer nem érzékeli, hogy áramlik-e ott gáz, csak azt figyeli, működik-e az egr. Az pedig működik, és soha többet nem lesz kormos :D Minimálisan még javulhatnak is a menettulajdonságok, mert több jut a turbóba, nőhet a nyomás, hacsak a nyomásszabályzó bele nem nyúl. De szerintem ennyi ingadozást még megbír. :P

Igen, nem is hiszem, hogy ez hibakódot generálna, csupán arra gondoltam, hogy az elektronika nagy valószínűséggel úgy működik, hogy ad neki kipuff gázt, levegőből meg elvesz, mert hát ugye ott a kipufogó füst, szívja azt. Namár most ha csak ledugózom, akkor arról az elektronika nem tud, ugyanúgy mozgatja az AGR szelepet, az mozog, csak hát ugye nem megy semmilyen többlet kipuff gáz, levegőből meg elvesz neki, emiatt rángathat, teljesítményt veszíthet, idegesen működhet a motor. De ez csak egy elmélet, és ahogy drága Ukslayer barátunk is bölcsen megfogalmazta, maradjon a kipufogó füst a kipufogóba, oda való. :P Tehát ki fogom próbálni, és meglátjuk, de előfordulhat, hogy a csak sima ledugózás nem elég, hisz akkor miért vinnék emberek az elektronikából is kiiktatni.

Nah, szóval a tapasztalataimat mindenképp megosztom majd veletek!

Köszi a hozzászólásokat!

Link to comment
Megosztás:

Igen, nem is hiszem, hogy ez hibakódot generálna, csupán arra gondoltam, hogy az elektronika nagy valószínűséggel úgy működik, hogy ad neki kipuff gázt, levegőből meg elvesz, mert hát ugye ott a kipufogó füst, szívja azt. Namár most ha csak ledugózom, akkor arról az elektronika nem tud, ugyanúgy mozgatja az AGR szelepet, az mozog, csak hát ugye nem megy semmilyen többlet kipuff gáz, levegőből meg elvesz neki, emiatt rángathat, teljesítményt veszíthet, idegesen működhet a motor. De ez csak egy elmélet, és ahogy drága Ukslayer barátunk is bölcsen megfogalmazta, maradjon a kipufogó füst a kipufogóba, oda való. :D Tehát ki fogom próbálni, és meglátjuk, de előfordulhat, hogy a csak sima ledugózás nem elég, hisz akkor miért vinnék emberek az elektronikából is kiiktatni.

Nah, szóval a tapasztalataimat mindenképp megosztom majd veletek!

Köszi a hozzászólásokat!

Nem gyenge! :P

http://www.eds-motorsport.de/shop/en/produ...a492fd06a3211f8

Link to comment
Megosztás:

Szerintem attól, hogy vágsz pl. egy alulemezt egr formájúra, és berakod a hengerfej meg az egr közé, még nem kell kiüttetni. A rendszer nem érzékeli, hogy áramlik-e ott gáz, csak azt figyeli, működik-e az egr. Az pedig működik, és soha többet nem lesz kormos :D Minimálisan még javulhatnak is a menettulajdonságok, mert több jut a turbóba, nőhet a nyomás, hacsak a nyomásszabályzó bele nem nyúl. De szerintem ennyi ingadozást még megbír. :P

És mi van olyankor amikor a map szenzoron keresztül figyeli a rendszer az egr ténykedését és a nyomásváltozást? :P

Link to comment
Megosztás:

Szerintem attól, hogy vágsz pl. egy alulemezt egr formájúra, és berakod a hengerfej meg az egr közé, még nem kell kiüttetni. A rendszer nem érzékeli, hogy áramlik-e ott gáz, csak azt figyeli, működik-e az egr. Az pedig működik, és soha többet nem lesz kormos :D Minimálisan még javulhatnak is a menettulajdonságok, mert több jut a turbóba, nőhet a nyomás, hacsak a nyomásszabályzó bele nem nyúl. De szerintem ennyi ingadozást még megbír. :P

Tévedtem, az első nagyobb gázadásra kidobja a villáskulcsot :P Marad a szoftveres kiüttetés.

Link to comment
Megosztás:

Megkérdeztem mennyibe kerül, 40.000 Ft-ot mondtak :D

Ha belegondolsz, lehet megéri ám. Ha az erg ennyire lekormolódik, gondolhatod milyen lerakódásokat csinál az egész szívósórban, az sem bírja a végtelenségig. De megkockáztatom, hogy a beszívott korom részecskék miatt jobban is kopik a motor, mintha tiszta levegőt kapna. :P

Link to comment
Megosztás:

Ha belegondolsz, lehet megéri ám. Ha az erg ennyire lekormolódik, gondolhatod milyen lerakódásokat csinál az egész szívósórban, az sem bírja a végtelenségig. De megkockáztatom, hogy a beszívott korom részecskék miatt jobban is kopik a motor, mintha tiszta levegőt kapna. :D

Igen, lehet, hogy megéri, kivéve, ha Greenpeace-s vagy. :P

Amúgy ma cserélték ki az egyes kipuff hőmérséklet szenzoromat (csak a szenzor 58.000 Ft ...), most már nincs hibakód a gépen, szerelő megnézte a szívósoromat, szét van esve.

Jó sok kipufogó gázt vezethet neki vissza az AGR, mert nekem egy részét így kinyomja, és ha kb 30-nál lassabban haladok, és megy a ventillátor, majdnem megfulladok bent. Szóval gondolhatod. Mindegy, egyenlőre sajnos annyi kiadásom lesz, hogy egy ekkora összeg pluszba nem fér már idén se bele. :P Ez van.

Link to comment
Megosztás:

Azt megnézném melyik jár több károsanyag-kibocsátással: A nagyobb fogyasztású egr-es autó + a szelep előállítása (öntés, megmunkálás, szállítás), vagy egy egr nélküli.

Teljes mértékben egyetértek, plusz az EGR szelep brutálisan magas árának megszerzése, mennyi környezetszennyezéssel jár, ha cserélni kell. Adott esetben ki kell vágni egy kisebb erdőt, hogy legyen rá pénz! :D

Link to comment
Megosztás:

Teljes mértékben egyetértek, plusz az EGR szelep brutálisan magas árának megszerzése, mennyi környezetszennyezéssel jár, ha cserélni kell. Adott esetben ki kell vágni egy kisebb erdőt, hogy legyen rá pénz! :D

Van amelyiknek az árát csak egy kisebb bérgyilkosság fedezi........... :P

Link to comment
Megosztás:

nem gyárilag rossz, hanem elfárad az idők során.

Igen azért cseréltettem, mert hosszú úton 80 ig ment fel, most majdnem 90 en áll.....

Most jutottam el idáig a topicban. :P

Szóval, az én Vekim is mindig 80-on áll, de nyáron a kánikulában voltunk a hegyekben és akkor láttam életemben először, hogy megy felfelé a mutató, sőőőőt, bekapcsolt a venti, mert annyira felmelegedett. Eddig még sosem hallottam benne a ventillátort ..... Totál bepánikoltam, hogy felforr, de aztán a normál utakon visszahűlt.

Cseréltesssem ki én is a termosztátot? :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.