Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Valaki tudja,hogy az astra g 1.4 es üzemanyagmérőjel milyen beosztású eggyátalán lineáris? Most az alsó egynegyedbe van. Szóval még nemérte egy pirosat. Ha villog vagy csak világít a lámpa akkor kb mennyi benzin kell hogy még benne legyen?

Nem hiszem, hogy lineáris, legalábbis nekem fél tanktól gyorsabban megy le, ugyanolyan használat mellett, kevesebb kilométer jön ki az alsó félből. Állítólag 70-80 km van még, amikor világítani kezd, és 20-30 km, amikor már villog. Az elsővel nincs tapasztalatom, általában akkor tankolok, miután elkezd villogni. Olyankor nekem kb. 45-47 liter megy bele, tehát még jó pár liter van tartalékban, elvileg az még egy bő 70-80 km, csak BC nélkül nem bízom abban, hogy ez biztos meg is van még, tolni meg nem szeretném. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Nem hiszem, hogy lineáris, legalábbis nekem fél tanktól gyorsabban megy le, ugyanolyan használat mellett, kevesebb kilométer jön ki az alsó félből. Állítólag 70-80 km van még, amikor világítani kezd, és 20-30 km, amikor már villog. Az elsővel nincs tapasztalatom, általában akkor tankolok, miután elkezd villogni. Olyankor nekem kb. 45-47 liter megy bele, tehát még jó pár liter van tartalékban, elvileg az még egy bő 70-80 km, csak BC nélkül nem bízom abban, hogy ez biztos meg is van még, tolni meg nem szeretném. :icon1:

Köszi!:)

Link to comment
Megosztás:

Nem hiszem, hogy lineáris, legalábbis nekem fél tanktól gyorsabban megy le, ugyanolyan használat mellett, kevesebb kilométer jön ki az alsó félből. Állítólag 70-80 km van még, amikor világítani kezd, és 20-30 km, amikor már villog. Az elsővel nincs tapasztalatom, általában akkor tankolok, miután elkezd villogni. Olyankor nekem kb. 45-47 liter megy bele, tehát még jó pár liter van tartalékban, elvileg az még egy bő 70-80 km, csak BC nélkül nem bízom abban, hogy ez biztos meg is van még, tolni meg nem szeretném. :icon1:

Nálam is ugyanez van. :)

Link to comment
Megosztás:

Sztem sem lineáris.

Most hogy van Veramonom ami ugye literre pontosan kijelzi hogy mennyi benga van a tankban, érdekes adatok jöttek ki: elvileg ugye a teletank az 52liter, ehhez képest amikor pontosan félen állt a mutató akkor 20 litert írt ki a computer, negyednél meg 12-t. Hát ennyit a pontosságról.

Link to comment
Megosztás:

Sztem sem lineáris.

Most hogy van Veramonom ami ugye literre pontosan kijelzi hogy mennyi benga van a tankban, érdekes adatok jöttek ki: elvileg ugye a teletank az 52liter, ehhez képest amikor pontosan félen állt a mutató akkor 20 litert írt ki a computer, negyednél meg 12-t. Hát ennyit a pontosságról.

Azért azt se vedd készpénznek, amit az kiír, hiszen az is csak egy úszóra és egy ellenálláscsúszkára támaszkodik. A tank nem tökéletes mértani alakzat alakú, benne az úszón és a műszerfali műszeren vélhetően nincs kompenzálva a tank alakja miatti eltérés, a Veramon vélhetően próbál kompenzálni, de az se biztos, hogy tökéletes lesz, az sem tud csodát tenni.

Link to comment
Megosztás:

Sztem sem lineáris.

Most hogy van Veramonom ami ugye literre pontosan kijelzi hogy mennyi benga van a tankban, érdekes adatok jöttek ki: elvileg ugye a teletank az 52liter, ehhez képest amikor pontosan félen állt a mutató akkor 20 litert írt ki a computer, negyednél meg 12-t. Hát ennyit a pontosságról.

Ezt jó tudni. Akkor még egy világítós és villogós adatot is, légyszi! :D

Link to comment
Megosztás:

Meg tudnátok mondani, hogy egy 2007-es 1.4-e Twinportos 1.4XEP típusú kocsihoz mennyibe kerülne ez a veramon fedélzeti sz.gép?

Meg hogy mi az amiket meg kell hozzá rendelni?

Egyszer már megkérdeztem itt a fórumon, és volt egy fórumtárs aki belinkelt egy másik Opel fórumot hogy ott választ találok a kérdésemre, de oda olyan körülményes és idegesítő a bejutás hogy hagytam a fenébe.

Szóval valaki akinek ilyen kocsija van, meg tudná mondani hogy mi, hogy, miért, mennyiért?

Link to comment
Megosztás:

Ezen a linken le vannak írva a különböző tételek árai:

http://veramon.czweb.org/en_pp_cenik_opel.html

Ezek közül a 4. és az 5. tétel (a belső hőmérséklet érzékelő és a relé) nem feltétlenül szükséges ha nincs klímád vagy nem akarod hogy a Veramon azt is vezérelje.

Az utolsó tétel (optocoupler) meg csak a Twinportos autókhoz kell, mert azoknál a motorvezérlő nem kezeli a fogyasztási adatokat, így enélkül ez a funkció nem működne.

A pontos bekerülési költség így tehát függ a mindenkori cseh korona árfolyamától is, valamint add még hozzá a postaköltséget, ami Csehországból is kb. annyi mint idehaza belföldön egy csomagfeladás. Összehasonlításul: nekem nagyjából 18e Ft-ból volt itthon úgy hogy az optocsatolón kívül az összes tételt megrendeltem.

Jah és ehhez még hozzájön hogy kell venned egy BC kapcsolós ablaktörlőkart is, mert azt a készlet nem tartalmazza (utángyártott ha jól emlékszem 6e Ft körül elérhető, a gyári ~20e Ft). Nekem már volt ilyenem, ezt nem kellett megvennem, úgyhogy nincs is benne abban az árban amit fentebb írtam.

Link to comment
Megosztás:

Ezen a linken le vannak írva a különböző tételek árai:

http://veramon.czweb...cenik_opel.html

Ezek közül a 4. és az 5. tétel (a belső hőmérséklet érzékelő és a relé) nem feltétlenül szükséges ha nincs klímád vagy nem akarod hogy a Veramon azt is vezérelje.

Az utolsó tétel (optocoupler) meg csak a Twinportos autókhoz kell, mert azoknál a motorvezérlő nem kezeli a fogyasztási adatokat, így enélkül ez a funkció nem működne.

A pontos bekerülési költség így tehát függ a mindenkori cseh korona árfolyamától is, valamint add még hozzá a postaköltséget, ami Csehországból is kb. annyi mint idehaza belföldön egy csomagfeladás. Összehasonlításul: nekem nagyjából 18e Ft-ból volt itthon úgy hogy az optocsatolón kívül az összes tételt megrendeltem.

Jah és ehhez még hozzájön hogy kell venned egy BC kapcsolós ablaktörlőkart is, mert azt a készlet nem tartalmazza (utángyártott ha jól emlékszem 6e Ft körül elérhető, a gyári ~20e Ft). Nekem már volt ilyenem, ezt nem kellett megvennem, úgyhogy nincs is benne abban az árban amit fentebb írtam.

Köszönöm szépen az infókat.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Eddigi pályafutásom legjobb fogyasztását sikerült produkálnom a minap a Coupéval, 45.4l V-Power Racing-gel mentem 708km-t, ami 6.4l/100km-es fogyinak felel meg. És mivel különösebben nem volt célom az alacsony fogyasztás, még csak nem is mentem másképp mint ahogy szoktam, mindössze annyi különbség volt hogy a hidegebb időnek köszönhetően már nem használtam a klímát.

Link to comment
Megosztás:

Ezt jó tudni. Akkor még egy világítós és villogós adatot is, légyszi! :D

Hehh.

A Veramon szerint 10 liternél kigyulladt a szegénységjelző és elkezdett világítani, aztán amikor már csak 7 liter volt a tankban (még mindig világít a szegénységjelző, nem villog!), az egyik indítás után feladta a számolgatást a computer és nemes egyszerűséggel kiírta hogy a tankban levő üzemanyagmennyiség 0 liter :huh: , viszont magabiztosan 111km-es hatótávolságot jelzett még ennyi benzinnel is. Nem sokkal ez után el is kezdett villogni a lámpa, én meg mentem a kútra, de továbbra sem tudom hogy mennyi üzemanyag lehet benne amikor villogni kezd.

Link to comment
Megosztás:

Eddigi pályafutásom legjobb fogyasztását sikerült produkálnom a minap a Coupéval, 45.4l V-Power Racing-gel mentem 708km-t, ami 6.4l/100km-es fogyinak felel meg. És mivel különösebben nem volt célom az alacsony fogyasztás, még csak nem is mentem másképp mint ahogy szoktam, mindössze annyi különbség volt hogy a hidegebb időnek köszönhetően már nem használtam a klímát.

jó lé ez a 100as benya...

1.5-2 literrel eszik kevesebbet a veki

tény hogy kb+50ft literje de a moci szereti :)

Link to comment
Megosztás:

Hehh.

A Veramon szerint 10 liternél kigyulladt a szegénységjelző és elkezdett világítani, aztán amikor már csak 7 liter volt a tankban (még mindig világít a szegénységjelző, nem villog!), az egyik indítás után feladta a számolgatást a computer és nemes egyszerűséggel kiírta hogy a tankban levő üzemanyagmennyiség 0 liter :huh: , viszont magabiztosan 111km-es hatótávolságot jelzett még ennyi benzinnel is. Nem sokkal ez után el is kezdett villogni a lámpa, én meg mentem a kútra, de továbbra sem tudom hogy mennyi üzemanyag lehet benne amikor villogni kezd.

Nem tankoltad tele? Mert ha igen, akkor egyszerű, még maradt kb. 6 liter. És ez nagyjából megegyezik azzal, amit én is tapasztaltam, hogy ha elkezd villogni és tele tankolom, akkor megy bele 45-47 liter. A tank meg elvileg 52 literes.

Link to comment
Megosztás:

próbáld ki :)

csak bc-ből indultam ki...

ahol idáig 6.5 volt most 5.... (50 tempómat)

a teljes fogyim az most csúnya :) ,sok a móka :)

Én ma nézője voltam egy jó kis mókának. Driftverseny volt ma nálunk (Db).

A V8, V10-es motor hangjának nincs párja... Off BMW :D

100km-re vetítve biztos voltak 50 l- es fogyasztások. Vagy több...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.