Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Pár napja majdnem ráb@sztam. Lazán zsebre rakok egy Deákot, megyek tankolni. A számlálót nem néztem, csak azt, hogy színültig legyen. Eléggé kiszáradhatott a tankom, alig kaptam vissza.

Ha így alakulnak a benzinárak, felkészültebben kell menni tankolni.

Ja, fogyasztási adatot nem tudok írni, mert utoljára nem tele tankoltam.

DSCI0173_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Pár napja majdnem ráb@sztam. Lazán zsebre rakok egy Deákot, megyek tankolni. A számlálót nem néztem, csak azt, hogy színültig legyen. Eléggé kiszáradhatott a tankom, alig kaptam vissza.

Ha így alakulnak a benzinárak, felkészültebben kell menni tankolni.

Ja, fogyasztási adatot nem tudok írni, mert utoljára nem tele tankoltam.

DSCI0173_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

ha teli tankolni megyek 48-9 liter szokott lenni a deák meg pár matyi ugrik de elég 1000+kmre

Link to comment
Megosztás:

Boldog új (és egyben második) tulaja lettem egy 2004-es, 1,2-es 16 szelepes Astrának.

Az autó nagyon új, hiszen kb.4 évet volt használva. Nem szervizkönyves, hanem csak egy szerviz pass volt hozzá, ellenben minden számla amit szervizeltek az autón adott volt hozzá.

Az első, mért fogyasztási adatom:

20 liter 340 km, azaz 5,88 l/100km

a 340 km-ből 220 országút volt, 120 városi. Országúton azért húzva volt a 3000-es fordulat fölé, többnyire 4-esbe a Bakonyon át.

Nekem is hihetetlennek tűnt, én többre számítottam. Kíváncsi leszek hogy a hétköznapokon, városban mennyit eszik majd meg.

Z12XE

Link to comment
Megosztás:

A legutolsó:

647.6km 43.85 liter Mol EVO Neo 99-esből, ami 6.77 l/10km-es átlagnak felel meg.

Sokszor klímázva, amikor lehet tempomattal, normális, de azért lendületes közlekedéssel. Város/országút 20/80% arányban.

Én elégedett vagyok, főleg hogy most tankoltam először MOL-nál. Általában VPower Racing-el etetem, mert az olcsóbb.

Link to comment
Megosztás:

A legutolsó:

647.6km 43.85 liter Mol EVO Neo 99-esből, ami 6.77 l/10km-es átlagnak felel meg.

Sokszor klímázva, amikor lehet tempomattal, normális, de azért lendületes közlekedéssel. Város/országút 20/80% arányban.

Én elégedett vagyok, főleg hogy most tankoltam először MOL-nál. Általában VPower Racing-el etetem, mert az olcsóbb.

szégyelld magad :D :D

tegnap tankoltam ... majd jöttem mentem a városba... kb 40km .. bc 8.8 mutatott ... azt hittem hogy elromlott :)

reggelre mire beértem melóba már 9.7 volt, így már minden ok :D :D

Link to comment
Megosztás:

A legutolsó:

647.6km 43.85 liter Mol EVO Neo 99-esből, ami 6.77 l/10km-es átlagnak felel meg.

Sokszor klímázva, amikor lehet tempomattal, normális, de azért lendületes közlekedéssel. Város/országút 20/80% arányban.

Én elégedett vagyok, főleg hogy most tankoltam először MOL-nál. Általában VPower Racing-el etetem, mert az olcsóbb.

Ez kicsit sok, nem? 70km-ként tankolni? :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Állítólag a sima tetőcsomagtartó tud +1l-t dobni ha nincs rajta semmi akkor is. Szóval én akár +2l-en se lepődnék meg, de hát nem kell állandóan rajta hagyni és akkor nincs gond.

Azon gondolkoztam, hogy vegyek e egy boxot a tetőre, mert most nyáron hosszabb úton voltunk a családdal, és annyira megpakoltam a kocsit, hogy már egy szívószál sem fért volna be a csomagtartóba.Másik megoldás hogy egy kombira cserélném a kocsit, de az ugye húzósabb dolog.Ráadásul Opelnél azt mondták, hogy 1milliót adnának a kocsimért, ami 2007-es 58.000Km van benne és úgy néz ki mintha tök új lenne.Úgyhogy ezt elvetettem.Lehet hogy megbarátkozom a +2 literrel.:(

Link to comment
Megosztás:

Ha csak egyszer kell egy évben, akkor tetőboxot lehet bérelni is... ;)

Ezért én tuti nem vennék, és pláne nem cserélnem le az autót csak emiatt... :blush:

Én is bánom hogy nem karavánt vettem, nyaraláskor 2 személy belepakol, és vége, és akkor nem is viszek sok cuccot. Amikor 1 hétre suli miatt mentem Bp-re, akkor is megtellett. :D

100e-el lett volna több, de nagyobb, és mekkora gáztartály befért volna. :D

Mondeo csomagtartója elég lenne nekem.

Link to comment
Megosztás:

100e-el lett volna több, de nagyobb, és mekkora gáztartály befért volna. :D

A Caravanba se fér nagyobb gáztartály, legalábbis ha normálisan, a pótkerék helyére rakod. Ha nem oda hanem a csomagtartóba, akkor elvész a Caravan legnagyobb előnye, az egybenyitva óriási méretű csomagtartó. Ha nem ezért, akkor meg minek vennél Caravan-t?

Link to comment
Megosztás:

Eddigi vegyes fogyasztási csúcsom még az augusztusi nagy kánikulákban született: 46,37 liter 766 km-re: cca. 6,05 l/100 km. Pedig volt sok rövid városi, lámpás út is benne.

:blink: Az szép. Nekem 6,7 alá még nem sikerült lemenni, ráadásul az nem is nyáron volt, tehát még klíma se játszott, illetve a téli gumi is segített...

Link to comment
Megosztás:

:blink: Az szép. Nekem 6,7 alá még nem sikerült lemenni, ráadásul az nem is nyáron volt, tehát még klíma se játszott, illetve a téli gumi is segített...

Nálam se játszott a klíma, ugyanis nincs az autómban. :) Mondjuk én speciel nem is nagyon bírnám, klímás kocsiban mindig huzatot kap a nyakam...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.