Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Utána olvastam a dolgoknak, és hát szerintem nem igazán éri meg.Kell egy kütyü is ami 45000ft, mert különben károsodni fog egy csomó alkatrész.

Ha csak max de tényleg max félig teszed etanollal akkor még nem kell átalakító.

Mondjuk akkor meg nincs számottevő megtakarítás.Legfeljebb annyi,hogy nyugodtabban

alszol, mivel nem fogyasztottad annyit az apadóban lévő kőolajvagyont!

Link to comment
Megosztás:

Ha csak max de tényleg max félig teszed etanollal akkor még nem kell átalakító.

Bár elsőre megértené ezt mindenki...

Faterommal küzdök már jóideje az etanol miatt, meg van győződve róla hogy ő jobban jár ha a Z10XE(!) Corsába azt tankolja fele-fele arányban.

Levezettem neki a fogyasztási adatokból meg az üzemanyagárakból, hogy így alig 1Ft-ot spórol km-ként, mert ugye az átalakítót azt nem veszi meg mert drága.

Ráadásul a fele-fele dolgot is eléggé félvállról veszi, közelebb van az a 60-40%-hoz az etanol javára, amitől a lambda-szondája már be is mondta az unalmast... :angry:

Mivel a kilométerek száma amit egy évben fut az alig 5000 (nyugdíjas, ingyen tömegközlekedik), egy gyári lambda-szonda meg bő 30e, ki lehet számolni hogy nagyjából 6 év kell neki ahhoz hogy egyáltalán nullán legyen az után a kár után amit okozott, addig erősen bukó a dolog... <_< Tök megérte, nem?

Link to comment
Megosztás:

Bár elsőre megértené ezt mindenki...

Faterommal küzdök már jóideje az etanol miatt, meg van győződve róla hogy ő jobban jár ha a Z10XE(!) Corsába azt tankolja fele-fele arányban.

Levezettem neki a fogyasztási adatokból meg az üzemanyagárakból, hogy így alig 1Ft-ot spórol km-ként, mert ugye az átalakítót azt nem veszi meg mert drága.

Ráadásul a fele-fele dolgot is eléggé félvállról veszi, közelebb van az a 60-40%-hoz az etanol javára, amitől a lambda-szondája már be is mondta az unalmast... :angry:

Mivel a kilométerek száma amit egy évben fut az alig 5000 (nyugdíjas, ingyen tömegközlekedik), egy gyári lambda-szonda meg bő 30e, ki lehet számolni hogy nagyjából 6 év kell neki ahhoz hogy egyáltalán nullán legyen az után a kár után amit okozott, addig erősen bukó a dolog... <_< Tök megérte, nem?

A lambda szonda hogyan menne tönkre az etanoltól? Nem csak a gázösszetételt vizsgálja?

Link to comment
Megosztás:

Zafira A egyhat.

400 km elővárosi + városi forgalomban

300 km 4 fővel, teli csomagtartóval, surány - szentendre, esztergom- soron útvonalon, sopron elött tankolva

7,0 L / 100km re jött ki.

ez nem szar ugye?

amugy a telitank óta elmentem még 410 km-t, és pont félig van....

Link to comment
Megosztás:

Zafira A egyhat.

400 km elővárosi + városi forgalomban

300 km 4 fővel, teli csomagtartóval, surány - szentendre, esztergom- soron útvonalon, sopron elött tankolva

7,0 L / 100km re jött ki.

ez nem szar ugye?

amugy a telitank óta elmentem még 410 km-t, és pont félig van....

LPG-re leszek kíváncsi, hogy majd hogyan alakul neked

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.