Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

S4 lesz az, de annyira amúgy nem vészes a helyzet, ha csak rövidtávon nyomod. Tavaly nekem is volt ilyen körülmények között télen 11,5.

Nekem a rövidtáv sajnos sokkal rosszabb,kb 2-2,5 km,tehát ilyenkor télen borzasztó...Jó ha egyáltalán elhagyja a 80 fokot,mire leparkolok

12-13l/100km... 10 körül akkor fogyaszt,ha nincs mínusz.

(Ezek után ámulok,amikor 10-15km-es "rövidtávú városi" fogyasztásokról írtok :lol: )

Link to comment
Megosztás:

Nekem a rövidtáv sajnos sokkal rosszabb,kb 2-2,5 km,tehát ilyenkor télen borzasztó...Jó ha egyáltalán elhagyja a 80 fokot,mire leparkolok

12-13l/100km... 10 körül akkor fogyaszt,ha nincs mínusz.

(Ezek után ámulok,amikor 10-15km-es "rövidtávú városi" fogyasztásokról írtok :lol: )

Nekem oda vissza 15 ám. Akkor ezek szerint nem érdemes keresnem az okát. Ilyen üzem mellet ennyit tud? Csak itt mindenki 6,5-7,5 es fogyasztásokról ír ezért lepődtem meg ennyire. Hosszúba nekem is szépen elvan 6,5el. Nyáron 8-8,5el beéri persze csak A/C OFF mellet.

Link to comment
Megosztás:

Nekem oda vissza 15 ám. Akkor ezek szerint nem érdemes keresnem az okát. Ilyen üzem mellet ennyit tud? Csak itt mindenki 6,5-7,5 es fogyasztásokról ír ezért lepődtem meg ennyire. Hosszúba nekem is szépen elvan 6,5el. Nyáron 8-8,5el beéri persze csak A/C OFF mellet.

Ez a normál működés :lol:

Nyáron,és országúton nekem is tökéletes,de ilyenkor borzasztó...Néha azért elmegy "fagyizni",mert szépen kokszosodik az egr és barátai :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem a rövidtáv sajnos sokkal rosszabb,kb 2-2,5 km,tehát ilyenkor télen borzasztó...Jó ha egyáltalán elhagyja a 80 fokot,mire leparkolok

12-13l/100km... 10 körül akkor fogyaszt,ha nincs mínusz.

(Ezek után ámulok,amikor 10-15km-es "rövidtávú városi" fogyasztásokról írtok :lol: )

Ha megnyugtat, nekem varoson belul kepes 14L koruli fogyasztast produkalni... :D

Link to comment
Megosztás:

Hát akkor megnyugodtam. Sajnos ezen benzinárak mellet nagyon húzós. Hát ha nincsen baj és ennyit tud akkor max kocsicsere dehát sajna arra se lóvé se kedv.

Az a baj hogy finoman szólva nem ideális körülmények között használod az autót. A 2-2.5km-es extra rövid távok városon belül (pláne télen, mikor mindig hideg motorral indulsz) nagyon megdobják a fogyasztást, nekem hasonló körülmények között használva még a C12NZ Corsa is megevett 12litert százon, pedig az csak 1.2-es és 45 ló...

Éppen emiatt (és most nem az elfogultság beszél belőlem, ne hidd hogy a márka becsületét akarom védeni) sztem semmi értelme a kocsicserének, mert így használva egy hasonló paraméterekkel rendelkező Ford, VW, Fiat, vagy bármi más is ugyanennyit fogyasztana. Esetleg ha az elég, egy kisebb köbcentisre lecserélheted, de még egy Z10XE is simán megenne így 8-9litert sztem...

Ezt csak azért írtam hogy nehogy keservesen csalódj egy esetleges autócsere miatt, mert az autód nem rossz. Igazság szerint át kéne gondolnod a munkába járásod körülményeit, szvsz ha megoldható akkor számold ki, lehet jobban kijössz tömegközlekedéssel, ha meg nem, akkor én megpróbálnék egyezkedni a munkatársaimmal egyfajta "telekocsi szolgáltatás"-hoz hasonló dologról, hogy mondjuk akik busszal járnak, azok adják oda a bérlet árát neked, cserébe adott időben felveszed őket munkába menet. Neked visszajön valamennyi a benzinpénzből, és nekik is jobb mert kényelmesebben járhatnak munkába.

Link to comment
Megosztás:

Hát akkor megnyugodtam. Sajnos ezen benzinárak mellet nagyon húzós. Hát ha nincsen baj és ennyit tud akkor max kocsicsere dehát sajna arra se lóvé se kedv.

Megfontolandó lehet esetleg valami kis purrogót (régi Simson Schwalbe, Babetta, vagy használt robogó) venni - persze nem a mostani zimankóban. De mondjuk tavasztól őszig alternatíva lehet. Jólvan, egy-egy záport el lehet vele kapni, de mégis olcsóbban lehetne megoldani a munkábajárást. Különben csatlakozom az előttem szólóhoz, az ilyen bajokon kocsicsere nemigen segít.

Link to comment
Megosztás:

Megfontolandó lehet esetleg valami kis purrogót (régi Simson Schwalbe, Babetta, vagy használt robogó) venni - persze nem a mostani zimankóban. De mondjuk tavasztól őszig alternatíva lehet. Jólvan, egy-egy záport el lehet vele kapni, de mégis olcsóbban lehetne megoldani a munkábajárást. Különben csatlakozom az előttem szólóhoz, az ilyen bajokon kocsicsere nemigen segít.

A fogyasztáson segíthet az autó lecserélése. Tartós város, kevés vidék, sok-sok rövid táv és mínuszok a csillaggarázsban: 6.7 l/100km gázolaj.

Viszont, ha a dízelre cserét anyagilag tudná finanszírozni, akkor nem főne most a feje a magasabb benzin fogyasztás miatt.

Reális alternatívának az autógáz tűnik. Még átlagos használat mellett is hamar megtérül és a már kiismert autó is megmarad.

Extrém rövidtávokon csak az izomerő a megoldás.

Link to comment
Megosztás:

Az a baj hogy még tartós városi használat esetén se mindegy hogy hogyan használod, a "sok rövid táv" eléggé tág fogalom, literekben mérhető fogyasztáskülönbség van már a 8-10 kilométeres, és a 2-3 kilométeres utak között is, pedig mindegyik rövid táv és egyik alatt sem éri el az autó az üzemi hőmérsékletét...

Link to comment
Megosztás:

Az a baj hogy még tartós városi használat esetén se mindegy hogy hogyan használod, a "sok rövid táv" eléggé tág fogalom, literekben mérhető fogyasztáskülönbség van már a 8-10 kilométeres, és a 2-3 kilométeres utak között is, pedig mindegyik rövid táv és egyik alatt sem éri el az autó az üzemi hőmérsékletét...

3km-es táv: 120km-havonta ~11l

10km-es táv 400km havonta ~35l

...örüljön a rövidtávnak :lol:

Link to comment
Megosztás:

A fogyasztáson segíthet az autó lecserélése. Tartós város, kevés vidék, sok-sok rövid táv és mínuszok a csillaggarázsban: 6.7 l/100km gázolaj.

Viszont, ha a dízelre cserét anyagilag tudná finanszírozni, akkor nem főne most a feje a magasabb benzin fogyasztás miatt.

Reális alternatívának az autógáz tűnik. Még átlagos használat mellett is hamar megtérül és a már kiismert autó is megmarad.

Extrém rövidtávokon csak az izomerő a megoldás.

Kedves 1 anonim felhasználó! :lol:

Valóban, én nem vettem számításba alternatívaként a dízelt..., csak más benzinesben gondolkodtam. Így valóban lehetne fogni, csak ahogy a többiek is írják, az extrém rövid menetek a dízelből is rosszabb értéket hoznak ki (bár kétségtelen, hogy jobbat, mint benzinesből), viszont nagyobb az egyszeri befektetés egy dízelbe (esetleg - bocsánat - egy kis Saxo). A gázzal is az lehet a gond, hogy ugyan előbb-utóbb behozza a befektetést, de egyszerre viszonylag sokba kerül. Nem ismerem a mai modern gázos megoldásokat, de régebben ugye benzinnel történt az indítás, és a bemelegedés közben lehetett átváltani gázra. Nyilván ez ma automatikusan megy, de ha a hidegindítás ugyanúgy benzinnel történik, akkor pont akkor nem spórol a cartárs, amikor akarna...

Szóval, szerintem moped vs. több emberes túra, vagy tényleg marad a drótszamár...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.