Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Ezt inkább literben érdemes számolni, nyilván ha 90-nel megy az ember, akkor többet tud menni világító lámpával, mint városban.

Legegyszerűbb ha lámpa felvillanáskor teli tankolsz, és abból ki tudod számolni.

Bár szerintem ez is csak közelítő érték, mert a benzinmérő csak hozzávetőleges adatot közöl. (ez talán a kézikönyvben is benne van)

Link to comment
Megosztás:

Meg hát motortípustól is függ... Nekem amikor elkezdett világítani a lámpa, utána alig 20km-t mentem és már villogott... pedig nem nyomtam neki, csak hát ugye 1.8... :D Mondanom sem kell ezek után villogó lámpával már nem mertem újabb 20km-t megtenni...

Én is pont így jártam ma.Előtte a BC még 49 megtehető kilométert mutatott, mire hazaértem, már villogott a lámpa. :)

Link to comment
Megosztás:

A nagy hidegekben rövidebb távokon (10-12km) 6.2l-ről=>7l nőtt a fogyasztásom

Nekem ez most csúnyább lesz az átlaghoz viszonyítva (6.2), mert 360 km uán a mutató az 1/4 és 1/2 között tanyázik... Általában város , és kb 1 órás alapjárat is benne volt.

Link to comment
Megosztás:

Nekem ez most csúnyább lesz az átlaghoz viszonyítva (6.2), mert 360 km uán a mutató az 1/4 és 1/2 között tanyázik... Általában város , és kb 1 órás alapjárat is benne volt.

Eddig is olyan körülmények között volt 6.2? Vagy a hideg szólt bele?

Link to comment
Megosztás:

7.6 -ra jött ki az átlag.

Felmerült bennem a kérdés, hogy téli gummákkal a jobb tapadás miatt lehetséges, hogy télen többet eszik, mint a nyáriakkal?

Igen, ez biztos. Megéri a biztonságod a 100 km-enkénti 0,5-1 lityós különbség, ha mondjuk 2 méter féktávon múlik az élet :)

Link to comment
Megosztás:

Igen, ez biztos. Megéri a biztonságod a 100 km-enkénti 0,5-1 lityós különbség, ha mondjuk 2 méter féktávon múlik az élet :)

Teljesen egyetértek, fel sem merült bennem, hogy télen ne téli gumikkal közlekedjek. ...csak azon gondolkodtam, hogy nem csak a hideg és városi menet emelte a fogyasztást, hanem a téli gumik is.

Link to comment
Megosztás:

De te miért tankolsz ilyen racsingos benzineket? Mennyivel eszik kevesebbet, mivel jobb neked, mit tapasztalsz és melyik a legjobb ezekből a prémium üzemanyagokból szerinted?

Egyszer már ki akarom próbálni:D! Bár így is 17000-ért tankolok... :)

ez megint a sírba visz :D

7.6 csúnyán taposva :D

ja ez most omv 100,most megint azt raktam bele....mert kétszer emeltek ,de ezt nem ,igen 399.9 literje

a shell 100as 10ft több literje

Link to comment
Megosztás:

De te miért tankolsz ilyen racsingos benzineket? Mennyivel eszik kevesebbet, mivel jobb neked, mit tapasztalsz és melyik a legjobb ezekből a prémium üzemanyagokból szerinted?

Egyszer már ki akarom próbálni:D! Bár így is 17000-ért tankolok... :)

most omv carrera 100-t használok kb 1.5 literrel eszik kevesebbet.

kb nullára jön ki,vagy valamivel olcsóbb mint a 95-ös a különbség ,de szerintem jobb a 100as

engem meggyőzött :D ,tegyél egy próbát.

asszem mol evo 100as az 398.9 ,azt még nem próbáltam

szerk:

most 44.56L/17280ft

Link to comment
Megosztás:

Hmm 1.5 liter/100 km az nem lenne rossz... nekem így télen 7.5 körül eszik, megnézném a hat literes fogyasztást, úgy simán megérné:D!

Ugyanaz a motorom nekem is...:)

most omv carrera 100-t használok kb 1.5 literrel eszik kevesebbet.

kb nullára jön ki,vagy valamivel olcsóbb mint a 95-ös a különbség ,de szerintem jobb a 100as

engem meggyőzött :D ,tegyél egy próbát.

asszem mol evo 100as az 398.9 ,azt még nem próbáltam

szerk:

most 44.56L/17280ft

Link to comment
Megosztás:

Hmm 1.5 liter/100 km az nem lenne rossz... nekem így télen 7.5 körül eszik, megnézném a hat literes fogyasztást, úgy simán megérné:D!

Ugyanaz a motorom nekem is...:)

ki kell próbálni :D

nekem most ez elég sok lett...

volt benne pálya kb 200km 140-150között,a maradék kb 400 város,10km-10km és eléggé tolom neki

6 liter nem hiszem hogy tud lenni..de sose lehet tudni,nálam a 10km az eszi rendesen....

Link to comment
Megosztás:

7.6 -ra jött ki az átlag.

Felmerült bennem a kérdés, hogy téli gummákkal a jobb tapadás miatt lehetséges, hogy télen többet eszik, mint a nyáriakkal?

Üdv!

Én nem hiszem, hogy a gumik miatt enne többet. Később melegszik be, és addig dúsabb keveréket ad magának szerintem... :)

Link to comment
Megosztás:

Annyit én sem hiszem, azért írtam ezt-> :)!

De egy 0,5 liter/100km csökkenés is már majdnem megéri szerintem...

ki kell próbálni :D

nekem most ez elég sok lett...

volt benne pálya kb 200km 140-150között,a maradék kb 400 város,10km-10km és eléggé tolom neki

6 liter nem hiszem hogy tud lenni..de sose lehet tudni,nálam a 10km az eszi rendesen....

Link to comment
Megosztás:

Teljesen egyetértek, fel sem merült bennem, hogy télen ne téli gumikkal közlekedjek. ...csak azon gondolkodtam, hogy nem csak a hideg és városi menet emelte a fogyasztást, hanem a téli gumik is.

Én a gumik miatt nem veszek észre különbséget. Sokkal inkább a hidegindítások...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.