Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Az szép! Akkor a hosszú távú átlagod menyi? Hogy/hol használod? Milyen benyával? Hogy méred? Hol a trükk?

mindig első kattanásig tankolok ,akkor nullázok,majd következő tankoláskor megint.

pl tankolok 38litert mentem 600km azaz 38:600=0.063 tehát 6.3L/100km

v-power racing-et (100-as)tankolok már egy jó ideje :D

szerk:igen tudom hogy 398/liter

a számok nem hazudnak :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt szeretném tudni, hogy hogyan működik a km számlálón az átlagfogyasztás kijelzése? Ha megnyomom 1-2 mp-ig, akkor nullázódik a km állás, ha tovább nyomom, akkor ott kiírja ugyan, hogy 7,3 -meg alatta valami km-t -, de ez most már sokadszor ugyan annyi. Ez hogy lehet? Vagy nem jól csinálok valami?

Köszi a válaszokat! Üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt szeretném tudni, hogy hogyan működik a km számlálón az átlagfogyasztás kijelzése? Ha megnyomom 1-2 mp-ig, akkor nullázódik a km állás, ha tovább nyomom, akkor ott kiírja ugyan, hogy 7,3 -meg alatta valami km-t -, de ez most már sokadszor ugyan annyi. Ez hogy lehet? Vagy nem jól csinálok valami?

Köszi a válaszokat! Üdv

a Tiedbe van BC????

vagy mi van???

Link to comment
Megosztás:

Ezt már többen néztük, és eddig senki sem tudta, mit jelentenek azok a számok.

De biztosan nem a fogyasztás.

Na most beszélgettünk a kollégámmal, és arra jutottunk, hogy: nem lehet, hogy ezek a számok a szerviz intervallummal vannak összefüggésben? Hogy mennyi van hátra, vagy mennyi telt el... Bár... ami azt illeti, én most "nulláztam" az InSP-t, ennek ellenére azt írja ki, hogy 7.3 és alatta meg 15384... Nem tudom, mit jelenthetnek... :)

Link to comment
Megosztás:

Na most beszélgettünk a kollégámmal, és arra jutottunk, hogy: nem lehet, hogy ezek a számok a szerviz intervallummal vannak összefüggésben? Hogy mennyi van hátra, vagy mennyi telt el... Bár... ami azt illeti, én most "nulláztam" az InSP-t, ennek ellenére azt írja ki, hogy 7.3 és alatta meg 15384... Nem tudom, mit jelenthetnek... :)

Ha jól emlékszek mikor legutóbb erről volt szó, olyan jött ki, hogy az a 15384, mindenkinél ugyanannyi.

Link to comment
Megosztás:

nekem is 15384 alul felül 32.2 nem tudom mi lehet.

Akkor majd én megmondom!

Azoknak a számoknak semmi közük a fogyasztáshoz, azok a műszeregység kódjai illetve verziószámuk, valamint az impulzusjeladó kódja.

Bővebben: mondjuk ha felül azt látod hogy 7.3, akkor abból a 7 a műszeregység kódja és azt jelenti hogy ez a műszercsoport X14XE, X16XEL, X18XE1 illetve X20XEV motorhoz jó, a pont utáni hármas (3) a verziószám, az alsó sorban levő 15384 meg az útjeldó/impulzusjeladó kódja. Ha ezek nem stimmelnek, akkor nem fog pontosan mérni a sebességmérőd.

Hasonlóképpen a 32.2 a Z12XE-hez való műszercsoportot jelenti, abból is a v2.0-s verziót (ez a műszer csak ehhez a motorhoz jó), az útjeladótok kódja meg leginkább kerékméretfüggő, az azért egyforma.

Amúgy nem magamtól vagyok ám ilyen okos, a gúgli segített :)

Info a műszeregységkódokról:

http://www.opel-infos.de/downloads/astra_g_instrument.pdf

Link to comment
Megosztás:

Akkor majd én megmondom!

Azoknak a számoknak semmi közük a fogyasztáshoz, azok a műszeregység kódjai illetve verziószámuk, valamint az impulzusjeladó kódja.

Bővebben: mondjuk ha felül azt látod hogy 7.3, akkor abból a 7 a műszeregység kódja és azt jelenti hogy ez a műszercsoport X14XE, X16XEL, X18XE1 illetve X20XEV motorhoz jó, a pont utáni hármas (3) a verziószám, az alsó sorban levő 15384 meg az útjeldó/impulzusjeladó kódja. Ha ezek nem stimmelnek, akkor nem fog pontosan mérni a sebességmérőd.

Hasonlóképpen a 32.2 a Z12XE-hez való műszercsoportot jelenti, abból is a v2.0-s verziót (ez a műszer csak ehhez a motorhoz jó), az útjeladótok kódja meg leginkább kerékméretfüggő, az azért egyforma.

Amúgy nem magamtól vagyok ám ilyen okos, a gúgli segített :)

Info a műszeregységkódokról:

http://www.opel-infos.de/downloads/astra_g_instrument.pdf

Köszönöm a kimerítő választ, akkor már így értem is. :-)

Link to comment
Megosztás:

Akkor majd én megmondom!

Azoknak a számoknak semmi közük a fogyasztáshoz, azok a műszeregység kódjai illetve verziószámuk, valamint az impulzusjeladó kódja.

Bővebben: mondjuk ha felül azt látod hogy 7.3, akkor abból a 7 a műszeregység kódja és azt jelenti hogy ez a műszercsoport X14XE, X16XEL, X18XE1 illetve X20XEV motorhoz jó, a pont utáni hármas (3) a verziószám, az alsó sorban levő 15384 meg az útjeldó/impulzusjeladó kódja. Ha ezek nem stimmelnek, akkor nem fog pontosan mérni a sebességmérőd.

Hasonlóképpen a 32.2 a Z12XE-hez való műszercsoportot jelenti, abból is a v2.0-s verziót (ez a műszer csak ehhez a motorhoz jó), az útjeladótok kódja meg leginkább kerékméretfüggő, az azért egyforma.

Amúgy nem magamtól vagyok ám ilyen okos, a gúgli segített :)

Info a műszeregységkódokról:

http://www.opel-infos.de/downloads/astra_g_instrument.pdf

a z14xep meg nudli?

bár itt gondolom megegyezik az xe-vel

Link to comment
Megosztás:

Akkor majd én megmondom!

Azoknak a számoknak semmi közük a fogyasztáshoz, azok a műszeregység kódjai illetve verziószámuk, valamint az impulzusjeladó kódja.

Bővebben: mondjuk ha felül azt látod hogy 7.3, akkor abból a 7 a műszeregység kódja és azt jelenti hogy ez a műszercsoport X14XE, X16XEL, X18XE1 illetve X20XEV motorhoz jó, a pont utáni hármas (3) a verziószám, az alsó sorban levő 15384 meg az útjeldó/impulzusjeladó kódja. Ha ezek nem stimmelnek, akkor nem fog pontosan mérni a sebességmérőd.

Hasonlóképpen a 32.2 a Z12XE-hez való műszercsoportot jelenti, abból is a v2.0-s verziót (ez a műszer csak ehhez a motorhoz jó), az útjeladótok kódja meg leginkább kerékméretfüggő, az azért egyforma.

Amúgy nem magamtól vagyok ám ilyen okos, a gúgli segített :)

Info a műszeregységkódokról:

http://www.opel-infos.de/downloads/astra_g_instrument.pdf

köszi! ügyes vagy!!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.