Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok!

Van itt valakinek 1.2 16V-s B Corsája, X12XE motorral?

Kiváncsi lennék hogy neki mennyit fogyaszt.

Mivel én kb. napi 2*20km-t járok vele, városi közlekedés nélkül. Soha nem húzatom, átl. kb. 70km/h-val mehetek. (vagyis sztem ez mondjuk úgy országúti közlekedés)

És nekem a fogyasztása benzinből nyáron 5.8l/100km, télen 6.5l/100km.

Ezt én ilyen körülmények közt soknak találom.

Légyszives akinek van ilyen motorral fogyasztási tapasztalata az ossza meg.

Köszi

(a gyári adatokat ismerem, X12XE - város: 8 ( 8,2 ) , országúti: 5 ( 5,5 ) , vegyes: 6, 1 ( 6,5 ), ehhez képest is sok)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van itt valakinek 1.2 16V-s B Corsája, X12XE motorral?

Kiváncsi lennék hogy neki mennyit fogyaszt.

Mivel én kb. napi 2*20km-t járok vele, városi közlekedés nélkül. Soha nem húzatom, átl. kb. 70km/h-val mehetek. (vagyis sztem ez mondjuk úgy országúti közlekedés)

És nekem a fogyasztása benzinből nyáron 5.8l/100km, télen 6.5l/100km.

Ezt én ilyen körülmények közt soknak találom.

Légyszives akinek van ilyen motorral fogyasztási tapasztalata az ossza meg.

Köszi

(a gyári adatokat ismerem, X12XE - város: 8 ( 8,2 ) , országúti: 5 ( 5,5 ) , vegyes: 6, 1 ( 6,5 ), ehhez képest is sok)

Szia!

Nekem ugyan nincs B Corsám, de nem egészen értem a problémádat. Szerintem nem rossz adatok ezek, ráadásul a Te meneted azért nem a klasszikus országút: mikor elindulsz a 20 km-es útra, pár km kell, míg eléri az üzemi hőfokot, addig nyilván többet fogyaszt. Az meg, hogy nem húzatod, egy dolog, akkor is el kell vinni azt a kb. 1 tonnát. 1-2 decin meg szerintem nem is érdemes zsonglőrködni.

Link to comment
Megosztás:

Vidéki kirándulás, 536km-t raktam bele 28,3L benyából = 5.27 :wacko:

Igaz ez odavissza két út volt kevés megállással, 2/3 országút + 1/3 autóút, sebességkorlátok tűréshatáron végig (GPS-en 95-115). Szóval még csak nem is mentem nagyon lassan <_<

Ja, 1.4 twinport (GM dexos2 olajjal :(), sima OMV 95-ös és ugyanannál a kútfejnél mértem.

Link to comment
Megosztás:

Vidéki kirándulás, 536km-t raktam bele 28,3L benyából = 5.27 :wacko:

Igaz ez odavissza két út volt kevés megállással, 2/3 országút + 1/3 autóút, sebességkorlátok tűréshatáron végig (GPS-en 95-115). Szóval még csak nem is mentem nagyon lassan <_<

Ja, 1.4 twinport (GM dexos2 olajjal :(), sima OMV 95-ös és ugyanannál a kútfejnél mértem.

igen ezt én is figyeltem ,hogy országúton belehet vinni öt alá a piros lével. ;)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Na nemá mingyá váltok 14XEPre :wacko:

Á, úgyse teszed meg.

De ha Hugyosbokor cartárs ezt így leírta, akkor én azt mondom, hogy az enyém és bizonyára a tiéd is nem üzemanyagot fogyaszt, hanem üzemanyagot termel. Mi azért járunk a benzinkútra, hogy leadjuk a napi gázolajtermést! Igaz-e!?<_<

Link to comment
Megosztás:

3-3 volt az adag, de Danin megjelent a full tank felirat. :wacko:

Én meg félig voltam :(

dani kilói 73, donáté sacc/kb 100 (bocs, ha túloztam volna) ;)

+ én bringával mentem haza <_< (lopakodtam)

de régen már attól is benyomtam, ha leittam a habot, a krisztusi korba lépvén jobban bírom.

Ha úgy vesszük, 5 km-en fogyasztottam másfél litert ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.