Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Most hallottam a második, szinte szóról- szóra megegyező panaszt - ezúttal apámtól -, ami óva int a Lukoilnál történő tankolástól.

Elmondása szerint a Renault Thalia II 1.4 16V amúgy sem nagy dinamizmusa érezhetően lehervadt az üzemanyaguktól, valamint a fed.komp. is 1 literrel többre hozta ki a fogyasztást a szokott útvonalon.

Másnak tapasztalata?

Link to comment
Megosztás:

Most hallottam a második, szinte szóról- szóra megegyező panaszt - ezúttal apámtól -, ami óva int a Lukoilnál történő tankolástól.

Elmondása szerint a Renault Thalia II 1.4 16V amúgy sem nagy dinamizmusa érezhetően lehervadt az üzemanyaguktól, valamint a fed.komp. is 1 literrel többre hozta ki a fogyasztást a szokott útvonalon.

Másnak tapasztalata?

A gázolajra kíváncsi lennék. Néha előfordul, én ott tankolok, de ezt nem tapasztaltam. BC sajna nincs a kocsimban. Ugyan öregurasnak nem nevezném a vezetésemet, de őrült nagy száguldásokat sem teszek.

Osztrák párti vagyok, ha lehet ilyet mondani.

Link to comment
Megosztás:

nem, az nem alapjárati fogyasztás, hanem:

377 km re számolt átlagfogyasztás...

megnyertem a Honda Ecotour diesel kategoriáját, illetve az összesítettben a nem hybridek között a 3. lettem.

az első kettő az 1.4i Jazz volt 4.25 és 4.30 cal...

amugy a fedélzeti csalt 3 decit, és 4.61L/100 km ert fogyasztott a távon. de abba volt sík út, város, lámpával, dugóval, pécs környéki hegy, ( hegyi versenyt szoktak ott rendezni)

tele tankkal indultam, és 377 km után majdnem 3/4 ig volt :lol:

na jó, ilyet többet nem fog fogyasztani az biztos...

az átlagsebességem 62km volt...

És itt van ez "megénekelve" az örökkévalóság és a köznép számára! :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Még új vagyok és tanácsot szeretnék kérni.

Nagyjából figyelmesen végigolvastam amit lehet...

Van egy 2004-es Z14XE motorkódú Astra G-m

Sok a fogyasztásom és azt tanácsolták,h cseréljek motorhőfok jeladót,mert rossz adatokat küld az ECU-nak és emiatt sokáig dúsít......és azt szeretném megtudni,h a motorhőfok jeladó ami a termosztát házba van lehet-e külön cserélni???

Még annyit,h reggel hidegindításnál kb 2-3perc kell neki amíg eléri az üzemi alapjáratot ami nekem 750-770RPM(1250RPM amikor beindítom hidegen)

Szal....amire kíváncsi vagyok,h ha 2-3 perc alatt beáll az alapjárat 750-re akkor is dúsíthat többet?????Vagy ha már elérte a 750-et az azt jelenti,h megszűnt a dúsítás???Számomra ez az elgondolkodtató....

A motor amugy 3-4 perc alatt(3-5km)üzemmeleg

Előre is köszönöm a tanácsokat és észrevételeket.

Még annyit,h érdemes-e gyárit bele vennem vagy elég ha csak utángyártottat veszek??(árba mire számoljak???)

Erre valaki plíz segítsen...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Még új vagyok és tanácsot szeretnék kérni.

Nagyjából figyelmesen végigolvastam amit lehet...

Van egy 2004-es Z14XE motorkódú Astra G-m

Sok a fogyasztásom és azt tanácsolták,h cseréljek motorhőfok jeladót,mert rossz adatokat küld az ECU-nak és emiatt sokáig dúsít......és azt szeretném megtudni,h a motorhőfok jeladó ami a termosztát házba van lehet-e külön cserélni???

Még annyit,h reggel hidegindításnál kb 2-3perc kell neki amíg eléri az üzemi alapjáratot ami nekem 750-770RPM(1250RPM amikor beindítom hidegen)

Szal....amire kíváncsi vagyok,h ha 2-3 perc alatt beáll az alapjárat 750-re akkor is dúsíthat többet?????Vagy ha már elérte a 750-et az azt jelenti,h megszűnt a dúsítás???Számomra ez az elgondolkodtató....

A motor amugy 3-4 perc alatt(3-5km)üzemmeleg

Előre is köszönöm a tanácsokat és észrevételeket.

Még annyit,h érdemes-e gyárit bele vennem vagy elég ha csak utángyártottat veszek??(árba mire számoljak???)

Kolléga!

Amit kérsz, az több mint lehetetlen... :D

Sok a fogyasztásom- mégis mennyi?Mert a " sok " , mint mértékegység, mérnöki értelemben nem kézzelfogható szám !

elérte a 750-et az azt jelenti,h megszűnt a dúsítás?- általában azt jelenti, ha nem állna be, akkor kéne inkább aggódnod !

A motor amugy 3-4 perc alatt(3-5km)üzemmeleg - tehát minden OK.

Előre is köszönöm a tanácsokat és észrevételeket. - hol használod a kocsidat? Megfelelően elvégzed az előírt karbantartásokat ?( Szűrők- benzin, levegő, olaj ), olaj, gyertyák cseréje ? )

Még annyit,h érdemes-e gyárit bele vennem vagy elég ha csak utángyártottat veszek??(árba mire számoljak???)

Venni csak akkor vegyél bármit is, ha hiba okát sikerült diagnosztizálni !

Ha a kérdésekre válaszolsz, akkor folytathatjuk a " szaktanácsadást ", ami ingyenes ! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát városban a 7.6 tényleg álomszerű lenne :lol: - ez azért mint mondtam vegyes használat volt, amiben a város mellett volt országút meg m0 is szépen.

Szerintem a 8.1 nagy átlagban egy teljesen jó fogyi, valszeg nekem is akörül fog alakulni ha kiindulok az átlag város/dugó/országút arányból amikben járni szoktam.

Ez teljesen jó (a 7.6 városban meg teljesen álomszerű), nekem a nagy átlag most 8.1-nél tart, ahogy az aláírásomban is látszik.
Link to comment
Megosztás:

Azért az az Acura 5,44 l/100 km-el nem kicsit sporolósnak tűnik.

Tudom, hogy gázolajos autó fogyasztásával nem illik dicsekedni, de 5.44 l/100km fogyasztást produkált a szekerem spórolás nélkül. Ebben volt autózás jégesőben, túúúúl tempós :lol: vezetés, toporgás félpályás hídzár miatt és kátyú-tócsa kerülgetés a szombati, pünkösd vasárnapi "jó időben" fővárosunk és országunk osztályon felüli útjain Uhuhu-land versenyére (Óbuda-kupa). Szóval míg Uhuhuék itt kolbászoltak Kaposváron és környékén, addig én Budakalászig mentem a Dunaföldvár-Solt-Kiskunlacháza-Dabas-Bp. és vissza útvonalon. Aki ismeri az 51-es és a 61-es, meg a K.lacháza-Bugyi-Dabas utat, az tudja mire gondoltam.

Link to comment
Megosztás:

Most hallottam a második, szinte szóról- szóra megegyező panaszt - ezúttal apámtól -, ami óva int a Lukoilnál történő tankolástól.

Elmondása szerint a Renault Thalia II 1.4 16V amúgy sem nagy dinamizmusa érezhetően lehervadt az üzemanyaguktól, valamint a fed.komp. is 1 literrel többre hozta ki a fogyasztást a szokott útvonalon.

Másnak tapasztalata?

Én gyakran tankolok a kelenföldi Lukoil kútnál, előtte az Jet kút volt de megszűnt, a környéken a legolcsóbb.

Érdekelne tényleg ratyi-e a benyájuk, lehet váltok.

Majd most megfigyelem, úgy is tölteni kéne anyagot, lefogyasztom csutkára és kap vmi mást, OMV vagy Shell, meglátjuk aztán megnézzük van-e változás.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

hello! 99-es Astra G, 1.4 16v x14xe motorral 960 km-en 62 Liter benzin! Azaz 6,45 Literes átlagfogyi! Mátészalka - Pécs Útvonal! 3 fő + csomag, kb fele úton klíma, pesten keresztül, hegyre fel hegyre le Pécs környékén, + 30 peres dugó az M3-ason, azaz araszolás! Ja és 110-től - 160 Km/h-ig volt tapossva!

Ez nagyon tuti szerintem! Igaz a klímaproject után kapott az Astra egy legujabb Softot Opeléktől! Azóta megy mint a disznó, és a fogyi is jobbnak tűnik mint eddig!

Link to comment
Megosztás:

Tudom, hogy gázolajos autó fogyasztásával nem illik dicsekedni, de 5.44 l/100km fogyasztást produkált a szekerem spórolás nélkül. Ebben volt autózás jégesőben, túúúúl tempós :) vezetés, toporgás félpályás hídzár miatt és kátyú-tócsa kerülgetés a szombati, pünkösd vasárnapi "jó időben" fővárosunk és országunk osztályon felüli útjain Uhuhu-land versenyére (Óbuda-kupa). Szóval míg Uhuhuék itt kolbászoltak Kaposváron és környékén, addig én Budakalászig mentem a Dunaföldvár-Solt-Kiskunlacháza-Dabas-Bp. és vissza útvonalon. Aki ismeri az 51-es és a 61-es, meg a K.lacháza-Bugyi-Dabas utat, az tudja mire gondoltam.

Én sem akarok dicsekedni, (dehogynem...) :)

640 km 33 lityiből...az 5,15 L/100 km. :lol: :lol: :lol:

Volt 120 tempomat, meg 70-80 hegymenet a Mátrában.... <_<

Link to comment
Megosztás:

Csak óvatosan az ukrán benzinnel....

Mindig én megyek ki Ukránba tankolni.

Itteni dílerektől nem veszek!Van asszem 75-ös mosóbenzin és előszeretettel kutyulják a 92 vagy 95-ös benzinnel......

Szal...meg vagyok elégedve az Ukrán benyával,mert a Mol-ossal is annyit fogyaszt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.