Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok, gondoltam örömködöm 1 kicsit, ha nem bánnyátok <_< Most tankoltam másodjára teli a Caravanomat, ennek következtében számoltam is a fogyit...

764 km 35,1 literrel => 4,59 a vegyes fogyi (70% kinn 30% benn a fertôben, pesten)

Tudom, dizelesként nem illett volna, de mentségem, hogy most néztem elôször és örültem mint majom a ....

monnyuk az 1.6-os 8 szelepesbôl is 6-ra hoztam ki a vegyest...

majd felmegy ez is, ha full város klimával...

Opel 4ever!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, gondoltam örömködöm 1 kicsit, ha nem bánnyátok :lol: Most tankoltam másodjára teli a Caravanomat, ennek következtében számoltam is a fogyit...

764 km 35,1 literrel => 4,59 a vegyes fogyi (70% kinn 30% benn a fertôben, pesten)

Tudom, dizelesként nem illett volna, de mentségem, hogy most néztem elôször és örültem mint majom a ....

monnyuk az 1.6-os 8 szelepesbôl is 6-ra hoztam ki a vegyest...

majd felmegy ez is, ha full város klimával...

Opel 4ever!

hajtogasd magadban akkor is ha költeni kell rá <_<

Link to comment
Megosztás:

Nekem múlt pénteken volt egy Szolnok-Bp-Szolnok 5.6l-el.

100-as tempóval, 3 személlyel. Szerintem nem rossz egy ilyen kategóriás autótól. Én meg vagyok elégedve a fogyasztásával.

Nekem klímával 3 emberrel 110-120as tempóval ugyanez 6,2 X16XEL-el.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Lenne egy kérdésem mert a múltkor kicsit paráztam, hogy nem érek el egy kútig sem.

Ha el kezd villogni az üzemanyag jelző akkor még mennyit lehet elmenni vele ill. mennyi benzin lehet a tankba?? Nekem ahogy kigyullad és folyamatosan világít akkor kb 45-50km után kezd el villogni. Ezután nem tudom mennyi van még benne mert 20km-t még simán elment és utána tankoltam.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Lenne egy kérdésem mert a múltkor kicsit paráztam, hogy nem érek el egy kútig sem.

Ha el kezd villogni az üzemanyag jelző akkor még mennyit lehet elmenni vele ill. mennyi benzin lehet a tankba?? Nekem ahogy kigyullad és folyamatosan világít akkor kb 45-50km után kezd el villogni. Ezután nem tudom mennyi van még benne mert 20km-t még simán elment és utána tankoltam.

Egyszer sikerült villogóra fognom, de szerintem még 5l lehet benne, nagyon visszafogott tempóval 70km-e elégnek kell lennie....

Link to comment
Megosztás:

Egyszer sikerült villogóra fognom, de szerintem még 5l lehet benne, nagyon visszafogott tempóval 70km-e elégnek kell lennie....

10 lityós fogyival 100km-nél világít 50-nél villog. Tehát kb 5l-nél villog 8-10 körül világít.

Link to comment
Megosztás:

De Gabesz neked tojás van a lábad alatt, és a cél az, hogy ne törd össze <_<

Ezzel a konstrukcióval, ezen az úton, ezzel a tempóval néha előzésnél 5000-ig kihúzatva is lehet ezt az átlagot abszolválni, nekem már többször sikerült, szóval nem bizti, hogy tojással vezetett.

Link to comment
Megosztás:

Ezzel a konstrukcióval, ezen az úton, ezzel a tempóval néha előzésnél 5000-ig kihúzatva is lehet ezt az átlagot abszolválni, nekem már többször sikerült, szóval nem bizti, hogy tojással vezetett.

szerintem is meg lehet ezt csinálni minden gond nélkül kicsit odafigyelve.

Énnekem volt már nem 1-szer, hogy Hajdúszoboszló-Pest-Hajdúszoboszló 4-esen fel 2 személy le 3 + plafonig (szó szerint) pakolva kalaptartó nélkül fél hátsóüléssel, átlag 100-110-es tempó (ezt tényleg átlagnak vegyétek) 5,8-6,2-es fogyi, és felfelé felértem 2 óra 18 perc alatt (akkor volt oda vissza 6,2).

Szóval ha odafigyel az ember a gyorsításra, meg a közeledő forgalmi helyzetekre (lassítás) akkor igencsak meg lehet csípni akár 1-1,5 lityit is a fogyiból.

Link to comment
Megosztás:

Ezek szerint ez a verda igazi fillérb@szóknak készült. :D (Nem Uhuhura gondoltam) Lásd dupla napi számláló, dupla átlagfogy. mérő a dízel autóban. Smucig manusnak ezt bemutatják és jól megkopasztják az extra szolgáltatásért. :lol: :D :lol:

Azért le a kalappal a fogyasztás előtt. Eddig Toyota Corollán (1.4 D-4D Sedan) láttam 1500 km-en 4.8-as fogyasztást rázva, nem keverve számolva, nem fed.comp-on kijelezve, jó kis nyaralós málhával, klímával súlyosbítva. Nekem ugyanott, ugyanúgy 5.18 l/100km.

Link to comment
Megosztás:

ezen két napi számláló van egy A és egy B.

nálam az A jó rég bolt lenullázva, a B vel szoktam jáccani...

és a fogyasztást is külön mért az A és a B megtett kilométerére...

Azt hittem már B, mint benzin (egy diesel autóban) :lol:

Egyébként Apum off Passatján (90-es gép) On is van ilyen feature, csak ott 1, 2-vel jelölik.

Link to comment
Megosztás:

Legutóbb tankoltam egy 10-esért 37l-t. Mentem vele 610km-t. Ez az eddigi legjobb eredményem 6l/100km.

Na jó azért az hozzátartozik, hogy autópályán kb 100-110km/h-val, egyéb úton 80-90km/h-val lakott területen pedig szigorúan 50km/h-val. Ez nem olyan rossz.... sztem :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.