Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

hát nem hinném hogy csak ezért raknák bele azt <_< majd Futó Gabi felhomályosít minket ;)

tegnap kijött az astrának az eddig legmagasabb átlagfogyasztása:

42l-480km= 8,75L mondhatni elmebeteg vezetés,állandó klímázás,nagyon sok város.szerintem ennek fényében sem rossz.

szóval továbbra is azt mondom,éljen a twinport :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

hát nem hinném hogy csak ezért raknák bele azt ;) majd Futó Gabi felhomályosít minket :D

tegnap kijött az astrának az eddig legmagasabb átlagfogyasztása:

42l-480km= 8,75L mondhatni elmebeteg vezetés,állandó klímázás,nagyon sok város.szerintem ennek fényében sem rossz.

szóval továbbra is azt mondom,éljen a twinport :rolleyes:

de ha belegondolok, hogy én most klimával Budapesti forgalomba, néha néha azért elkentem a száját, és igy fogyasztott 8.6 L /100 km-t....

éljen a nagymotor <_<

Link to comment
Megosztás:

de ha belegondolok, hogy én most klimával Budapesti forgalomba, néha néha azért elkentem a száját, és igy fogyasztott 8.6 L /100 km-t....

éljen a nagymotor <_<

Az tuti. ;)

Mi is szivesen vettük volna nagyobbal, de sajnos a Gbe már csak 1.6 a max. Pedig egy jó 1.8as, vagy 2.0ás jobb lett volna. :D

Egyébként mostanában a 8 L/100km -t mi is majdnem elértük, 4ember, csomagok, klíma, 140-160 sokszor.. Viszont, hogy mennyire nem megy már így megpakolva, az hihetetlen.. :rolleyes:

Ki kellene cserélni a cipőm. :P

Link to comment
Megosztás:

a terhelést nagyon kontrasztosan meg lehet érezni,ezt én is tapasztalom...2 emberrel még nem veszem észre,de 3 személlyel máris nagyon érezhető...

az én 1.4em max utazója 160,klímával még nem használtam ilyenkor (ősz),fölötte vége :rolleyes:

a 8 liter nagyon jó,saját tapasztalat,céges új octavia combi 1.6, 4 személy,no csomag,pályán 160nál 11 liter...

Link to comment
Megosztás:

a terhelést nagyon kontrasztosan meg lehet érezni,ezt én is tapasztalom...2 emberrel még nem veszem észre,de 3 személlyel máris nagyon érezhető...

az én 1.4em max utazója 160,klímával még nem használtam ilyenkor (ősz),fölötte vége :rolleyes:

a 8 liter nagyon jó,saját tapasztalat,céges új octavia combi 1.6, 4 személy,no csomag,pályán 160nál 11 liter...

Hát, azt azért nem állítom, hogy ha a teljes tankot 160al autóznám ki, akkor is csak 8 lenne.. Mármint ha annyi, akkor nagyon jó. <_< De csodák azért nincsenek.. Mégse dízel..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt kérdezném mi a tapasztalatotok külföldi benzin esetén.

Azért kérdezem, mert itthoni benzinnel 6,7-6,8 alá sohasem sikerült mennem, míg egy ausztriai kirándulás alkalamával az osztrák benzinnel 5,7- fogyasztott a kicsike.

Lehetséges, hogy ennyivel jobb minőségű benzint adnak odakint???

Üdv,

Vanilia27

Link to comment
Megosztás:

Lehetséges, hogy ennyivel jobb minőségű benzint adnak odakint???

Szia!

Ezt már én is tapasztaltam, de nem csak, hogy kevesebbet evett a kocsi, de sokkal jobban is ment!! Nállunk a rosszabb minőségűre is van kereslet, az állam meg nem tesz semmit, hogy jobb minőséget tankolhassunk...pedig a környezetet is jobban kímélné..na meg a pénztárzánkat is..nem csak a kútnál..de talán pár szervíz is elkerülhető lenne..

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Azt kérdezném mi a tapasztalatotok külföldi benzin esetén.

Azért kérdezem, mert itthoni benzinnel 6,7-6,8 alá sohasem sikerült mennem, míg egy ausztriai kirándulás alkalamával az osztrák benzinnel 5,7- fogyasztott a kicsike.

Lehetséges, hogy ennyivel jobb minőségű benzint adnak odakint???

Elképzelhető, hogy ennyire gyatra minőségű a magyar benzi, de sztem sokan nem számolják hozzá azt, hogy külföldön általában szabályosabban közlekedünk, nem annyit városozunk/dugózunk mint itt.

De lehet, hogy csak tudat alatt részeg vagyok és hülyeséget beszélek :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!mennyire lehet hinni a fedélzeti com-nak? fogyasztás ügyileg?

Átlagfogyasztást te is tudsz számolni és ezzel ellenőrizheted. Nekem a gsi-nél (sajnos) elég pontosan számol átlagot :rolleyes:

A pillanatnyi mérésnek meg csak akkor van értelme, ha nem kapcsolgatsz, pörgeted, kanyayrogsz, dugózol.....de arról fogalmam sincs mennyire lehet pontos

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!mennyire lehet hinni a fedélzeti com-nak? fogyasztás ügyileg?

Ezt könnyen ellenőrizheted: Teli tank-->használod a gépet pár száz kilómétert-->tankolsz--> amennyi belemegy azt megszorzod százzal és elosztod a megtett kilóméterrel. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hi all!

Két és fél hete vettem egy új Classic II Twinport 1.4-est. Azóta kb 1300 km-t "tettem bele". Városban is mentem vele sokat, de a Siófoki nyaraláskor használtam főként (mentem erre-arra). Eddig kétszer tankoltam. Az első alkalommal 5.79, második alkalommal 5.81 volt a fogyasztás. Ezen nagyon meglepődtem! Azt hittem 9-10 alatt nem fogom megúszni. Bár 130 fölé nem mentem és 4000 RPM-et sem pörgettem ki, átlagosan, normális módon vezettem.

Egyre jobban szeretem ezt az autót! Remélem sokáig nem lesz vele semmi baj!!!

Link to comment
Megosztás:

Már már úgy eszik, mint egy Diesel! Használd egészséggel!! :)

én 2 hete használom a y1.7 dtl fehér combi astrámat eleg sokat megyünk vele 700 km-re 39 l. ÖMV sprint dieselt evett a drága Bp. és 60km körzet a pesti déli oldalon..végig légkondival..., és ez nem tulzás.......a másodiktankolásom az tegnap (07.21-én) volt 749km. gyulladt ki a tank jelzö és ekkor 42l. tankoltam az ömv sprint -bol gasoil légkondi mellett elsö kattanásig.

Link to comment
Megosztás:

Két és fél hete vettem egy új Classic II Twinport 1.4-est. Azóta kb 1300 km-t "tettem bele". Városban is mentem vele sokat, de a Siófoki nyaraláskor használtam főként (mentem erre-arra). Eddig kétszer tankoltam. Az első alkalommal 5.79, második alkalommal 5.81 volt a fogyasztás. Ezen nagyon meglepődtem! Azt hittem 9-10 alatt nem fogom megúszni. Bár 130 fölé nem mentem és 4000 RPM-et sem pörgettem ki, átlagosan, normális módon vezettem.

Egyre jobban szeretem ezt az autót! Remélem sokáig nem lesz vele semmi baj!!!

Hát igen, a twinport az twinport... :)

Link to comment
Megosztás:

Csáó!

Nekem mindig 8L felett van, de azért 8,5 alatt. 1 héten kb 600km-et megyek. Ebből 450km ótópálya, a többi pesti tötymörgés. Nem tudom hogy ez sok-e de ezt még elbírja a píztárca. Bár ha olyan ütemben emelkedik a benya ára mint néha a sebességem akkor meg kell gondolnom hogy 130 vagy 150. Egyébként nekem iszonyat furcsa, hogy egyesek 1.4 astrákkal annyit mennek végre mint én az 1.6 caravánnal. Nekem kb. 182km/h a vége. Onnan már nem kínzom Helgát ( HLG a rendszámom). A munkatársam haverja állítólag 200-zal nyomja az 1.6-os astráját. Nem tudom, hogy ez fiúskodás ( lányoskodás) vagy igaz. Félre ne értsetek, nem akarok 200km/h-val menni csak kiváncsi vagyok. Én 160-nál is láttam már mozogni az üzemanyagmutatót :))))

Na mindenkinek minden jót. Opel rules!!!!!!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.