Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

elegge, foleg hogy nekem a c14nz tobbet kajalt utoljara :), kivancsi vagyok egy C20XE mennyit enne nalam, ha taposom. 15?

mellesleg neki ujabb autója van, ujabb technologiával, kevésbé széthajtva és annak a mocinak nem kell sokat erölködnie azzal a kasztnival (nem ugy mint a c14nz-nek)

a c20xe fogyija meg kib relativ, sokkal jobban függ a műszaki állapottól és a benya minőségétől

az a durva, hogy néha finom használatnál többet zabált mint kergetve, sorok között ugrálva, élvezve a kocsit tempóban :blink: a különbség csak a tankolt benzinben (meg peersze az átlagos fordulatszámban :) ) volt

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Nálam Astra 1.4 ECOTEC Sedan (2005 márciusi). 4 fővel + teljes csomagtérrel puposan meg hátul a 2 utas között is 2 utastáska +légkondivan 1200km-re az átlag 6.2liter. Ez egy horvát ut. Autópálya(130-140-el)+város+baleset miatt araszolás+hegyement. Szerintem ez nemrossz.

A TWINPORT-ról mik a tapasztalatok? Apám próbálta azt is aztmondta hogy nem ugrik annyira mint az Ecotec meg a hangja is rosszabb. (hangosabb picivel)

Link to comment
Megosztás:

Uhuhu! Grat!

A sajátommal az alábbi a tapasztalatom:

Voltam vele Szegeden, autópálya ca.130km/h - 7.5-7.7 közötti fogyi. (nincs még tempomatom - nem tudom, hogy számítana-e)

Aztán Kecskeméten megtankoltam és óvatosan mentem (külső úton és felesben városban, ahol volt 80-90-es tempo is)

aztán be a városba... akkor (ca. 7-8 km alatt) 7,4 volt az átlag fogyi.

De aztán bent a városban... rendőrlámpa, elindul... 500m újabb rendőrlámpa - megáll. Elindul... kereszteződés - megáll. Elindul... rendőrlámpa... stb. hazaér.

Halál óvatosan nyomtam és felment 8.7-9.0 literre. De szinte csak lehelltem a gázt.

Pesten annyival könnyebb, hogy sokkal hosszabb, temposabb és szélesebb utak vannak. Azt figyeltem, hogy többet eszik az autó 30-nál mint 60-nál! Sokkal jobb fogyit tudok kihozni belőle, ha kint megyek a nagykörúton a városban, mintha a belvárosban bolyongok (ez persze logikus is).

Amikor Pesten voltam az volt a tapasztalatom, hogy ott azért könnyebb kultúrált fogyit kihozni (persze kivétel, ha dugó van és beáll minden).

Ami viszont durva, hogy egy német fickó állítása szerint a 180-190-nél az ő QP-ja (1.8) 8 litert eszik (rendszeresen ennyit mér).

Ez elég hihetetlen... :blink:

Az én legutóbbi átlagfogyim Kecskemét városi, Kecskemét-Szeged, Kecskemét-Cegléd

összesen 499km - 45,93 liter --> 9,2 l/100km ...

Meglátom a mostanit... most próbálok (egyéni) rekordot dönteni... :)

Jelenleg 9 l körül vagyok... és ez csak városi.

Link to comment
Megosztás:

Jaaa.... még valami! :blink:

Azt vettem észre, hogy a BC mindig csal egy kicsit!

Egy picivel mindig többet mutat, mint amit tankoláskor valójában mérek. Hm...

Ez a különbség ca. 2-4 dl / 100km (az átlagfogyinál)

Én viszont mindig többet tankolok mint amennyi fogyást mutat a BC. :) Most akkor melyik csalhat??? Benzinkút vagy a BC?

A turbóval szexárd - pest között 8,3L, városban pedig 9,5L és 10,5L között, a nagyobb érték hidegebb időben volt. Természetesen ha az embernek nehéz a lába akkor határ a csillagos ég.

Link to comment
Megosztás:

Én viszont mindig többet tankolok mint amennyi fogyást mutat a BC. :) Most akkor melyik csalhat??? Benzinkút vagy a BC?

A turbóval szexárd - pest között 8,3L, városban pedig 9,5L és 10,5L között, a nagyobb érték hidegebb időben volt. Természetesen ha az embernek nehéz a lába akkor határ a csillagos ég.

Én azért (esetemben) a benzinkútnak hiszek... (csak nem csalnak a saját kárukra!) :blink:

A BC pillanatnyi fogyija eléggé megkérdőjelezhető értékeket ír ki sokszor... (végülis nagyon nehéz reális pillanatnyit számolni!). De, hogy az átlag miért csal? Igazából én azt szúrtam el eddig, hogy azt nem figyeltem meg, hogy az "Absolult Verbrauch"-hoz mennyi ír a gép, amikor tankolok. Mert azt össze lehetne vetni a tankolt mennyiséggel...

Esetemben még az is rontja a fogyasztást - nagyon-nagyon! - hogy többnyire csak a barátnőmhöz járok az autóval. Ő pedig ca. 6-8 percre lakik tőlem (ebben benne van 5 rendőrlámpa, minimum 3-nál meg is kell állni)... szóval épp mire elérné az üzemi hőfokot az autó... már oda is értem.

Ez pedig aztán ad a fogyasztásnak... de rendesen! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nálam Astra 1.4 ECOTEC Sedan (2005 márciusi). 4 fővel + teljes csomagtérrel puposan meg hátul a 2 utas között is 2 utastáska +légkondivan 1200km-re az átlag 6.2liter. Ez egy horvát ut. Autópálya(130-140-el)+város+baleset miatt araszolás+hegyement. Szerintem ez nemrossz.

A TWINPORT-ról mik a tapasztalatok? Apám próbálta azt is aztmondta hogy nem ugrik annyira mint az Ecotec meg a hangja is rosszabb. (hangosabb picivel)

nekem ugyanez 8 fölött volt, két személy + csomaggal

nagy a lábam? pedig visszafele lassan jöttünk, és mégis.

Link to comment
Megosztás:

Én azért (esetemben) a benzinkútnak hiszek... (csak nem csalnak a saját kárukra!) :blink:

A BC pillanatnyi fogyija eléggé megkérdőjelezhető értékeket ír ki sokszor... (végülis nagyon nehéz reális pillanatnyit számolni!). De, hogy az átlag miért csal? Igazából én azt szúrtam el eddig, hogy azt nem figyeltem meg, hogy az "Absolult Verbrauch"-hoz mennyi ír a gép, amikor tankolok. Mert azt össze lehetne vetni a tankolt mennyiséggel...

Én mindig az elfogyasztott mennyiséget (Abs. Verb.) nézem a BC-n és hogy a benzinkút blokkján mennyi a kiadott liter. Eddig nem sikerült még hogy egyezzen, sajnos. De ha egyszer sikerül, ahhoz a benzinkúthoz vissza fogok menni..... :)

Link to comment
Megosztás:

Én mindig az elfogyasztott mennyiséget (Abs. Verb.) nézem a BC-n és hogy a benzinkút blokkján mennyi a kiadott liter. Eddig nem sikerült még hogy egyezzen, sajnos. De ha egyszer sikerül, ahhoz a benzinkúthoz vissza fogok menni..... :blink:

:) Én eddig mindig más-más benzinkúton tankoltam... (összesen 4 alkalommal QP-s pályafutásom alatt! :lol:)

és én az átlagfogyit néztem a BC szerint... majd a www.spritmonitor.de-be felvitt adatoknál lettem figyelmes, hogy az alacsonyabb átlagot számolt. Utána számoltam és tényleg kevesebb lett mint a BC adata! :)

(Jokka, Neked mid van?)

Link to comment
Megosztás:

nekem ugyanez 8 fölött volt, két személy + csomaggal

nagy a lábam? pedig visszafele lassan jöttünk, és mégis.

Hát lehet hogy akkor nagy a lábad. :blink: Pedig én se nagyon figyeltem rá, hogy spóroljak. Meg egy baleset miatt kb 80km-t hegymenetnek kellett menni elterelés miatt. És az is biztos növelte a fogyasztást.

Link to comment
Megosztás:

Coupe 2.0T :)

:D

Én a fogyival most 10 liternél járok...

nagyon óvatosan nyomom... de ez a ku...a sok megállás... rendőrlámpa és lassú tempo nagyon odatesz neki... ráadásul ca. 3-4 km mindössze egy utam (általában) ;)

Meglátom, hogy mit változtat a holnapi szegedi út...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.