Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

F Astra tuning


Tiv.

Recommended Posts

mintha olyan könnyen menne venni egy jó gsi-t :D

tegyél bele egy ilyet meg egy halk kipuff dobot és érzésre már jobb lesz, valamint ha nem akarsz költeni 150e-et egy gátló+rugó szettre vegyél rá valami yokohama vagy toyo gumit és jobban fog tapadni még ezen a méreten is :D

63-9022.jpg

sziasztok, sajnos nem nagyon van időm több száz oldalt átolvasni, ezért elnézést kérek, ha ezekről már volt szó. néhány kérdésem lenne. 14.16v-s f sedanom van, nemrég vettem. két dolgot szeretnék: 1. az autó stabilitását növelni mert eléggé billegős (gondolok itt keményebb rugókra, vagy más lengéscsillapítókra, nyomtávszélesítőkre) 2. egy szolíd kis motortuningra (érdemes-e a katalizátort kivetetni és esetleg egy chiptuningot rá) az autó műszaki állapota kitűnő. ha esetleg megtudtok osztani valamiféle tapasztalatot vagy ötletet, tanácsot szívesen fogadom :) , köszönöm
Link to comment
Megosztás:

Okos ötlet a direkszűrő!!! :) Még mindig vannak,akik hisznek benne? :D

Ezeket a baromságokat felejtsük már el...

Inkább nagyobb köbcentivel kellett volna venni a gépsast,ha több erő kell.

Chiptuningnak nem sok értelme a ráfordított pénzmennyiség/nyereség arányában.

Futómű pedig nagyon sok szempont alapján tuningolható.

Billegést stabrúdcserével lehet legjobban ellensúlyozni első körben,kisebb komfoprt romlás elviselve egy 40-es ültetéssel tovább lehet javítani.

Link to comment
Megosztás:

köszi a hozzászólásokat, talán ha döntenem kellene a teljesítmény vagy a futómű között, inkább az utóbbira költenék. Ez a stabilizátor dolog érdekelne, ill egy 2-3 centis ültetéshez elég csak a keményebb sport rugó, vagy ajánlott a gátlót is cserélni? A lényeg, h kicsit stabilabb legyen az autó.

Én pedig tapasztalatból beszélek és tudom,hogy az X14XE-nek max jobb hangja lesz tőle,de még szarabbul is megy a dircsiszürcsivel! :)
Link to comment
Megosztás:

köszi a hozzászólásokat, talán ha döntenem kellene a teljesítmény vagy a futómű között, inkább az utóbbira költenék. Ez a stabilizátor dolog érdekelne, ill egy 2-3 centis ültetéshez elég csak a keményebb sport rugó, vagy ajánlott a gátlót is cserélni? A lényeg, h kicsit stabilabb legyen az autó.

Elég a gyári gátló,ha jó állapotban van még.

Első stabrúdat pedig érdemes 24mm-esre cserélni.

Calibra,A Vectra stabrúdja is jó az astra alá.

Link to comment
Megosztás:

Apropó, stabrúd-téma!

J0hnny, ha már ennyire otthon vagy benne, megkockáztatom a kérdést, hogy vajon az első illetve hátsó stabrúdnak külön-külön milyen hatása van a menetdinamikára? Mi változik a menettulajdonságokban ha csak előre, illetve csak hátra szerelek stabrudat, és a futóművön egyéb változtatás nem történik?

Tudniillik a Nokedlin gyárilag nincsen ilyen, sem elöl, sem hátul, viszont most sikerült szereznem egy hátsó stabrudat. Érdemes beszerelnem, lesz javulás az úttartásban, esetleg ezzel a megoldással csak rontok a menettulajdonságokon és jobban járnék ha inkább csak előre, esetleg előre és hátra is raknék ilyet?

Link to comment
Megosztás:

talán még tavasszal dobok rá 15"-os alut, de ott is erőltetném a 175/55-öt.

Ez 15-ben? Jó ronda lesz :) :D

Tegyél rá egy 15-ot, 195-el, vagy 205-el és megvan a stabilitás. Cserélj stabrudat, esetleg ültess 2 centit.

De inkább fogadd meg Pista tanácsát, és menj rá egy gsi-re, mert nem fogsz megállni a kisfelni, kisültetés dolognál :D

Link to comment
Megosztás:

nagyon komoly 175/70/13 lemezfelni :D de mivel nincs benne szervó nem nagyon szeretnék szélesebb gumit. talán még tavasszal dobok rá 15"-os alut, de ott is erőltetném a 175/55-öt. az pontos váltóméret ugyanúgy mint a 195/50.

Sértődés ne essék, de úgy fog kinézni, mint egy csacsifogat: nagy, keskeny kerekekkel!

És ahogy megy le a "per" érték, úgy is fog rázni. :D :)

Link to comment
Megosztás:

Elég a gyári gátló,ha jó állapotban van még.

Első stabrúdat pedig érdemes 24mm-esre cserélni.

Calibra,A Vectra stabrúdja is jó az astra alá.

bármelyik A Vectra stabrúdja jó alá, tehát ha bemegyek a bontóba vagy autósboltba ilyenkor mindig 1000 kérdést feltesznek, hogy hány ajtós, mikori, melyik motor van benne, milyen színű a kárpit blablabla....

a rugókban mit ajánlotok, melyik cégét érdemes keresni, vagy melyik cégnek van ilyen, nem kell, hogy high-tech legyen, nem akarok pályázni, csak azt szeretném, hogy ne boruljak fel egy 40-es táblánál a kanyarban...

Link to comment
Megosztás:

bármelyik A Vectra stabrúdja jó alá, tehát ha bemegyek a bontóba vagy autósboltba ilyenkor mindig 1000 kérdést feltesznek, hogy hány ajtós, mikori, melyik motor van benne, milyen színű a kárpit blablabla....

a rugókban mit ajánlotok, melyik cégét érdemes keresni, vagy melyik cégnek van ilyen, nem kell, hogy high-tech legyen, nem akarok pályázni, csak azt szeretném, hogy ne boruljak fel egy 40-es táblánál a kanyarban...

Gyári futóművel sem borulsz fel a kanyarban, ha nem akarod megcáfolni a fizika törvényeit :) :D

Link to comment
Megosztás:

Sértődés ne essék, de úgy fog kinézni, mint egy csacsifogat: nagy, keskeny kerekekkel!

És ahogy megy le a "per" érték, úgy is fog rázni. :D :)

a csacsifogat király, legalább 56"-os felnik vannak a szekér alatt, csak le kellene krómozni... :D

a 195ös gumival csak az a baj, hogy szerintem marhára visszafogja egyrészt, másrészt mivel nincs benne szervó leszakad a karom, félreértés ne essék, nem vagyok meleg, csak volt egy elég komoly vállsérülésem 1.5 éve és így is eléggé megterheli.

Link to comment
Megosztás:

esetleg egy ilyen jó lenne nekem? : http://www.rs-shop.hu/virtuemart/FIX-FUTOM...40/40mm-es.html

köszi a hozzászólásokat, talán ha döntenem kellene a teljesítmény vagy a futómű között, inkább az utóbbira költenék. Ez a stabilizátor dolog érdekelne, ill egy 2-3 centis ültetéshez elég csak a keményebb sport rugó, vagy ajánlott a gátlót is cserélni? A lényeg, h kicsit stabilabb legyen az autó.
Link to comment
Megosztás:

Mintha azt írtad volna hogy Sedan-od van, ez pedig Caravanhoz ( értsd Kombi-hoz ) való futómű szett. :)

Szerintem a szilenteket ne bántsd, hacsak nem sz@rok és csere érettek. Ha meg nem akarsz pályázni, akkor cserébe is szerintem csak a gyári szilentet rakd, nálad a keményebb szilentnek kb semmi értelme nem lenne.

Link to comment
Megosztás:

igen, tudom, csak a márka meg az összeállítás miatt kérdezem, hogy ez a szett használható-e, gondolom sedanhoz is van ugyanilyen. mert kb 50 rugót megérne, hogy kicsit lejjebb legyen meg keményebben fusson a gép.

Mintha azt írtad volna hogy Sedan-od van, ez pedig Caravanhoz ( értsd Kombi-hoz ) való futómű szett. :)

Szerintem a szilenteket ne bántsd, hacsak nem sz@rok és csere érettek. Ha meg nem akarsz pályázni, akkor cserébe is szerintem csak a gyári szilentet rakd, nálad a keményebb szilentnek kb semmi értelme nem lenne.

Link to comment
Megosztás:

igen, tudom, csak a márka meg az összeállítás miatt kérdezem, hogy ez a szett használható-e, gondolom sedanhoz is van ugyanilyen. mert kb 50 rugót megérne, hogy kicsit lejjebb legyen meg keményebben fusson a gép.

Sokan használják a TA Technix futóműveket F Astrában, Én még nem hallottam róla hogy valami nagyobb bajuk, széria hibájuk vagy egyéb gondjuk lett volna. Szal ha belefér a keretbe nyugodtan vedd meg. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.