Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

F Astra tuning


Tiv.

Recommended Posts

Kézi emeléssel az a baj, hogy az utastérben lesz a nyitógomb. Na most amíg nyomom a gombot addig nyitja a zárat. Tehát legalább 3 méteres karomnak kellene lenni, hogy nyomjam a gombot és emeljem az ajtót. <_<

Még egy késleltető relére gondoltam. Ha megnyomom a nyitógombot a relé behúz és kb 10-15 mp múlva megszakítja az áramkört. Így lenne kb 10-15 mp em, hogy kiszálljak a kocsiból és hátramenjek a csomiajtót megemelni.

Link to comment
Megosztás:

Még egy késleltető relére gondoltam. Ha megnyomom a nyitógombot a relé behúz és kb 10-15 mp múlva megszakítja az áramkört. Így lenne kb 10-15 mp em, hogy kiszálljak a kocsiból és hátramenjek a csomiajtót megemelni.

Ez jobb, csak nem tudom, ezek a mágnesek mennyire bírják az ilyen hosszabb idejű működtetést. Akkor már inkább olyat, hogy megnymod a gombot, 10mp múlva 1-2mp-re aktiválja a mágnest.

Link to comment
Megosztás:

Ez jobb, csak nem tudom, ezek a mágnesek mennyire bírják az ilyen hosszabb idejű működtetést. Akkor már inkább olyat, hogy megnymod a gombot, 10mp múlva 1-2mp-re aktiválja a mágnest.

Semennyire, ráadásul sokat is fogyaszt.

Sztem egyszerűbb berakni valami rugós csapot, stiftet ami kinn tartja az ajtót. Olyasmire gondolok, mint a mocitető rugós csapja.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a Caravan telokkal nem mennék semmire, mert szerintem az is gyenge lenne. Nem bírná megemelni az ajtót.

Ja ja lezárt állapotban annyira nagy erő szükséges a nyitás megindításáshoz, hogy azt telóval nem lehet elérni, én is gondolkodtam már ezen, pár gyári megoldásban egy rugó végzi el azt a félcmes nyitást, viszont c corsán néztem, hogy ott ha egyzser megnyomtam a gombot, akkor azt már fel lehetett nyitni, hiába engedtem el a gombot. Zárt állapotban megnyomtam, elengedtema gombot, aztán fel lehetett nyitni a csomiajtót. Nekünk meg ugye úgy van, hogy ha megnyomod a gombot, és elengeded, akkor csak résnyire nyílik fel.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a Caravan telokkal nem mennék semmire, mert szerintem az is gyenge lenne. Nem bírná megemelni az ajtót.

És ha olyan centráltávirányitót veszel, amelyiknél külön lehet nyitni a csomiajtót? És akkor nem kell bentröl nyitnod.

<_<

Az avatar képen nagyon klassz a kocsi eleje, tehetnél fel róla képeket, ha nem gond, megnézném.

Link to comment
Megosztás:

Ja ja lezárt állapotban annyira nagy erő szükséges a nyitás megindításáshoz, hogy azt telóval nem lehet elérni, én is gondolkodtam már ezen, pár gyári megoldásban egy rugó végzi el azt a félcmes nyitást, viszont c corsán néztem, hogy ott ha egyzser megnyomtam a gombot, akkor azt már fel lehetett nyitni, hiába engedtem el a gombot. Zárt állapotban megnyomtam, elengedtema gombot, aztán fel lehetett nyitni a csomiajtót. Nekünk meg ugye úgy van, hogy ha megnyomod a gombot, és elengeded, akkor csak résnyire nyílik fel.

Igen épp ez a gondom. Most két megoldásra gondoltam.

A: Egy időrelé beiktatásával nyitom, ami 10-15 mp ig tartja nyitva a zárat.

B: Valami rugós emelőrúdra gondoltam.

Link to comment
Megosztás:

És ha olyan centráltávirányitót veszel, amelyiknél külön lehet nyitni a csomiajtót? És akkor nem kell bentröl nyitnod.

<_<

Az avatar képen nagyon klassz a kocsi eleje, tehetnél fel róla képeket, ha nem gond, megnézném.

Köszi. :wacko:

Ilyen most:

image-445E_4C83A810.jpg

Ilyesmi lenne:

image-C7A6_4C83A810.jpg

Lesz még kép kb. jövőhét végén. :(

Link to comment
Megosztás:

Centrálmotor szerintetek nem tudná meghúzni a zárat?

De, meg tudja húzni a zárat. Nekem is az van benne. Egyszerű, amikor kiveszed a zárszerkezetet, ahhoz tartozik egy hosszú rúd, ami ha megnyomod a gombot, nyitja az ajtót, arra kell tenni a motort. A zárat meg le kell venni és ha magadfelé tartod akkor a bal oldali biztosító pöcköt kell belőle kivágni flexel. ( én legalábbis úgy csináltam, van aki szétszedi a zárat és kiszedett állapotban vágja ki a nyelvet.). Aztán simán viszel direkt 12Vot a műszerfalig, kell egy nyomógomb és annak a másik lábát pedig el kell vezetni a motorhoz, előtte le kell tesztelni hogy melyik drótjára kell kötni hogy húzzon, ne toljon. A másik vezetéket pedig simán le kell testelni. Amikor megnyomod a gombot, a motor meghúzza a zárat, ami kinyílik és mivel nincs rajta a biztosító pecek, ha hátramész simán ki tudod nyitni az ajtót. <_<

Link to comment
Megosztás:

De, meg tudja húzni a zárat. Nekem is az van benne. Egyszerű, amikor kiveszed a zárszerkezetet, ahhoz tartozik egy hosszú rúd, ami ha megnyomod a gombot, nyitja az ajtót, arra kell tenni a motort. A zárat meg le kell venni és ha magadfelé tartod akkor a bal oldali biztosító pöcköt kell belőle kivágni flexel. ( én legalábbis úgy csináltam, van aki szétszedi a zárat és kiszedett állapotban vágja ki a nyelvet.). Aztán simán viszel direkt 12Vot a műszerfalig, kell egy nyomógomb és annak a másik lábát pedig el kell vezetni a motorhoz, előtte le kell tesztelni hogy melyik drótjára kell kötni hogy húzzon, ne toljon. A másik vezetéket pedig simán le kell testelni. Amikor megnyomod a gombot, a motor meghúzza a zárat, ami kinyílik és mivel nincs rajta a biztosító pecek, ha hátramész simán ki tudod nyitni az ajtót. <_<

Nem kell kivágni a biztosító pecket sem. Behúzva marad addig a motor amíg hátul meg nem emelem az ajtót. Akkor ereszti el a zárat.

Link to comment
Megosztás:

Igen épp ez a gondom. Most két megoldásra gondoltam.

A: Egy időrelé beiktatásával nyitom, ami 10-15 mp ig tartja nyitva a zárat.

B: Valami rugós emelőrúdra gondoltam.

B esetleg, de:

De, meg tudja húzni a zárat. Nekem is az van benne. Egyszerű, amikor kiveszed a zárszerkezetet, ahhoz tartozik egy hosszú rúd, ami ha megnyomod a gombot, nyitja az ajtót, arra kell tenni a motort. A zárat meg le kell venni és ha magadfelé tartod akkor a bal oldali biztosító pöcköt kell belőle kivágni flexel. ( én legalábbis úgy csináltam, van aki szétszedi a zárat és kiszedett állapotban vágja ki a nyelvet.). Aztán simán viszel direkt 12Vot a műszerfalig, kell egy nyomógomb és annak a másik lábát pedig el kell vezetni a motorhoz, előtte le kell tesztelni hogy melyik drótjára kell kötni hogy húzzon, ne toljon. A másik vezetéket pedig simán le kell testelni. Amikor megnyomod a gombot, a motor meghúzza a zárat, ami kinyílik és mivel nincs rajta a biztosító pecek, ha hátramész simán ki tudod nyitni az ajtót. <_<

Ezt akartam már kérdezni, hogy valaki nem szedte e már szét, képet nem tudsz mutatni erről a biztonsági pöcökről?

Hamar le fogod égetni úgy a motort. Pillanatnyi húzásra vannak tervezve, nem percekre. :wacko:

jaja

Link to comment
Megosztás:

Nyisd ki a csomagtérajtódat és meg tudod nézni. <_<

Hogy érted ezt?

kinyitom, lent van egy fényes rudacska, amire rákulcsolódik a zár nyelve. Ahogy néztem, az a nyelv egy nyomásra "félig" nyit, aztán a második nyomásra nyit teljesen. Abbola nyelvből kellene levágni egy darabot?

Link to comment
Megosztás:

Hogy érted ezt?

kinyitom, lent van egy fényes rudacska, amire rákulcsolódik a zár nyelve. Ahogy néztem, az a nyelv egy nyomásra "félig" nyit, aztán a második nyomásra nyit teljesen. Abbola nyelvből kellene levágni egy darabot?

Egy nagyjából U alakú forgó cucc van benne, aminek az egyik fele, félúton megakad. Azt ami megakad, azt kell kivágni a zárból. <_<

Link to comment
Megosztás:

Nem percekig huzná meg hanem max 10-15 mp ig

Ok, rádbízom, de szerintem kár túlbonyolítani. <_<

Kivágod a zárból amit kell, és egy kicsit kitekersz a gumi ütközőkön, az ajtón. Az ajtó kipattan magától, pont annyira hogy meg tudd fogni az alját vagy a rendszámot vagy akármit hogy fel tudd nyitni. :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.