Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

F Astra tuning


Tiv.

Recommended Posts

Kaptam ma egy SCANIA busz kürtöt ami 24 voltos. Hogyan tudom ezt begányolni?

Nincs ilyen cucchoz linketek? Azt sem tudom hogy keressek rá. Nem létezik olyan ami 12V-ból csinál egyből 24-et?

De, úgy hívják transzformátor. :) De szerintem egyszerűbb elvinni egy motortekercselőhöz, ő tudja hogyan kell áttekereni ahhoz, hogy 12V-ról működjön. Nem próbáltad még meg hogyan szól 12-ről? :lol:

Link to comment
Megosztás:

De, úgy hívják transzformátor. :) De szerintem egyszerűbb elvinni egy motortekercselőhöz, ő tudja hogyan kell áttekereni ahhoz, hogy 12V-ról működjön. Nem próbáltad még meg hogyan szól 12-ről? :lol:

Nem.. ezt nem. Amikor még itt volt az IFOR akkor szereztem egy jenkitől egy ilyen 80cm-es dupla ezüstcsöves dögöt. Na azt kipróbáltam. 10BAR kellett hozzá, pont úgy szólt mint a transsiberian express. A gond az, hogy F astra motorterébe, alvázára sehova nem fért be. A szerelő seat ibizája motorterébe meg simán. Légfék tartállyal a csomagtartóban akartam megoldani a 10 bsr-t, de mivel nem fért be, a probléma elvetődött. Pedig kompresszorról brutálisat szólt. Ekkor szólt egy buszsofőr haverom, hogy van neki egy zsír új scania távolságibusz kürtje, odaadja. Így is lett.. nem akarom most tekercseléssel szétbarmoltatni, ki kell találnom valamit.

Link to comment
Megosztás:

Nem.. ezt nem. Amikor még itt volt az IFOR akkor szereztem egy jenkitől egy ilyen 80cm-es dupla ezüstcsöves dögöt. Na azt kipróbáltam. 10BAR kellett hozzá, pont úgy szólt mint a transsiberian express. A gond az, hogy F astra motorterébe, alvázára sehova nem fért be. A szerelő seat ibizája motorterébe meg simán. Légfék tartállyal a csomagtartóban akartam megoldani a 10 bsr-t, de mivel nem fért be, a probléma elvetődött. Pedig kompresszorról brutálisat szólt. Ekkor szólt egy buszsofőr haverom, hogy van neki egy zsír új scania távolságibusz kürtje, odaadja. Így is lett.. nem akarom most tekercseléssel szétbarmoltatni, ki kell találnom valamit.

Hülyeséget írtam, a trafó nem megoldás, egyenáramról beszélünk. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem.. ezt nem. Amikor még itt volt az IFOR akkor szereztem egy jenkitől egy ilyen 80cm-es dupla ezüstcsöves dögöt. Na azt kipróbáltam. 10BAR kellett hozzá, pont úgy szólt mint a transsiberian express. A gond az, hogy F astra motorterébe, alvázára sehova nem fért be. A szerelő seat ibizája motorterébe meg simán. Légfék tartállyal a csomagtartóban akartam megoldani a 10 bsr-t, de mivel nem fért be, a probléma elvetődött. Pedig kompresszorról brutálisat szólt. Ekkor szólt egy buszsofőr haverom, hogy van neki egy zsír új scania távolságibusz kürtje, odaadja. Így is lett.. nem akarom most tekercseléssel szétbarmoltatni, ki kell találnom valamit.

Pl. ezzel ? :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Kaptam ma egy SCANIA busz kürtöt ami 24 voltos. Hogyan tudom ezt begányolni?

Nálunk a boltban volt 10e alatt asszem.Mindig szokott lenni.Baján van a bolt...de ha gondolod megnézem milyen márka aztán megírom.Egyébként inverternek hívják,vagy dc-dc konverter 12v->24v.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Lehet hogy offtopic, de lenne kérdésem.

Nem bont valaki 3 ajtós astrát? Kéne két ülés. Kaposváron 20.000et kérnek 2 db ért amit sokallok. Jó lenne egy fekete műszerfal meg ajtókárpit, jobb első lámpa. Kiégtek a műszerfal izzók pl a fűtésnél is. Bonyolult a csere, vagy LED beépítés? Kéne egy kalaptartó is, esetleg vonóhorog, tetőcsomagtartó, tetőbox.

Meg a kérdésem, hogy mi lehet a gond, hogy ha feltöltöm a szervót olajjal, (szerintem mint laikus) benyomja a lábamra az olajat az utastérbe. Valahol kiszivárog, vagy nem tudom, befolyik a lábtörlő gumi alá szépen lassan.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy offtopic, de lenne kérdésem.

Nem bont valaki 3 ajtós astrát? Kéne két ülés. Kaposváron 20.000et kérnek 2 db ért amit sokallok. Jó lenne egy fekete műszerfal meg ajtókárpit, jobb első lámpa. Kiégtek a műszerfal izzók pl a fűtésnél is. Bonyolult a csere, vagy LED beépítés? Kéne egy kalaptartó is, esetleg vonóhorog, tetőcsomagtartó, tetőbox.

Meg a kérdésem, hogy mi lehet a gond, hogy ha feltöltöm a szervót olajjal, (szerintem mint laikus) benyomja a lábamra az olajat az utastérbe. Valahol kiszivárog, vagy nem tudom, befolyik a lábtörlő gumi alá szépen lassan.

Köszi!

Az a szervós kormánymű felújításra szorul.

szerintem mindegyik, csak nem mindegy, hogy egy maroknyi kompresszor is elég neki, vagy kell egy 100literes :)

Jól gondolod. Mindegyik levegős. Az ablaktörlő is levegővel üzemel.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.