Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

F Astra tuning


Tiv.

Recommended Posts

oh rékeresek... indexben néztem ilyet, párban majdnem 1000Ft volt...noname

kössz

és neked hogy bírja a belseje??

mélykéknek a caravanra van ilyen, vagy ilyesmi, de neki szétolvad :D

elszomorító.. nem is találtam csak indexet... abbol is legolcsóbban 3ezerért párban...ez osram diadem

nekem jól bírja nincsen semmi gond vele. Magyarországon nem fogsz kapni ilyet. Német íbéjről jött az enyém is. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Az én fekete hátsólámpám is DEPO-s dobozban jött. Azt nem tudom milyen márka van rányomva.

Viszont Novy, azt ugye tudod hogy a fekete hátsólámpába, 18ezeré kell égőkészletet venni íbéjen?

Ha LEDes izzókból akarod megcsinálni, ( 1éve néztem kb. ) azok megfognak dögleni előbb utóbb és kb 23ba jön ki úgy. :rolleyes:

Hali.

Ennyire gyenge minöséget képviselnek a ledes izzok, amik autóhoz vannak?

Link to comment
Megosztás:

Én a homasitában vettem rendszámvilágitáshoz, és a beltér világitáshoz ledes izzot, nem volt drága, és még világitanak.

Remélem nem kiabáltam el :D

Nekem is onnan voltak ilyen fehérledes sofita helyettesítő izzóim. 2000Ft volt 3db asszem. 2hetet bírtak, utána elkezdtek villogni.

A drágább LEDes izzókkal az a baj hogy 1,5x annyiba kerülnek mintha megvennéd a direkt hozzá való, németíbéjről érkező Osram Diadem izzókat. és hagynemondjam hogy azért egy izzónak szebb a fénye, mint egy LEDnek. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Az én fekete hátsólámpám is DEPO-s dobozban jött. Azt nem tudom milyen márka van rányomva.

Viszont Novy, azt ugye tudod hogy a fekete hátsólámpába, 18ezeré kell égőkészletet venni íbéjen?

Ha LEDes izzókból akarod megcsinálni, ( 1éve néztem kb. ) azok megfognak dögleni előbb utóbb és kb 23ba jön ki úgy. :rolleyes:

Már rég akartam kérdezni Rendőr nem b@szogat a fekete buráért?

Link to comment
Megosztás:

Már rég akartam kérdezni Rendőr nem b@szogat a fekete buráért?

Már párszor megállítottak rendőrök. Egyik sem szólt érte. A házilag sötétítettért baszogassa is aki megérdemli, mert némelyik olyan sötétre csinálja hogy még egy 1000Wos refletor sem vinné át, nem egy 21Wos izzó. Az enyémem egyébként simán átlátni, látod benne az izzót is, szal nem annyira sötét mint a kocsi. Meg mivel benne van az "E" betű is, baszogatni nem tud érte. :rolleyes:

fnykp0191.jpg

Azért a biztonság kedvéért raktam fel a hátsóajtóra középre egy pótféklámpát, ha valaki elbambul észre lehessen venni ha fékezek, vagy éppen rásüt a lámpára a nap. Mivel ebben a lámpában a gyári Astra féklámpa helyén van a helyzetjelző és a féklámpa is. :D

Link to comment
Megosztás:

C14SE-én egy fokolókerék mennyi pacit dob a motoron??? Nekem azt mondták 8-12 lóerőt.

Megéri-e, vagy van valami rossz hatása a fokolókeréknek?

egy fokolókerék önmagában talán 1Le-t... néha ledöbbenek, hogy honnan ez a sok butaság amivel tömik az emberek fejét...

Ez igazából akkor hasznos dolog, ha más fokolású veztengely kerül be, és finomhangolni akarja az ember fia...

Link to comment
Megosztás:

egy fokolókerék önmagában talán 1Le-t... néha ledöbbenek, hogy honnan ez a sok butaság amivel tömik az emberek fejét...

Ez igazából akkor hasznos dolog, ha más fokolású veztengely kerül be, és finomhangolni akarja az ember fia...

akkor 10fokolókerék 10paci?

Link to comment
Megosztás:

Már rég akartam kérdezni Rendőr nem b@szogat a fekete buráért?

Engem anno 2005-ben ugyan ilyen lámpával megállított a kpm... nem nem ezért...hanem mert nem láttak át az autó alatt... :D Na ott azért volt bibi, de 3.000-el elengedtek, mert jött egy IFA amiben még ennél is nagyobb kihívást láttak... :rolleyes:

2005-ben a 70 éves kpmes bácsinak amikor elkezdtem magyarázni, hogy osram diadem, kb mintha arról meséltem volna neki, hogy én most épp a Holdra készülök répát szedni...de sikerült megnyugtatnom, hogy nem ettől sziszeg a motoháztető alatt az erőforrás, és nem ezért lógnak is a kerekek és azért nincs hátul ülés, mert amúgy is nagyon alacsony, stb...stb... ott ha akartak volna el is áshattak volna... :P

Link to comment
Megosztás:

Engem anno 2005-ben ugyan ilyen lámpával megállított a kpm... nem nem ezért...hanem mert nem láttak át az autó alatt... :D Na ott azért volt bibi, de 3.000-el elengedtek, mert jött egy IFA amiben még ennél is nagyobb kihívást láttak... :rolleyes:

2005-ben a 70 éves kpmes bácsinak amikor elkezdtem magyarázni, hogy osram diadem, kb mintha arról meséltem volna neki, hogy én most épp a Holdra készülök répát szedni...de sikerült megnyugtatnom, hogy nem ettől sziszeg a motoháztető alatt az erőforrás, és nem ezért lógnak is a kerekek és azért nincs hátul ülés, mert amúgy is nagyon alacsony, stb...stb... ott ha akartak volna el is áshattak volna... :P

itt kellett volna még csírájába elfojtani a dolgokat :D :P :lol:

Link to comment
Megosztás:

egy fokolókerék önmagában talán 1Le-t... néha ledöbbenek, hogy honnan ez a sok butaság amivel tömik az emberek fejét...

Ez igazából akkor hasznos dolog, ha más fokolású veztengely kerül be, és finomhangolni akarja az ember fia...

Akkor csak úgy éri meg, ha a veztengelyt is fokoltatom? Akkor úgy mennyit dob rajta?

Nem fog megváltozni az alapjárat (ingadozni?)?

Link to comment
Megosztás:

Akkor csak úgy éri meg, ha a veztengelyt is fokoltatom? Akkor úgy mennyit dob rajta?

Nem fog megváltozni az alapjárat (ingadozni?)?

De fog... de így alapjaiban ez nem éri meg... ha a programot is hozzá írják a szívó oldalon is történik módosítás, illetve a befecskendezésnél is, akkor lehet elérni a fent említett kb 15-18 mérhető lóerőt... kérdés, ez kinek mennyi ér meg... én még mindig azt mondom, hogy ha gyenge az autó vegyél erősebbet, és ha már olyan erős, hogy jó alap a tuningolásra akkor érdemes vele ilyen téren foglalkozni...addig ezek inkább pszichés tuningok, és magas fokú pénzkidobás... de mindenki magad dönt erről nyilván...

Jah...és igen... az alapjárat is változik ezzel...

Link to comment
Megosztás:

A gyáriból készített fokoltatása meg kemény kérdés, mert ezzel egyidejűleg eltüntetik a keményebb kopófelületet, és nagyon hamar el tud kopni a veztengely... Nagyon kevés helyen csinálják meg, hogy vissza is edzik... ebből a szempontból érdemesebb venni...na de az még drágább móka...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.