Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

F Astra tuning


Tiv.

Recommended Posts

Sziasztok!

Nehézkesen, de összegyűlt a pénzem arra, hogy megvegyek egy 1,6-os F Astrat. Annyi igaz, hogy nem lesz rajta alufelni, de azt majd megoldom mert veszek rá.

Lenne viszont egy pár kérdésem, és mivel időm nincs visszaolvasni, így feltennék egy pár kérdést, remélem majd válaszokat is kapok.

1. Mekkora felnit lehet venni egy F Astra alá? 15-öst szeretnék, erre mekkora gumit vegyek, hogy ne legyen nagy csalás a gyári méretekhez képest.

2. Ha megveszek egy méretpontos sportkipufogót, csak a hátsódobot 80-as véggel, azt nagyon nehéz cserélni, vagy csak bilinccsel van fogatva, vagy pedig heggeszteni kell? Egy ilyentől milyen lenne a hangja?

3. Milyen lámpát vegyek bele előre? Néztem az Angel eyes lámpákat, de láttam a dayline lámpákat is, bár ilyet még nem láttam astra f-hez.

4. Első és hátsó lámpából melyik a szebb a csillogós króm, vagy a fekete?

Egyenlőre még csak ennyi kérdésem van, de biztos, hogy lesz még egy néhány.

Előre is köszönöm a válaszokat, és további jó fórumhasználatot, és Astra használatot mindenkinek.

bexzy

18as is aláfér kényelmesen...et és ültetés függő.

15ös felni: 6.5x15 vagy 7x15 pont jó et 35-40körül. 195/50gumival tökéletes.

méretpontos sportkipuff mindig annyira méretpontos ahogy éppen sikerül. ezt a kipuffos megoldja, ha bilincseset kérsz úgy, ha nem akkor egybe heggeszti..

angeleyes, hát nehéz ügy, halogennel használhatatlan, xenont büntetik. ha mégis veszel akkor fk-t vegyél mert jobb mint a sonar. lásd gyik. fhez nincs dayline, de az még nagyobb fos. :rolleyes:

ízlés dolga, én feketét vennék.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nehézkesen, de összegyűlt a pénzem arra, hogy megvegyek egy 1,6-os F Astrat. Annyi igaz, hogy nem lesz rajta alufelni, de azt majd megoldom mert veszek rá.

Lenne viszont egy pár kérdésem, és mivel időm nincs visszaolvasni, így feltennék egy pár kérdést, remélem majd válaszokat is kapok.

1. Mekkora felnit lehet venni egy F Astra alá? 15-öst szeretnék, erre mekkora gumit vegyek, hogy ne legyen nagy csalás a gyári méretekhez képest.

2. Ha megveszek egy méretpontos sportkipufogót, csak a hátsódobot 80-as véggel, azt nagyon nehéz cserélni, vagy csak bilinccsel van fogatva, vagy pedig heggeszteni kell? Egy ilyentől milyen lenne a hangja?

3. Milyen lámpát vegyek bele előre? Néztem az Angel eyes lámpákat, de láttam a dayline lámpákat is, bár ilyet még nem láttam astra f-hez.

4. Első és hátsó lámpából melyik a szebb a csillogós króm, vagy a fekete?

Egyenlőre még csak ennyi kérdésem van, de biztos, hogy lesz még egy néhány.

Előre is köszönöm a válaszokat, és további jó fórumhasználatot, és Astra használatot mindenkinek.

bexzy

Hogy milyen legyen a lámpa színe szerintem függ a kocsi színétől is. Vannak progik amikkel lehet próbálgatni a kocsi fényképére mi nézni ki jól rajta.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nehézkesen, de összegyűlt a pénzem arra, hogy megvegyek egy 1,6-os F Astrat. Annyi igaz, hogy nem lesz rajta alufelni, de azt majd megoldom mert veszek rá.

Lenne viszont egy pár kérdésem, és mivel időm nincs visszaolvasni, így feltennék egy pár kérdést, remélem majd válaszokat is kapok.

1. Mekkora felnit lehet venni egy F Astra alá? 15-öst szeretnék, erre mekkora gumit vegyek, hogy ne legyen nagy csalás a gyári méretekhez képest.

2. Ha megveszek egy méretpontos sportkipufogót, csak a hátsódobot 80-as véggel, azt nagyon nehéz cserélni, vagy csak bilinccsel van fogatva, vagy pedig heggeszteni kell? Egy ilyentől milyen lenne a hangja?

3. Milyen lámpát vegyek bele előre? Néztem az Angel eyes lámpákat, de láttam a dayline lámpákat is, bár ilyet még nem láttam astra f-hez.

4. Első és hátsó lámpából melyik a szebb a csillogós króm, vagy a fekete?

Egyenlőre még csak ennyi kérdésem van, de biztos, hogy lesz még egy néhány.

Előre is köszönöm a válaszokat, és további jó fórumhasználatot, és Astra használatot mindenkinek.

bexzy

1. 16 is felmegy rá Sp nek olyan van, 15ösre 195/55ös 185/60as de a J szám is számít, meg az ET, mert ha beleér valahol, akkor hiába csak 15ös.. és a felni szélessége, illetve az hogy mennyire lóg ki illetve mennyire lóg befelé is nagyon fontos

2. attól függ mennyire van összerohadva az illesztése, a többit meg honna tudjuk? majd ha felrakod eldöntöd te milyen hangja van, álltalában jó lesz tőlük :lol: nekem pl csinált dobom van, nekem tetszik, meg másoknak is... de fateromnak pl nem :rolleyes:

3. nekem építed az autót vagy magadnak? ;) angel szép, de szarul világít eddigi tapasztalatok szerint

4. én a barna csajokat szeretem, de te nem biztos(ezt is te döntsd el, számítógéppel próbálgasd oda pl, szín izlés pénztárcafüggő:lol: és lehetőleg ne úgy, hogy elől króm, hátul fekete, ha van a középső index meg megmarad sárgán :D )

5. a tuning, meg (ugye ez talán annak számít) nem abból áll, hogy ki mit mond neked, hanem a saját izlésedet tükrözze. sokkal többet ér egy saját kézzel készített.. mondjuk őőő izléses váltószoknya, mint egy 20ezerért megvett egyen dob pl...

rem nemérzed magad letolv :D nem annak szántam :blink: csak viccesen kérdetél szerintem :lol:

nem is én vagyok a legnagyobb tuner itt sőt...

csak hát elolvastam, és kifejtettema véleményemet :D

ha 1.6os veszel és 16v-t akkor ne csodálkozz az olajzabáláson, sajnos ezek olyanok

én 8-v-t vennék, főleg ha kezdő vagy autós témában, illetve szerelés témában ;)

sok sikert a a vas vásárlásához :D

Link to comment
Megosztás:

18as is aláfér kényelmesen...et és ültetés függő.

15ös felni: 6.5x15 vagy 7x15 pont jó et 35-40körül. 195/50gumival tökéletes.

méretpontos sportkipuff mindig annyira méretpontos ahogy éppen sikerül. ezt a kipuffos megoldja, ha bilincseset kérsz úgy, ha nem akkor egybe heggeszti..

angeleyes, hát nehéz ügy, halogennel használhatatlan, xenont büntetik. ha mégis veszel akkor fk-t vegyél mert jobb mint a sonar. lásd gyik. fhez nincs dayline, de az még nagyobb fos. :rolleyes:

ízlés dolga, én feketét vennék.

Köszönöm a gyors válaszokat, így van egy kis kiinduló pontom, hogy mit lehet mit nem.

pl én ezt még nem is tudtam, hogy a xenon-t büntetik a rendőrök. Ha más lámpát veszek bele, akkor milyet vegyek, ami jól világít és nem büntetnek érte?

azt tudom, hogy a neon-t nem csípik, de lehet, hogy majd az mégis kerül alá, csak olyan helyen használom, ahol nem szólnak érte. /haverokkal buliban/

Amit néztem autót, az 300k-ért van, de azt most pontosan még nem tudom, hogy 8 vagy 16V-s, de majd akkor ez alapján választok.

Én is a feketét részesíteném előnyben, persze elől-hátul, nem variálva.

Mégegyszer köszi a válaszokat

bexzy

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a gyors válaszokat, így van egy kis kiinduló pontom, hogy mit lehet mit nem.

pl én ezt még nem is tudtam, hogy a xenon-t büntetik a rendőrök. Ha más lámpát veszek bele, akkor milyet vegyek, ami jól világít és nem büntetnek érte?

azt tudom, hogy a neon-t nem csípik, de lehet, hogy majd az mégis kerül alá, csak olyan helyen használom, ahol nem szólnak érte. /haverokkal buliban/

Amit néztem autót, az 300k-ért van, de azt most pontosan még nem tudom, hogy 8 vagy 16V-s, de majd akkor ez alapján választok.

Én is a feketét részesíteném előnyben, persze elől-hátul, nem variálva.

Mégegyszer köszi a válaszokat

bexzy

Spnek fekte lámpája van elől, de az 80ezer körül :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha más kipufogó kerül rá, akkor az elfér a hátsó lökhárítótól, vagy alakítani kell rajta egy kicsit. Láttam már olyat amin nagyon lefele állt a kipufogó, nem tudom miért, de azért megkérdem.

Akkor első lámpa terén mit ajánlatok, amiért nem büntet, és nem szórakozik a rendőr?

Esetleg ha neon-t akarok alá rakni, de nem szeretnék egyenlőre spoilert körbe, akkor azt fel lehet úgy tenni, hogy ne látszódjon ki az autó alól, csak a fény látszódjon az úton?

Előre is köszönöm

bexzy

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha más kipufogó kerül rá, akkor az elfér a hátsó lökhárítótól, vagy alakítani kell rajta egy kicsit. Láttam már olyat amin nagyon lefele állt a kipufogó, nem tudom miért, de azért megkérdem.

Akkor első lámpa terén mit ajánlatok, amiért nem büntet, és nem szórakozik a rendőr?

Esetleg ha neon-t akarok alá rakni, de nem szeretnék egyenlőre spoilert körbe, akkor azt fel lehet úgy tenni, hogy ne látszódjon ki az autó alól, csak a fény látszódjon az úton?

Előre is köszönöm

bexzy

ami jó is meg nem bünttnek az gyári sima H4el

esetleg tungsram megalight +90%

neont fel lehet rakni a lökök alá, hogy ne látszódjon, oldalra már nem, vagy akkor nagyon be kell tenni

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

A teljesség igénye nélkül végeztem egy kutatást, amely lényege kb. 10% teljesítménynövekedés elérése. Azért 10%, mert a legtöbb ember számára ez a mérték elérhető anyagi szempontból. Az árak és az elérhető eredmények tájékoztató jellegűek. Nem kerestem a kedvezményes, illetve a baráti kapcsolatok útján elérhető olcsóbb árakat.

Mindenkinek a saját döntése, hogy mit választ, de minden esetben ajánlatos végiggondolni, esetleg szakember véleményét kikérni a várható következményekről.

10% teljesítménynövelő eljárások

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

A teljesség igénye nélkül végeztem egy kutatást, amely lényege kb. 10% teljesítménynövekedés elérése. Azért 10%, mert a legtöbb ember számára ez a mérték elérhető anyagi szempontból. Az árak és az elérhető eredmények tájékoztató jellegűek. Nem kerestem a kedvezményes, illetve a baráti kapcsolatok útján elérhető olcsóbb árakat.

Mindenkinek a saját döntése, hogy mit választ, de minden esetben ajánlatos végiggondolni, esetleg szakember véleményét kikérni a várható következményekről.

10% teljesítménynövelő eljárások

Úgy tudom a szívó, és kipufogó oldalt egyszerre kell tuningolni, külön-külön nem sokat érnek. Hiába tud kimenni több kipufogógáz a sport rendszeren, ha nem kap több anyagot a motor. A direktszűrő előnyéről meg nem vagyok meggyőződve. Levett injektorfedéllel mentem egy próbakört, az erősebb szívóhangon kívül semmit nem tapasztaltam. A magam pédájánál maradva (c14nz) az SE-sítés a biztos megoldás kb.+ 20 Lóerő eléréséhez. Perse nem lehetetlen meggyőzni engem sem mindössze egy teljesítménymérés padon kell hozzá. :rolleyes: A Metabondban biztos van valami, majd egyszer kipróbálom. Nem persze engem az ilyen kijelentések tesznek hitetlenné, pölö a kipufogó tuningnál.:

+12-15 % teljesítménynövekedés

- +10-12 % forgatónyomaték növekedés

- +7 % végsebesség növekedés

- +15-20 % gyorsulásjavulás

- fogyasztás változatlan marad :blink:

Link to comment
Megosztás:

ami jó is meg nem bünttnek az gyári sima H4el

esetleg tungsram megalight +90%

...

Esetleg gyári pilács 140/100-as izzóval (relézve)... :rolleyes:

A Tungsram Mega elég hamar kifekszik :blink:

ui: Igaz, ez sem igazán szabályos, de nem valószínű, hogy a rendőr a helyszínen megállapítja, hogy nem egy "emelt" fényerejű 60/55-ös izzó van bent. Műszakira viszont célszerű berakni egy normál izzót. Vagy "okosban" műszakiztatni...

Link to comment
Megosztás:

Az a 140/100-as nem vágja haza a foncsort?

Gergolabs már több éve én meg lassan két éve ezt használjuk, és a foncsor még nem panaszkodott. A szembejövők sem villognak többet, mint a gyári izzóknál, csak beállítás kérdése az egész.

Ja, és az ára csak 1290-/db (2008. márciusi adat) :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

úgy tudom, hogy a nagyobb teljesítményű izzó tönkrevágja a foncsort..

több mint egyéve van megalightom, ésmég megy, igaz látszik rajta az idő.

De a mega nem vesz fel több áramot, ergó elméletileg nem is tud leadni nagyobb teljesítményt, inkább csak fehérebb nem?

Gergolabs már több éve én meg lassan két éve ezt használjuk, és a foncsor még nem panaszkodott. A szembejövők sem villognak többet, mint a gyári izzóknál, csak beállítás kérdése az egész.

Ja, és az ára csak 1290-/db (2008. márciusi adat) :rolleyes:

+ a relék nem? Simán csak az izzó tápját rákötötted a relé behúzótekercsére, és az vezérel egy másik tápot az izzóhoz?

Link to comment
Megosztás:

sokkal inkább osram nightbreaker vagy silverstar

pont erről volt negatív véleménye a többieknek, akik mostanában váltottak megaligtht plusra...

egyébként ez a megalight szerintem nincsen két évnél régebben forgalomban, de lehet tévedek.

De a mega nem vesz fel több áramot, ergó elméletileg nem is tud leadni nagyobb teljesítményt, inkább csak fehérebb nem?

+ a relék nem? Simán csak az izzó tápját rákötötted a relé behúzótekercsére, és az vezérel egy másik tápot az izzóhoz?

nem mindegy, hogy mitől látsz jobban?

jobban látni vele és kész.

de egyébként se értem, miért kérdezed ezt... mondtam én olyat, hogy nagyobb teljesítményt vesz fel, illetve ad le a megalight??

Link to comment
Megosztás:

pont erről volt negatív véleménye a többieknek, akik mostanában váltottak megaligtht plusra...

egyébként ez a megalight szerintem nincsen két évnél régebben forgalomban, de lehet tévedek.

nem mindegy, hogy mitől látsz jobban?

jobban látni vele és kész.

de egyébként se értem, miért kérdezed ezt... mondtam én olyat, hogy nagyobb teljesítményt vesz fel, illetve ad le a megalight??

Hja. Csak nagyobb fényerőt ad le, ami nem párosul nagyobb áramfelvétellel. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.