Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

F Astra tuning


Tiv.

Recommended Posts

Üdv ismét emberek !!

az lenne a kérdésem hogy gsi (C20XE ) motort nehéz be épiteni egy 5 ajtos változatba vagyis mennyiben különbözik a felfogatási pontok és el fér e mert ugy nézki hogy van egy töröt gsi amibe a válto motor meg ami kellenek azok hibátlan állapotban vann és bele szeretném rakni az astrámba az NZböl Se be átalakitás helyet????????!!!

Link to comment
Megosztás:

Üdv ismét emberek !!

az lenne a kérdésem hogy gsi (C20XE ) motort nehéz be épiteni egy 5 ajtos változatba vagyis mennyiben különbözik a felfogatási pontok és el fér e mert ugy nézki hogy van egy töröt gsi amibe a válto motor meg ami kellenek azok hibátlan állapotban vann és bele szeretném rakni az astrámba az NZböl Se be átalakitás helyet????????!!!

Alapból milyen kocsid van?

Most látom c14nz. Azért ha ekkora moci akarsz belerakni akkor illene fékeket is megerősiteni, meg is kell állni vele.

Módosítva : zotya975
Link to comment
Megosztás:

persze persze ez természetes hogy gsi hátso futomü meg nagyobb fékek elöre meg gondolom torony merevitás elölre hátra

azokat gondoltam hogy át kell alakitani!!!

Alapból milyen kocsid van?

Most látom c14nz. Azért ha ekkora moci akarsz belerakni akkor illene fékeket is megerősiteni, meg is kell állni vele.

Link to comment
Megosztás:

Üdv ismét emberek !!

az lenne a kérdésem hogy gsi (C20XE ) motort nehéz be épiteni egy 5 ajtos változatba vagyis mennyiben különbözik a felfogatási pontok és el fér e mert ugy nézki hogy van egy töröt gsi amibe a válto motor meg ami kellenek azok hibátlan állapotban vann és bele szeretném rakni az astrámba az NZböl Se be átalakitás helyet????????!!!

Be lehet. De ezzel a lendülettel a futóművet, a féket, az üza szivattyút, ECU-t, kábelkészletét, stb is cserélned kell. Jah, és soha a büdös életben nem tudod lepapírozni, hogy hivatalos legyen. Aztán, ha megdőlsz vele, akkor van a szíííííváááás. :D :)

Link to comment
Megosztás:

okés rendben !!!

de én találtam egy olyan szériát amiben a calibra 8v motort épitették szériába ha jol tudom ugyan ilyen 5 ajtosba tudok mutatni rola képet vagyis a használtauton van fent és akor végülis le lehetne papirozni 2.0 8V motorszám szerint csak hát hogy jöt még egy veztengely arrol már nem tehetek:):):):D :D na mind1 de csak csak meg lehet oldani a papirt a másik hogy van olyan vizsgáztatom aki cask át tolja és kész de a nredörök ellen ez kevés tudom ! de akor végülis nagyon nagy változtatásookkal a motortérben nem kell csinálni??

Be lehet. De ezzel a lendülettel a futóművet, a féket, az üza szivattyút, ECU-t, kábelkészletét, stb is cserélned kell. Jah, és soha a büdös életben nem tudod lepapírozni, hogy hivatalos legyen. Aztán, ha megdőlsz vele, akkor van a szíííííváááás. :D :D
Link to comment
Megosztás:

okés rendben !!!

de én találtam egy olyan szériát amiben a calibra 8v motort épitették szériába ha jol tudom ugyan ilyen 5 ajtosba tudok mutatni rola képet vagyis a használtauton van fent és akor végülis le lehetne papirozni 2.0 8V motorszám szerint csak hát hogy jöt még egy veztengely arrol már nem tehetek:):D:):) :D na mind1 de csak csak meg lehet oldani a papirt a másik hogy van olyan vizsgáztatom aki cask át tolja és kész de a nredörök ellen ez kevés tudom ! de akor végülis nagyon nagy változtatásookkal a motortérben nem kell csinálni??

Én úgy gondolom maga a kasztni maradhat, azon kívül minden cserés. :D

Link to comment
Megosztás:

Én úgy gondolom maga a kasztni maradhat, azon kívül minden cserés. :D

Ne beszélj már hülyeséget. Ha csak átteszed bele, azzal még sehol nem vagy ahhoz, hogy hivatalos legyen. Ezt már kitárgyaltuk többször is.

okés köszike a segitséget akor még át gondolom!!!!!

Jól gondold át. Hivatalosan terveztetni kell az ilyen manővert, mérnökkel, stb. Nem kevés pénz. Nem éri meg. Ha nagyobb teljesítményt akarsz, cseréld le az autót. Vegyél erősebbet, nagyobb motorút.

Link to comment
Megosztás:

Ne beszélj már hülyeséget. Ha csak átteszed bele, azzal még sehol nem vagy ahhoz, hogy hivatalos legyen. Ezt már kitárgyaltuk többször is.

Most nem arról beszéltem, hogy hogyan lesz hivatalos. Azt kérdezte nagy változtatásokat kell-e végezni a motortérben. Erre válaszoltam, hogy a kasztni maradhat, azon kívül szinte minden cserés, ez most miért volt hülyeség? :D

Link to comment
Megosztás:

C20XE F Astra végülis létezett (lásd GSi-k), szóval sztem le lehet papíroztatni (amennyire tudom minden olyan motort le lehet amivel gyárilag is szerelték az adott típust. Pont ezért nem lehet hivatalossá tenni pölö ugyanezt a motort egy Corsában), csak kérdés hogy megéri-e az utánajárást és a költségeket. Ami az átépítést illeti, még abban sem vagyok biztos hogy nagyon terveztetni kéne, sztem magában kasztniban nem sok különbség van egy 1.4 meg egy 2.0 16V Astra között, szóval ha mindent kidobál a motortérből (teljesen üresre) és megveszi az összes szükséges cuccot a C20XE-hez (kezdve a motor- és váltótartó bakoktól egészen a kábelkötegekig), illetve ugyanezt eljátssza a futóművekkel is akkor végülis gyári alkatrészekből lesz összerakva gyári technológiával (értsd: nem kell semmit átalakítani, szétvágni vagy hegeszteni, minden csavarokkal van rögzítve, mint a gyárban), szóval nincs mit terveztetni, mert azt már egyszer megtervezték Rüsselsheimben.

A hivatalossá tétel már más kérdés, egyrészt ott van ugye az átépítés költsége, az új műszaki, valamint a régi és az új motor közti regisztrációsadó-különbözet, ami összességében jócskán többszázezer forintra rúghat (sőt akár közelítheti a milliót, attól függően hogy milyen alkatrészeket használ), nem is beszélve a belefektetett munkáról, úgyhogy tényleg jobban megéri eladni az autót és venni egy GSi-t, olcsóbban kijössz. Ki van ez találva kéremszépen... :D

Link to comment
Megosztás:

C20XE F Astra végülis létezett (lásd GSi-k), szóval sztem le lehet papíroztatni (amennyire tudom minden olyan motort le lehet amivel gyárilag is szerelték az adott típust. Pont ezért nem lehet hivatalossá tenni pölö ugyanezt a motort egy Corsában), csak kérdés hogy megéri-e az utánajárást és a költségeket. Ami az átépítést illeti, még abban sem vagyok biztos hogy nagyon terveztetni kéne, sztem magában kasztniban nem sok különbség van egy 1.4 meg egy 2.0 16V Astra között, szóval ha mindent kidobál a motortérből (teljesen üresre) és megveszi az összes szükséges cuccot a C20XE-hez (kezdve a motor- és váltótartó bakoktól egészen a kábelkötegekig), illetve ugyanezt eljátssza a futóművekkel is akkor végülis gyári alkatrészekből lesz összerakva gyári technológiával (értsd: nem kell semmit átalakítani, szétvágni vagy hegeszteni, minden csavarokkal van rögzítve, mint a gyárban), szóval nincs mit terveztetni, mert azt már egyszer megtervezték Rüsselsheimben.

A hivatalossá tétel már más kérdés, egyrészt ott van ugye az átépítés költsége, az új műszaki, valamint a régi és az új motor közti regisztrációsadó-különbözet, ami összességében jócskán többszázezer forintra rúghat (sőt akár közelítheti a milliót, attól függően hogy milyen alkatrészeket használ), nem is beszélve a belefektetett munkáról, úgyhogy tényleg jobban megéri eladni az autót és venni egy GSi-t, olcsóbban kijössz. Ki van ez találva kéremszépen... :D

Hát igen ezt már sokszor kitárgyaltuk, kicsi motort nem éri meg tuningolni, nagyobbat kell venni.

Link to comment
Megosztás:

Akkor itt is a tuti:

Az, hogy egy adott típusba szereltek adott áhított motort, még nem jelenti azt, hogy bármilyen motorral szerelt ugyanolyan

típusba az a motor bepapírozható! Léteznek erre KÖHÉM rendeletek és előírások. Pl nem szabad rosszabb környezetvédelmi

besorolású motort berakni a gyári helyére, és max 10% teljesítménykülönbség lehet. Ezen teljesítménytöbblet felett hivatalosan

terveztetni kell (erre jogosult gépészmérnökkel) az átépítést, átépítési kérelemmel lehet a kpm-nél próbálkozni. De itt már

milliós összegről beszélünk.

Motorcsere esetén, ha azonos a motor típusszáma, akkor a motorról adásvételit vagy számlát bemutatva csak az új forgalmi

engedélyt és műszaki vizsgát kell fizetni, ha jól tudom (de lehet hogy még egy eredetvizsgát is).

Link to comment
Megosztás:

Most nem arról beszéltem, hogy hogyan lesz hivatalos. Azt kérdezte nagy változtatásokat kell-e végezni a motortérben. Erre válaszoltam, hogy a kasztni maradhat, azon kívül szinte minden cserés, ez most miért volt hülyeség? :D

Azért, mert ha megdől vele komoly büntetésre számíthat. Te pedig elég szűklátókörűen kezelted a kérdést. Meg kell vizsgálni más szempontokat is. Ahogy Gabi is írta, az alapján:

Akkor itt is a tuti:

Az, hogy egy adott típusba szereltek adott áhított motort, még nem jelenti azt, hogy bármilyen motorral szerelt ugyanolyan

típusba az a motor bepapírozható! Léteznek erre KÖHÉM rendeletek és előírások. Pl nem szabad rosszabb környezetvédelmi

besorolású motort berakni a gyári helyére, és max 10% teljesítménykülönbség lehet. Ezen teljesítménytöbblet felett hivatalosan

terveztetni kell (erre jogosult gépészmérnökkel) az átépítést, átépítési kérelemmel lehet a kpm-nél próbálkozni. De itt már

milliós összegről beszélünk.

Motorcsere esetén, ha azonos a motor típusszáma, akkor a motorról adásvételit vagy számlát bemutatva csak az új forgalmi

engedélyt és műszaki vizsgát kell fizetni, ha jól tudom (de lehet hogy még egy eredetvizsgát is).

Link to comment
Megosztás:

Akkor itt is a tuti:

Az, hogy egy adott típusba szereltek adott áhított motort, még nem jelenti azt, hogy bármilyen motorral szerelt ugyanolyan

típusba az a motor bepapírozható! Léteznek erre KÖHÉM rendeletek és előírások. Pl nem szabad rosszabb környezetvédelmi

besorolású motort berakni a gyári helyére, és max 10% teljesítménykülönbség lehet. Ezen teljesítménytöbblet felett hivatalosan

terveztetni kell (erre jogosult gépészmérnökkel) az átépítést, átépítési kérelemmel lehet a kpm-nél próbálkozni. De itt már

milliós összegről beszélünk.

Motorcsere esetén, ha azonos a motor típusszáma, akkor a motorról adásvételit vagy számlát bemutatva csak az új forgalmi

engedélyt és műszaki vizsgát kell fizetni, ha jól tudom (de lehet hogy még egy eredetvizsgát is).

Azért Lantinak csak sikerül lepapírozni c20ne helyett a c20xe-t :D(Nem Ő az első) Az már több mint 10% és nem milliós nagyságrendű összegekről beszélünk....de úgye a c20ne és c20xe gsik semmiben nem különböznek egymástól,csak a motor nem ua.

Link to comment
Megosztás:

Azért Lantinak csak sikerül lepapírozni c20ne helyett a c20xe-t :D(Nem Ő az első) Az már több mint 10% és nem milliós nagyságrendű összegekről beszélünk....de úgye a c20ne és c20xe gsik semmiben nem különböznek egymástól,csak a motor nem ua.

Na erre azért kíváncsi lennék, mi volt ennek a menete :)

Mert hivatalosan tudtommal nem lehet... max "elnéznek" pár számot véletlenül kis ösztönzésre,

és máris bent a forgalmiban az új motorszám... ha mégsem így volt, érdekes lenne a hivatalos

menete ennek :D

Link to comment
Megosztás:

okés rendben köszike mindenkitöl az infot és a felvilágositást !!! mostanáig gondolkodtam amig irogattak az emberek mivel is jár ez a dolog ,és ugy döntöttem hogy gsi it veszek! már van pár a használtauton és ismerösök közöt is van egy két jo darab ami nincs szét hajtva szoval szurkoljatok az ujj auto köszöntéséhez és hogy egyáltalán jo választás lesz e!!!!

Link to comment
Megosztás:

okés rendben köszike mindenkitöl az infot és a felvilágositást !!! mostanáig gondolkodtam amig irogattak az emberek mivel is jár ez a dolog ,és ugy döntöttem hogy gsi it veszek! már van pár a használtauton és ismerösök közöt is van egy két jo darab ami nincs szét hajtva szoval szurkoljatok az ujj auto köszöntéséhez és hogy egyáltalán jo választás lesz e!!!!

Na arra kiváncsi leszek. :D

Link to comment
Megosztás:

okés rendben köszike mindenkitöl az infot és a felvilágositást !!! mostanáig gondolkodtam amig irogattak az emberek mivel is jár ez a dolog ,és ugy döntöttem hogy gsi it veszek! már van pár a használtauton és ismerösök közöt is van egy két jo darab ami nincs szét hajtva szoval szurkoljatok az ujj auto köszöntéséhez és hogy egyáltalán jo választás lesz e!!!!

A géjesi olyan fajta amit csak idős kalaposok vesznek és öt pakolják fel re a tacskós nejont is mert az fiiiiling! :D

Egy Nagy Kalappal, mert ez kemény menet lesz!

Link to comment
Megosztás:

Hát...ha én gsi-t vennék az első lenne egy komplett generál. Nagyon lutri. Meg nem kímélik. Bár ezt Te jobban tudod mint én. :) :D :D

Nem, de bííííírjáák... (enyém pl több mint 6éve :D ) igaz, nem kevés pénzbe került anno 2003-ban.. ma már 2-4 gsi-t lehet venni annyiból (jó állapotú- lepukkant)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.