Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

F Astra tuning


Tiv.

Recommended Posts

Ne haragudj de álomvilágban élsz. <_<

Persze lehet turbósítani, de az már teljesen egyedi vezérlést stb...igényel, és többszázezer forintod bánná. Ha értesz az autókhoz, tudod mivel jár egy ilyen átalakítás, mellesleg műszakin át sem menne. Át kéne számolni a motor bizonyos dolgait a növelt igénybevétel miatt, és ez alapján változtatni.

Még egyszer mondom, sokkal olcsóbb, és egyszerűbb ha veszel egy erősebb Astra-t. A maradékból meg fizetheted a drágább biztosítást.

Jó az több milliónak is...

Párszor azért ez a téma is át lett már rágva :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

ok értem ez csak egy kérdés volt hogy lehet e ilyet csinálni ?de mind1 a másik pedig a rugog lengéscsilik azokbol milyet és mennyiért érdemes veni és a rugokbol is linket kaphatnék a lengéscsilikröl a rugogrol elég ha elmonjátok!

Ha a futóművet ettől függetlenül jobbra akarod cserélni, akkor érdemes GSi alkatrészeket beszerezni és azt alápakolni (fékek, rásegítő, lengéscsillapító, rugók), de pl. a futómű cumóinál (rugók, gátlók) érdemes valami jobbat, pl. Koni szettet alárakni, ami kicsit keményebb és néhány centivel lejjebb is rakja a súlypontot. Astránál nem tudom, de szerintem itt is van erősebb (vastagabb) stabrúd, amit alá lehet tenni, illetve érdemes akkor már a szilenteket is cserélni meg egy toronymerevítőt berakni. Ezekkel már érezni fogod a különbséget az úttartásban.

Link to comment
Megosztás:

Ha a futóművet ettől függetlenül jobbra akarod cserélni, akkor érdemes GSi alkatrészeket beszerezni és azt alápakolni (fékek, rásegítő, lengéscsillapító, rugók), de pl. a futómű cumóinál (rugók, gátlók) érdemes valami jobbat, pl. Koni szettet alárakni, ami kicsit keményebb és néhány centivel lejjebb is rakja a súlypontot. Astránál nem tudom, de szerintem itt is van erősebb (vastagabb) stabrúd, amit alá lehet tenni, illetve érdemes akkor már a szilenteket is cserélni meg egy toronymerevítőt berakni. Ezekkel már érezni fogod a különbséget az úttartásban.

De amit rá akar költeni már abból is vehetne egy szép állapotú gsi-t.

Link to comment
Megosztás:

köszike a segitséget!! az ilyen vastagabb stab rudad hogya lehet fel szerelni mint pl.: a gyári 16os helyére a gsi -ét?

a koni szettet pedig hol tudom beszerezni?

Ha a futóművet ettől függetlenül jobbra akarod cserélni, akkor érdemes GSi alkatrészeket beszerezni és azt alápakolni (fékek, rásegítő, lengéscsillapító, rugók), de pl. a futómű cumóinál (rugók, gátlók) érdemes valami jobbat, pl. Koni szettet alárakni, ami kicsit keményebb és néhány centivel lejjebb is rakja a súlypontot. Astránál nem tudom, de szerintem itt is van erősebb (vastagabb) stabrúd, amit alá lehet tenni, illetve érdemes akkor már a szilenteket is cserélni meg egy toronymerevítőt berakni. Ezekkel már érezni fogod a különbséget az úttartásban.
Link to comment
Megosztás:

köszike a segitséget!! az ilyen vastagabb stab rudad hogya lehet fel szerelni mint pl.: a gyári 16os helyére a gsi -ét?

a koni szettet pedig hol tudom beszerezni?

Vastagabb stab rudat simán ki lehet cserélni, nagyobb emelő kell hozzá, valamint kicsit hátul leengedni a motorbölcsőt. GSI-ből többféle van 18-22 között.

Koni szettet meg futóműves boltban, unixnál is lehet kapni..stb.

Link to comment
Megosztás:

Okés köszönöm a segitséget akor ezeket meg probálom minnél elö beszerezni és értesitelek majdtiteket hogy hogyan is siekrült!!

amugy a bátyám az unixba dolgozik ha valamit szretnétek ami esetleg olcsobban tudok hozni akor irjatok bátran!!

Vastagabb stab rudat simán ki lehet cserélni, nagyobb emelő kell hozzá, valamint kicsit hátul leengedni a motorbölcsőt. GSI-ből többféle van 18-22 között.

Koni szettet meg futóműves boltban, unixnál is lehet kapni..stb.

Link to comment
Megosztás:

És ha szabadna megkérdeznem hogy milyen kocsi a tied legaláb is mik vannak változtatva és mennyiért kinálod ha tényleg eladó e!???és hogy töbképet kaphatnék e rola!!!!!!hanyas évjárat ,milyen exták vannak!!!????????????

Látom még mindig fut a régi lemez. :rolleyes:

kicsidon vedd meg az enyémet, pont olyan mint amilyenre akarod csinálni. (annyiért nem adom)

Link to comment
Megosztás:

És ha szabadna megkérdeznem hogy milyen kocsi a tied legaláb is mik vannak változtatva és mennyiért kinálod ha tényleg eladó e!???és hogy töbképet kaphatnék e rola!!!!!!hanyas évjárat ,milyen exták vannak!!!????????????

F astra. :rolleyes: (a fehéret kell nézni)

A mi nincs lista lehet rövidebb lenne.

Igazából csak poénból írtam, bár lenne az a pénz amiért odaadnám, de annyit normális ember nem adna érte, mert azért már rendes autót is vehet magának. És valószínűsítem, hogy te sem a kihívás miatt szeretnéd fejleszteni a sajátodat, pedig más okból ilyennek nem szabad nekiállni.

Az aláírásomban található némi infó. Egyébként olvass sokat a fórumon szinte minden le van írva. <_<

Link to comment
Megosztás:

F astra. <_< (a fehéret kell nézni)

A mi nincs lista lehet rövidebb lenne.

Igazából csak poénból írtam, bár lenne az a pénz amiért odaadnám, de annyit normális ember nem adna érte, mert azért már rendes autót is vehet magának. És valószínűsítem, hogy te sem a kihívás miatt szeretnéd fejleszteni a sajátodat, pedig más okból ilyennek nem szabad nekiállni.

Az aláírásomban található némi infó. Egyébként olvass sokat a fórumon szinte minden le van írva. :D

Üdv Tápi!

Én úgy tudom, hogy neked vectra tárcsafékes hídad van. Ha igen akkor hogyan oldottátok meg a kézifék kötelet?? Ha nem titok. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdésem a következő lenne, akna és csápos emelő nélkül ki lehet-e cserélni a 16 stab rudat a 22-re? Mennyire lehet hozzáférni egy átlag garázsban ehez a dologhoz ha fetrengek alatta? A legfontosabb kérdés, el tudok-e bacni valamit a művelet alatt, vagy nem tudok hibázni a művelet alatt. (Most ezzel konkrétan nem a nyomatékokra és egyébb dolgokra gondoltam.) Valaki volt-e már olyan fanatikus, hogy nekiált egyedül és sikerült is ilyen körülmények közt?

Minden tapasztalat érdekelne!

Köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdésem a következő lenne, akna és csápos emelő nélkül ki lehet-e cserélni a 16 stab rudat a 22-re? Mennyire lehet hozzáférni egy átlag garázsban ehez a dologhoz ha fetrengek alatta? A legfontosabb kérdés, el tudok-e bacni valamit a művelet alatt, vagy nem tudok hibázni a művelet alatt. (Most ezzel konkrétan nem a nyomatékokra és egyébb dolgokra gondoltam.) Valaki volt-e már olyan fanatikus, hogy nekiált egyedül és sikerült is ilyen körülmények közt?

Minden tapasztalat érdekelne!

Köszi a segítséget!

Akna jól jönne. Igazából emelni is azért kell valamennyit, mert mikor húzod kifele, akkor ahogy játszol vele, igényli a helyet, de he valamennyire felemeled akkor szerintem ki lehet szenvedni. Ha kell, segítek. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Akna jól jönne. Igazából emelni is azért kell valamennyit, mert mikor húzod kifele, akkor ahogy játszol vele, igényli a helyet, de he valamennyire felemeled akkor szerintem ki lehet szenvedni. Ha kell, segítek. :D

Ok! Lehet szavadon foglak majd. :rolleyes: aztán ott fogunk állni mind a ketten mert keskeny a garázs és féig ki van már cibálva <_<

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.