Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

F Astra tuning


Tiv.

Recommended Posts

Van egy x16szr-es mocim. Mennyibe fájna körülbelül és esetleg kell-e hozzá valamilyen okmányirodai akármilyen papír, hogy én ügye átalakítom, vagy azt nem kell? Amúgy x16se-re akarom. Azaz a központi befecsit lecserélni hengerenkéntire. Olvasgattam és úgy 150 körül állna meg,de ezt x14se átlakításra olvastam. Esetleg csinált valaki ilyet, ilyen motorral? A 75 se kevés lóerő, de a 100 az mégiscsak több. :rolleyes:

Ahogy Gábor írta, nem X16SE, hanem C16SE lesz belőle. Nem kell hozzá semmi papír, mivel maga a motorblokk marad a számmal együtt, csak a hengerfej cserélődik a sallangjaival, ez a szép benne. Van itt vki, ha jól rémlik, aki ugyanezt próbálja mostanában. Sztem nem kerül többe, mint az 1.4-es, minden azon múlik, mennyiért tudod beszerezni bontóból a szükséges cuccokat, és persze mennyit kell a szerelésért fizetned. Ha már szétszeditek a mocit, érdemes megnézni, milyen állapotban van, hengerek kopását, főtengelycsapágyakat, és szükség esetén egybekötni ezek generálozásával is.

Link to comment
Megosztás:

Ahogy Gábor írta, nem X16SE, hanem C16SE lesz belőle. Nem kell hozzá semmi papír, mivel maga a motorblokk marad a számmal együtt, csak a hengerfej cserélődik a sallangjaival, ez a szép benne. Van itt vki, ha jól rémlik, aki ugyanezt próbálja mostanában. Sztem nem kerül többe, mint az 1.4-es, minden azon múlik, mennyiért tudod beszerezni bontóból a szükséges cuccokat, és persze mennyit kell a szerelésért fizetned. Ha már szétszeditek a mocit, érdemes megnézni, milyen állapotban van, hengerek kopását, főtengelycsapágyakat, és szükség esetén egybekötni ezek generálozásával is.

Igen. én is erre gondoltam, hogy nagygenerállal együtt megcsináli az átalakítást.

Link to comment
Megosztás:

Elméletben ez lenne a motorkódja. Vagy ahogy FPepe írta, C16SE. :rolleyes:

Ilyen egzotikus motorja csak Gábornak van az Omegában (X20SE) :)

Azt még elfelejtettem, hogy ha megveszed az SE hengerfejet, azt is célszerű rendberakatni beépítés előtt (síkoltatni, szelepszár-szimmeringeket cserélni, szelepfészkeket becsiszolni, ilyesmik), ezt még számold rá a költségekre. Hogy pontosan mik kellenek hozzá, azt megtalálod itt Tápiószecső cartárs jóvoltából.

Link to comment
Megosztás:

Neked ketyeg már rendesen? Vagy még mindig kell bütykölni?

Hol állt meg a végösszeg?

igen, már menni jól megy, inditási gondok vannak, de nemtom miért. kicseréltem a nyomásszabályzó szelepet, mert rossz volt, de még most is érdekesen indul.

a héten került bele egy ne légszűrőház, meg egy rendes vastagságú cső, ugyh mostmár nem fojtja.

és nagyon örülök mert 60e-be megállt a dolog :rolleyes: :)

Link to comment
Megosztás:

Na akkor ez a nyitja, hogy a C16SE hengerfej rámegy az X16SZR-re... :rolleyes:

Így van, a C16NZ és az X16SZ® motorok gyakorlatilag megyeznek, a különbség az AGR szelepben (C16NZ-nél vákuumos, az X-eseknél elektromos), a gyújtásban (C16NZ rotoros, X-esek DIS-esek) és a motorvezérlő compiban van. Maga a motorblokk ugyanaz.

Link to comment
Megosztás:

Így van, a C16NZ és az X16SZ® motorok gyakorlatilag megyeznek, a különbség az AGR szelepben (C16NZ-nél vákuumos, az X-eseknél elektromos), a gyújtásban (C16NZ rotoros, X-esek DIS-esek) és a motorvezérlő compiban van. Maga a motorblokk ugyanaz.

azért ennyire nem egyszerű, mert az SZRnek más méretűek a dugói. amikor ezt nézegettem anno be is fostam h nem lesz jó :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

azért ennyire nem egyszerű, mert az SZRnek más méretűek a dugói. amikor ezt nézegettem anno be is fostam h nem lesz jó :rolleyes:

Úgy érted a teteje néz ki máshogyan. Ez egyébként nem baj, mert nagyobb a kompressziója, mint az NZ-nek, úgyhogy még jobb is SE-hez, mint az NZ dugói.

Link to comment
Megosztás:

Úgy érted a teteje néz ki máshogyan. Ez egyébként nem baj, mert nagyobb a kompressziója, mint az NZ-nek, úgyhogy még jobb is SE-hez, mint az NZ dugói.

De ez pl okozhat indítási problémákat... ha túl nagy a kompresszió, hideg gyertyák esetén nem mindig van szikra.

Mondjuk túl nagy kompressziónál már az önindító is nehezen forgat :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

De ez pl okozhat indítási problémákat... ha túl nagy a kompresszió, hideg gyertyák esetén nem mindig van szikra.

Mondjuk túl nagy kompressziónál már az önindító is nehezen forgat :rolleyes:

Azért az még nem lesz "túl nagy", csak inkább 10 körül lesz, mint az NZ-k 9 körüli értéke.

Link to comment
Megosztás:

Azért az még nem lesz "túl nagy", csak inkább 10 körül lesz, mint az NZ-k 9 körüli értéke.

Ezt tutira is veszed? Valaki már kiszámolta? :rolleyes:

Mert nem is gondolnád, milyen kis változás elég ahhoz, hogy felmenjen jó magas értékre :)

Nekem pl az X16XEL motoron 14 felett van, ezt csak a hf kb 1mm-es síkolása okozta :)

Link to comment
Megosztás:

Látom ár terén is ki kell fogni a dolgokat valamint nem kevés cuccot kell cserélni. Akkor gondolom ECU-t is cserélni kell. Mindenesetre köszönöm az információkat, később lehet hasznát veszem, meg a tanácsaitokat, ha nekiállok. :rolleyes: Mint mondtam, meg vagyok elégedve a 75 pacival is, de ha lesz fölös pénzem, akkor azért erre fogok költeni, persze a kötelező felújítási és karbantartások után.

Link to comment
Megosztás:

Ja hogy ez már benne van...

Benne maradt a légtömegmérő?

igen, benne maradt :)

De ez pl okozhat indítási problémákat... ha túl nagy a kompresszió, hideg gyertyák esetén nem mindig van szikra.

Mondjuk túl nagy kompressziónál már az önindító is nehezen forgat :)

hát nemtudom h nekem ez okozza e a hibát, mert elég random a dolog. ha egy kicsit hagyom izzitani mintha traktor lenne, akkor van h tök szépen elindul, van olyan h intitózok és felköhögi magát, van amikor olyan mintha felköhögné de nem sikerül, néha meg pöcröf, de ez inkább melegen. bár melegen is van h válogat hogy induljon el :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

igen, benne maradt :)

hát nemtudom h nekem ez okozza e a hibát, mert elég random a dolog. ha egy kicsit hagyom izzitani mintha traktor lenne, akkor van h tök szépen elindul, van olyan h intitózok és felköhögi magát, van amikor olyan mintha felköhögné de nem sikerül, néha meg pöcröf, de ez inkább melegen. bár melegen is van h válogat hogy induljon el :rolleyes:

Nem lehet, hogy visszaengedi a tankba a benyát a rendszer, és levegős lesz tőle a rendszer?

Link to comment
Megosztás:

Nem lehet, hogy visszaengedi a tankba a benyát a rendszer, és levegős lesz tőle a rendszer?

lehet...mikor össze lett rakva, akkor gyújtás levétel után elengedte a nyomást. kicseréltem a szelepet a benzinhídon(egy elvileg jóra) és azóta nem kell 5-6x inditóznom h elinduljon hanem elindul elsöre vagy másodikra de csunyán. sajnos nincs itthon olyan mérő cuccom ugyh nem tom mérni

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.