Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

F Astra tuning


Tiv.

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Helló mindenkinek!!!

Segitségre lenne szükségem van egy ABS-es astrám amiböl kiszedtem a hidat, a golyalábakat vezérlöt mindent kicseréltem h a másik astrám Abs-es legyen de jó lenne egy kapcsolási rajz amin a szinek is megvannak jelölve h könnyebben be tudjam kötni az Abs-t pontosabban h be tudjam kötni:D Az különben lehet h valamennyire elö van készitve a kocsim, mert biztositék táblába találtam helyett az ABS-nek és vezetékek is mennek oda meg foglalat is van .

Segitségeteket elöre is köszönöm

Baráti üdv : egy új astrás tag

Link to comment
Megosztás:

Helló mindenkinek!!!

Segitségre lenne szükségem van egy ABS-es astrám amiböl kiszedtem a hidat, a golyalábakat vezérlöt mindent kicseréltem h a másik astrám Abs-es legyen de jó lenne egy kapcsolási rajz amin a szinek is megvannak jelölve h könnyebben be tudjam kötni az Abs-t pontosabban h be tudjam kötni:D Az különben lehet h valamennyire elö van készitve a kocsim, mert biztositék táblába találtam helyett az ABS-nek és vezetékek is mennek oda meg foglalat is van .

Segitségeteket elöre is köszönöm

Baráti üdv : egy új astrás tag

Hi!

Itt találsz javítási könyvet, amiben a végén benne vannak a kapcsolási rajzok is.

De azt nem tudom, hogy hivatalosan lehet-e átalakítani ABS-esre egy kocsit, műszakin nem tudom, mit szólnak hozzá :lol:

Link to comment
Megosztás:

helló köszi a gyors választ hát müszaki az nem érdekel hisz a aforgalmiba nincs benne gyárit teszek bele igy nem fog feltünni senkinek h az volt e a vagy sem. vagyis remélem bár ugyis jófajta müszakira megy majd mert hisz több probléma is lenne különben:D kösz baráti üdv

Link to comment
Megosztás:

Nekem 96-os évjáratú F13-as váltóm van ami már nem ablakos. A régi ablakoshoz való takarólemez kb. 2 cm-rel kisebb ezért alul nem fedi teljesen a váltót (kb. 2 mm az átfedés ami nagyon kevés).

Röviden: -nem ablakos F13-as váltóhoz való kuplung takarólemez kellene. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem 96-os évjáratú F13-as váltóm van ami már nem ablakos. A régi ablakoshoz való takarólemez kb. 2 cm-rel kisebb ezért alul nem fedi teljesen a váltót (kb. 2 mm az átfedés ami nagyon kevés).

Röviden: -nem ablakos F13-as váltóhoz való kuplung takarólemez kellene. :lol:

Nekem 97-es, úgyhogy valószínű nekem is ez lesz. Bár ez most lényegtelen.

Megkérdezem. Mennyit adhatok érte max, ha van? Vagy csak kérdezzek és ne vegyek?

Link to comment
Megosztás:

Max. 3 eFt-ot adok érte....köszi előre is!

Hát számodra nincsenek jó híreim. Megkérdeztem, először nem nagyon vágták miről van szó (én sem, így nem is tudtam jól elmagyarázni), aztán az egyik muksó észbe kapott, hogy talán az a ("félhold" alakú) lemez, ami a váltó alján van. Ugye ez az? Ilyet vadászott egyet és odapakolta a váltóhoz, hogy íme ezaz. Persze az a régi fajtához van, aztán keresett még és talált is valami mást, de utána azt mondta az sem az. :lol:

De a váltóm az megvan. :lol: Nem lötyög sehol, kapcsolgatta a manus úgyis jónak tűnt, viszont olyan olajsaras kívülről, hogy a váltót alig látni. :lol: Remélem nem lesz vele semmi gond. Gari addig van rá, amíg nincs megbontva, úgyhogy valószínű az ugrott is. Valami még esetleg, amit meg lehet nézni rajta összeszerelve?

Link to comment
Megosztás:

Köszi, hogy megnézted...jól mondta az a félhold alakú lemez a váltó alján. Első körben le kellene mosni az olajsarat róla és megnézni a tömítéseket, szimeringeket, a kinyomó csapágyat stb. Utánna olajat leengedném belőle és vennék bele új szimeringeket, kinyomó csapágyat, olajat, ha szükséges tömítéseket is. Szerintem a legjobb az lenne ha felraknád ezt a váltót és nem építenéd át a másik házába, feltéve ha "spirálost" hoztad el.

Link to comment
Megosztás:

Köszi, hogy megnézted...jól mondta az a félhold alakú lemez a váltó alján. Első körben le kellene mosni az olajsarat róla és megnézni a tömítéseket, szimeringeket, a kinyomó csapágyat stb. Utánna olajat leengedném belőle és vennék bele új szimeringeket, kinyomó csapágyat, olajat, ha szükséges tömítéseket is. Szerintem a legjobb az lenne ha felraknád ezt a váltót és nem építenéd át a másik házába, feltéve ha "spirálost" hoztad el.

Spirálost hoztam. Szerinted miért lenne jobb?

Sok érv van a másik oldalon. Egyszerűbb, gyorsabb, olcsóbb. Ha csak a belét cseréltetem 5ezer munkadíjból megúszom, teljes cserével 15 lenne. Szerelési anyagból is kevesebb kell.

Bár én is szeretek alaposan csinálni dolgokat, de most inkább bevállalom, hogy esetleg nem lesz tökéletes, és majd utána kell még mókolni vele valamit, vagy nagyon rossz esetben visszacserélni az egészet.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.