Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

F Astra tuning


Tiv.

Recommended Posts

Már, csak azért mert pár nappal ezelőtt erőteljesen lebeszélt mindenki, hogy a turbót rakjak a kocsimra.

"Turbositás igényektől függően 300-400e ft -tól"

Ez amolyan vicc kategória.Sokan, és sokat agyaltunk már rajta, de v.hogy mindig 1M feletti költségvetéssel jött ki a dolog.Hondákat lehet kispéézből turbózni, Opeléket nem.

Link to comment
Megosztás:

Gondolom a váltó csere is kell; futómű csere nem tudom kell e.

Vagy csak a mocira kellene ennyit költeni? Akkor már nem olcsóbb egy C20LET-et venni?

Vagy egy eleve kész kocsit Németországból?

Olcsóbb venni egy olyan autót amiben mindez már benne van.Pl. Vectra Turbo.Amúgy kár agyalni rajta.......Én már csak tudom! :D

Link to comment
Megosztás:

Gondolom a váltó csere is kell; futómű csere nem tudom kell e.

Vagy csak a mocira kellene ennyit költeni? Akkor már nem olcsóbb egy C20LET-et venni?

Vagy egy eleve kész kocsit Németországból?

Az utólagos turbó nem igazán jó megoldás ezekre az öregekre...ha az alapmotorból akarsz nagyobb teljesítmény kicsikarni akkor inkább egy új vezérműtengely plusz beállítások is hoznak eleget.

Link to comment
Megosztás:

új vezérműtengely és a chip nem sokat tud hozni... 10-20%. szívó-kipufogó oldalon is kell változtatni, hengerfejet kidolgozni, és

akkor tényleg lehet jó dolgokat művelni :D

De mennyivel élvezetesebb szenvedni a teljesítményért, mint csak egyszerűen venni egy alapból erősebbet. :D

Link to comment
Megosztás:

9 körül szerintem én is ott leszek. :D

Hűtő venti nélkül.... :D

nem tudom, voltál-e, de én mikor ott jártam, csak egy zöldes-kékes f astra sedán volt ott.

Amúgy 45-75e-t mondtak, attól függően, milyen moci.

(nem reklám, de egy klubtagságit simán spórolni lehet, ha nincs olcsóbb megoldás, mivel elfogadják a tagságinkat, és 15%-ot adnak.)

Link to comment
Megosztás:

Nem egy időben voltunk akkor, én kint álltam az utcán egy matál világosbarna F Astrával.

Én csak telefonon beszéltem a sráccal, holnap találkozok vele dél körül.

Amúgy erről is lebeszélnek sokan, hogy ne bántsam mert ezzel elrontom a karakterisztikát meg csökken az élettartam és a pár LE miatt nem éri meg. Nekem csak Inteligens chip lesz még a kocsiban és kb ennyi.

Ezt a kipufogó rendszert most akkor "bántsam" vagy ne? Sport katalizátor és gyorsíto dob-ra gondoltam, de a leömlőn még gondolkozok. Kiskunmajsán a srác olcsóbban megcsinálja és azt mondja, hogy jobb lesz nem rosszabb.

Link to comment
Megosztás:

Nem egy időben voltunk akkor, én kint álltam az utcán egy matál világosbarna F Astrával.

Én csak telefonon beszéltem a sráccal, holnap találkozok vele dél körül.

Amúgy erről is lebeszélnek sokan, hogy ne bántsam mert ezzel elrontom a karakterisztikát meg csökken az élettartam és a pár LE miatt nem éri meg. Nekem csak Inteligens chip lesz még a kocsiban és kb ennyi.

Ezt a kipufogó rendszert most akkor "bántsam" vagy ne? Sport katalizátor és gyorsíto dob-ra gondoltam, de a leömlőn még gondolkozok. Kiskunmajsán a srác olcsóbban megcsinálja és azt mondja, hogy jobb lesz nem rosszabb.

Egyáltalán nem lesz rosszabb, és rövidebb élettartamú, ez marh@ság.Nyugodtan gondolkodj komplett rendszeren ha a keretek megengedik.Ha kész a kipuffoldal, jöhet majd a szívóoldal, sportbetétszűrővel, vez.tengellyel, és a hozzá tartozó vezérlőelektronikával.S, még így sem fog rövidebb ideig élni, mondjuk ez használatfüggő is.

Később, v. pedig 1Xre, lehet a hengerfejet is macerálni kicsit.

Link to comment
Megosztás:

Csak annyit fűznék hozzá, hogy a gázgyorsító nem feltétlen a legjobb megoldás, ugyanis csak bizonyos gázáramlási sebességnél tudja produkálni a jobb öbltést, alacsonyabb fordulatszámon viszont nem igazán pozitív a hatása, tehát ez az eszköz is inkább csak bizonyos fordulatszám-tartományban fejti ki áldásos hatását.

Link to comment
Megosztás:

Csak annyit fűznék hozzá, hogy a gázgyorsító nem feltétlen a legjobb megoldás, ugyanis csak bizonyos gázáramlási sebességnél tudja produkálni a jobb öbltést, alacsonyabb fordulatszámon viszont nem igazán pozitív a hatása, tehát ez az eszköz is inkább csak bizonyos fordulatszám-tartományban fejti ki áldásos hatását.

Sztem meg varázslás kategória.Láttam ilyet belülről, és hátt.....Erősen szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban.Elég oda egy síma átömlő középdob, és annyi. :D

Link to comment
Megosztás:

Sztem meg varázslás kategória.Láttam ilyet belülről, és hátt.....Erősen szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban.Elég oda egy síma átömlő középdob, és annyi. :D

Rövide, tömören megfogalmaztad a lényeget...felesleges cucc, inkább parasztvakítás kategóriába sorolnám én is. :D

Link to comment
Megosztás:

Viszont 1 valamit árulj el légyszi, mindez milyen motorhoz lesz társítva?Tehát milyen motor van a géped orrában?

ez engem is érdekel, mert akkor mikor én ott jártam, te már beszéltél vele, mivel említette, hogy volt egy telefon. :D

De miért nem mentél be? Nem harapja le Tomi a fejed, de még Laci sem. :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem csak Inteligens chip lesz még a kocsiban és kb ennyi.

Ez mi? :D

Egy új fejlesztésű tuning, ami egyedileg "megtanulja" a motor tulajdonságait és ahhoz képest állítja a befecskendezést, gyújtást, benzin nyomást... (nem tudom pontosan még mit). Ezt egy haverom fejleszti és az ő segítségével jutok hozzá, ha összejön. Kereskedelmi forgalomban még nincs, csak tesztelik. Tudni fog majd valószínűleg E85-öt is, meg mindent ami re csak igény van. Pl keverék szegényítés ha egy bizonyos fordulaton hosszú ideig megy a moci.

Viszont 1 valamit árulj el légyszi, mindez milyen motorhoz lesz társítva?Tehát milyen motor van a géped orrában?

X20XEV

Sport légszűrő van már benne.

ez engem is érdekel, mert akkor mikor én ott jártam, te már beszéltél vele, mivel említette, hogy volt egy telefon. :D

De miért nem mentél be? Nem harapja le Tomi a fejed, de még Laci sem. :P

Bementem, csak az a srác nem volt ott. Elkértem a számát és felhívtam...

Hétfőn megyek hozzá majd, ma nem ért rá.

Amúgy csak olasmit akarok a motorral csinálni, ami nem csökkenti az élettartamát drasztikusan és a fogyasztást sem növeli nagyon. Meg hát egy vagyont sem szeretnék költeni rá! Amúgy változó szelepvezérlés lenne a legjobb, mint a Hondákban. Ezt nem lehet belerakni valahogy? Vezérmű tengelyt nem cserélnék ha nem muszáj, max csak a nagyon profi cucc és soka "tud".

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.