Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

F Astra tuning


Tiv.

Recommended Posts

Normál körülmények a fékerő jelentős része az első fékeket terheli, a maradékot hátul pedig simán kiszolgálja a dob is. Aki azért cseréli a hátsó dobot tárcsára, mert azt hiszi mennyivel jobb lesz a fékhatás, az valószínűleg csalódni fog.

Ezt annyival egészíteném ki, hogy a dobfék is tudja azt a fékerőt biztosítani üzemi körülmények között, amire a hátsó tengelynél szükség van, viszont sokkal jobban melegszik, mint a tárcsafék, és emiatt sokkal drasztikusabban veszíti el a fékhatását.

100ról 0ra történő fékezés esetén nem hiszem, hogy lényegi különbség lenne a dob és tárcsa között üresen, viszont teljes terhelés mellett (4-5 személy, + csomagok) és kicsit nagyobb sebességnél (~120km/h) már biztos elég komoly fékút különbség van a két fékrendszer között. Ugyan ez igaz abban az esetben is, ha kicsit sportosabban vezet az ember.

Normál használat mellett szerintem nem érezni a különbséget. Cserébe szerintem már az első ilyen szituációban visszahozzá azt a 30-40e forintot, amibe a csere került. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Ha csak a tárcsa fék miatt akarsz hídat cserélni,akkor elég csak agyat cserélned,meg kézifék kötelet :huh: .Dininek biztos van hátsó komplett fékrendszere és az is jó neked.

Akkor viszont fel kell heggeszteni a hídra a kézifékkötél tartóját, ami a nem tárcsás hidakról hiányzik.

Link to comment
Megosztás:

100ról 0ra történő fékezés esetén nem hiszem, hogy lényegi különbség lenne a dob és tárcsa között üresen, viszont teljes terhelés mellett (4-5 személy, + csomagok) és kicsit nagyobb sebességnél (~120km/h) már biztos elég komoly fékút különbség van a két fékrendszer között. Ugyan ez igaz abban az esetben is, ha kicsit sportosabban vezet az ember.

Én sportosabban is vezetek meg nagyobb sebességgel is, igaz nem 4-5 személlyel, de a csere után nem mondtam volna meg mi van alattam, ha nem tudom. És nem voltak valami toppon már a dobok akkoriban. Nemígy az első fékcsere. Ott elég jelentős a különbség, pedig a 236-osaim jó állapotban voltak a 256 meg valami bontós szökevény lett.

Link to comment
Megosztás:

Én sportosabban is vezetek meg nagyobb sebességgel is, igaz nem 4-5 személlyel, de a csere után nem mondtam volna meg mi van alattam, ha nem tudom. És nem voltak valami toppon már a dobok akkoriban. Nemígy az első fékcsere. Ott elég jelentős a különbség, pedig a 236-osaim jó állapotban voltak a 256 meg valami bontós szökevény lett.

Pedig bezony nálam hozott változást a hátsó fékek tárcsára cseréje.

Normál fékezésnél tényleg nem érződik, de egy vészféknél írtó nagy különbség van a két

fék között. Mivel a tárcsaféknek más a geometriája, a működési elve, ezért az autó stabilitásán

is látszik vészfékezéskor. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Pedig bezony nálam hozott változást a hátsó fékek tárcsára cseréje.

Normál fékezésnél tényleg nem érződik, de egy vészféknél írtó nagy különbség van a két

fék között. Mivel a tárcsaféknek más a geometriája, a működési elve, ezért az autó stabilitásán

is látszik vészfékezéskor. :lol:

Persze ez igaz!

De lehet ezt még fokozni: pl 4 dugattyús munkahenger, lyukas tárcsák meg ilyesmi.... :huh:

Azért az sem elhanyagolandó, hogy mekkora teljesítményű és össztömegű autót kell biztonságosan megállítani, azaz biztos tervezték a fékeket is mielőtt sorozat gyártás lett belőle.

Azt akarom ezzel mondani, hogy a plusz költségek ill. lehetőségek nem biztos, hogy arányosak azzal a "többlettel" amit az átalakítás utáni állapot eredményez...... (főleg, ha ki sem aknázod teljesen, gondolok itt a hétköznapi átlag autózásra, ahol nem mindig éppen szélsőséges körülmények között a "határon kell teljesíteni" a technikának).

De ez legyen mindenkinek saját szíve-joga :)

Link to comment
Megosztás:

Nomeg a téli latyak szépen bele tud folyni a dobba, és ezért az "beharaphat", és keresztbe rántja a kocsit. Ami aszfalton még megfogható lenne, de a havas-jeges úton szinte esélyed sincs. Mondjuk ez velem egy Trabanttal történt meg, de azóta nem igazán tartom teljesen biztonságosnak a dobot. Én is variálni fogok hátul.

Link to comment
Megosztás:

Én is variálok a Corsán a fékeimmel.

Ami most lesz, az 284-es elöl, Kadett tárcsa hátul, 22-es ATE föfékhenger nagy fékrásegítövel (Cali, GSI, V2000).

Amin még agyalok, az az Omegák tandem fékrásegítöje....

B Corsában már láttam olyant, A-ban még nem.

Remélem, hogy ha most elöl lecserélem a 256-os fékeket 284-re, valamivel kiegyensúlyozottabb lesz a fékeröelosztás az elsö és hátsó tengely között. :huh:

Link to comment
Megosztás:

ezt a morr is írta cs-n....engem az érdekelne, hogyan :huh:

Pének 288-as lesz, nekem meg elég lesz a 284 is. :lol:

Nyergek V6, vagy Turbó Caliról, Vectráról. ezek csont nélkül passzolnak.

Tárcsát vagy kell külföldröl rendelni 4-lyukút, vagy az 5-lyukút át kell fúrni 4-lyukúra.

Kell még egy központosító gyürü és kész.

Link to comment
Megosztás:

Mi az a turbójet?

Az az amit Sörös SAnyi mond és a szűrő után teszik be mert a beáramló levegő hatására forogni kezd benne a lapát ezáltal a levegő áramlásában örvényt kelt és állítólag gyorsabb a levegő beáramlás.

Nekem valami ilyet mondtak rólla

Mivel nem okoz közvetlen feltöltést, így sztem nem sok érdemi haszna van.Egy turbósítás pedig közel 1.2M környéke, mindennel, de ebben még nincs benne a váltó, féltengelyek, miegymás.

A gázgyorsítóról tudtok valamit??

Elvileg a középdobban ami amúgy is átmenő dob, ilyen hosszanti irányú bütyökszerűségek vannak, amik ha jól tudom megveztni hivatottak a kiáramló kipuffgázt, ezáltal gyorsítva annak sebességét, és javítva a kiáramlást.

Van aki azt mondja rá, hogy jó.Viszont van aki használta/ja, és nem jött be neki.

Link to comment
Megosztás:

Ebként a hátsó tárcsáról pedig Futó Gabi tapasztalatát tudom megerősíteni, mert bár normál fékezésnél az 1.6 16V hátsó dobja tényleg jó volt, de komolyabb lassításnál hiányzott az, ami a GSi-nél megvolt.Gyakoratilag odaszögelt az úthoz, bólintás nélkül.Megálltunk, oszt annyi.Semmi csúszás, semmi bólintás.

Link to comment
Megosztás:

Mi az a turbójet?

Az az amit Sörös SAnyi mond és a szűrő után teszik be mert a beáramló levegő hatására forogni kezd benne a lapát ezáltal a levegő áramlásában örvényt kelt és állítólag gyorsabb a levegő beáramlás.

Nekem valami ilyet mondtak rólla

Jól mondja Mackósajt meg ne vedd!C20xe-re Powercap-ot kell venni,demó avatarján jól látszik az sfi doboz helyén.Az ér valami csak kár hogy itthon ritka de kintről lehet szerválni.Olyan 25-30körül mozog az ára és hozzávetőlegesen 5lóvat hoz.

A gázgyorsítóról tudtok valamit??

Erre meg azt mondom egy normális rendszert kell alá venni.Jetex-Fortex,Lexmaul,Friedrich-Motorsport,Supersprint,Bastuck és még sorolhatnám!Ilyenekre kell pénzt áldozni és meghálálják! :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.