Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

F Astra tuning


Tiv.

Recommended Posts

Sztem egy megoldás lehet, hogy kallanytú alá teszel egy kétkarú emelő szerű szerkezetet, aminek a másik végét ugyebár lefelé kell húzni, hogy a kallantyút felemelje, rákötsz egy madzagot, amit lelógatsz a lökös belső oldalán. Így leguggolva eléred, a másik kezeddel pedig emeled a mocitetőt :D

De meg lehet oldani elektromosan is, a kallanytút pl. egy behúzómágnes tolja fel, akár egy távirányítós központi zár egyik gombjára is rá lehet programozni, ahogy a lefalazott ajtók nyitását szokták.

Meg lehet kis gnómokat is beleköltöztetni és majd ők nyitogatják ha bekopogsz :huh:

Nálam a maszk tetejéből van kivágva egy darab, ott befér a kezem.....illetve eddig még bárkinek befért a mancsa :lol: Nem a legesztétikusabb megoldás, de egy lyuk sohasem fog elromlani :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Amióta nem jártam erre egész sok hozzászólás volt.

Úgy tűnik Coupénak nem jött be az egybeindexes lámpa, (szerintem csak kifogott egy selejtes példányt) a többieknek jól működik.

Nekem is egybeindexes van, és párárásodott is, de csak a jobb oldali, megoldás--> levettem a műanyag kupakot (csak az egyiket), azóta nincs pára.

Szerintem is jobban világít a gyárinál, beállítás előtt, és után is ez volt a tapasztalatom.

Beállítás után figyeltem az előttem haladó kocsikat, egynek sem világítok fel az ablak vonaláig.

Kavics ellen befóliáztuk így ha kapok is egy követ nem esik darabjaira, és még beázni sem fog.

J0hnny élcelődése a tuningon (de azért kell 205-ös gumi, meg gsi futómű, meg recaro ülés fűtéssel) meg szerintem poénos. :lol: :D :huh:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!! :D

Két napja kéken világít az ótó belülről :D HIC megcsinálta, igaz még nincs 100%-an kész. Sajnos ért egy-két kellemetlenség, pl.: volt már szédszedve a műszerfal (csavarhiány miatt feltételezzük). Hát igen, az a 100ezer km ha nagyon naiv akarok lenni, akkor sem 100km... A másik, meg hogy ezek a felsőbb rendű lények nem azt a kijelzőt küldték, amit kértem, mert ez középen is világít. Még jó, hogy nem vagyok fényérzékeny, vagy epilepsziás :D :lol:

Eddigi tunning cuccok közül egyedül az angel eyes az, amivel még nem történt semmi kellemetlenség .. De tudom, ami késik nem múlik! :huh:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!! :D

Két napja kéken világít az ótó belülről :D HIC megcsinálta, igaz még nincs 100%-an kész. Sajnos ért egy-két kellemetlenség, pl.: volt már szédszedve a műszerfal (csavarhiány miatt feltételezzük). Hát igen, az a 100ezer km ha nagyon naiv akarok lenni, akkor sem 100km... A másik, meg hogy ezek a felsőbb rendű lények nem azt a kijelzőt küldték, amit kértem, mert ez középen is világít. Még jó, hogy nem vagyok fényérzékeny, vagy epilepsziás :P :lol:

Eddigi tunning cuccok közül egyedül az angel eyes az, amivel még nem történt semmi kellemetlenség .. De tudom, ami késik nem múlik! :huh:

Ilyen korán fent? :D

Nekem most annyi bajom van az autóval hogy mivel a maszkot cseréltem a lámpamosóm ugrott. Ezzel a projektoros lámpával meg nagyon észre lehet venni ha a lámpatest koszolódik. Főleg ilyen takony időben... Minden reggel amikor indultam melóba meg kellett törölgetnem a lámpát mert már szinte nem világított... :P A műszerfalamat is meg kellene néznem, ugyanis egyszer halványan világít, egyszer meg jól... De ezt ilyen 2-3hetes ciklusokban csinálja. -.-

Link to comment
Megosztás:

Ilyen korán fent? :lol:

Nekem most annyi bajom van az autóval hogy mivel a maszkot cseréltem a lámpamosóm ugrott. Ezzel a projektoros lámpával meg nagyon észre lehet venni ha a lámpatest koszolódik. Főleg ilyen takony időben... Minden reggel amikor indultam melóba meg kellett törölgetnem a lámpát mert már szinte nem világított... :D A műszerfalamat is meg kellene néznem, ugyanis egyszer halványan világít, egyszer meg jól... De ezt ilyen 2-3hetes ciklusokban csinálja. -.-

Korán?? Mihez képest :D

Lehet, hogy januártól sztrájkolnak az autók :huh:

Link to comment
Megosztás:

Jó reggelt!

És hova ugrott az a lámpamosó? Mik a terveid vele? :huh:

A két spriccnire gondoltam ami a maszkban volt. Az ablakmosó csöve volt egy T elágazóval megszakítva és rákötve ez a két spriccni. Nem ez a letörlős vizezős okosság volt amire sztem te gondolsz. :lol:

Link to comment
Megosztás:

A két spriccnire gondoltam ami a maszkban volt. Az ablakmosó csöve volt egy T elágazóval megszakítva és rákötve ez a két spriccni. Nem ez a letörlős vizezős okosság volt amire sztem te gondolsz. :lol:

Amire én gondoltam, az sem letörlős, csak spriccelős (legalábbis ha jól tudom)

De nem is olyan, mint a Tiéd :huh:

Link to comment
Megosztás:

Akkor meg minek ez a nagy tunying? :huh:

Nincs már nagy tunying. Kap még majd nyári gumikat (215/40 R16) + felniket ( Borbet T 9x16 ) bár már ez sem biztos. Vettem rá az Angel's lámpákat, de azok az erősebb modellbe( 2.0 16V GSI :D ) passzolni fognak, tehát nemsok mindent bukok rajta ha közben még vásárolok ezt azt. Az Index-es M3tükröt meg majd adom az autóhoz, mert egyrészt már nem tetszik, másrészt szinte semmit nem látni benne sajnos... Főleg a jobb oldaliban... Teljesen be van hajtva és még mindíg mozgatnom kell a fejem hogy lássam az autó seggét benne. Ezért az rajtamarad. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Amire én gondoltam, az sem letörlős, csak spriccelős (legalábbis ha jól tudom)

De nem is olyan, mint a Tiéd :huh:

Az én maszkomban a lámpa alatt volt két spricni azt ennyi. De az nem nagy mutatvány. Az új maszkban is megvan a helye, de nem akartam télen a hidegben műanyagot fúrni nehogy elpattanjon... :D

Loretta:

Jah hogy ülésfűtés... Akkor nem szóltam... Én csak pár hete jöttem rá hogy milyen jó dolog is az... Havernak a suzukiában van, és meglepődtem hogy kint -50volt és térdigérő szél beültünk ülésfűtés be és 2perc múlva már nem fáztam... Azthittem eddig hogy ez ilyen gyenge kis valami, ami csak azért van az autóban hogy egyel több extraként jelenjen meg a papírján. De nem, hasznos valami. :lol:

Link to comment
Megosztás:

És ez ér is valamit? :huh:

(írtam Neked az F astra - Egyéb csevegésbe is :lol: )

Nem tudom... A régi lámpámmal egyébként sem lehetett sokat látni, bár miután megvettem a Hella izzókat bele utánna talán többet ( valami Xenonutánzatú izzó volt benn,e na az olyan volt mint egy kékmécses. ) Nemtom hogy az mennyit segít a lámpa tisztántartásában, a tapasztaltabbak majd megmondják. :D

Link to comment
Megosztás:

A csak spriccnis lámpamosó szerintem csak akkor ér valamit, ha jó nagy nyomáson spriccel, és jól be van állítva. És így is csak akkor, ha friss (vizes) szutykot akarsz lemosni vele. Ha az ablakmosó vezetékéből ágaztatod le, akkor szerintem ott nincs valami nagy nyomás :huh:

E téren szerintem nem sokaknak van tapasztalata :lol: (nem túl gyakori a lámpamosós F astra, főleg nem a "made in home" változatú)

Link to comment
Megosztás:

A csak spriccnis lámpamosó szerintem csak akkor ér valamit, ha jó nagy nyomáson spriccel, és jól be van állítva. És így is csak akkor, ha friss (vizes) szutykot akarsz lemosni vele. Ha az ablakmosó vezetékéből ágaztatod le, akkor szerintem ott nincs valami nagy nyomás :huh:

Nagy nyomás volt, mert ha nem menet közben spriccniztem akkor fellőtt a tetőre. :lol: Szóval a nyomással nem volt gond, azt hogy mennyit használt ne kérdezd mert akkor még nem volt ilyen idő mint most. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!! :D

Két napja kéken világít az ótó belülről :D HIC megcsinálta, igaz még nincs 100%-an kész. Sajnos ért egy-két kellemetlenség, pl.: volt már szédszedve a műszerfal (csavarhiány miatt feltételezzük). Hát igen, az a 100ezer km ha nagyon naiv akarok lenni, akkor sem 100km... A másik, meg hogy ezek a felsőbb rendű lények nem azt a kijelzőt küldték, amit kértem, mert ez középen is világít. Még jó, hogy nem vagyok fényérzékeny, vagy epilepsziás :P :D

Eddigi tunning cuccok közül egyedül az angel eyes az, amivel még nem történt semmi kellemetlenség .. De tudom, ami késik nem múlik! :huh:

Olyan plazma számlapot vettél amelyiknél a mutatók körül is kéken villágítanak?Mert azt ha jól tudom ki lehet kapcsolni :lol:

Sajnos egyenlöre nem találok olyanról képet amire gondolok,de kitartóan keresem :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.