Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

F Astra tuning


Tiv.

Recommended Posts

Hát kb így kell mennie nagyobb tengellyel :lol:

Nem. :D

Lesz ez jobb is. Egyrészt a vezérműkeréken lehet állítani, mivel most középen van. Úgyhogy kicsit majd csalok lefelé. 6000-ig meg úgysem akarom mindig forgatni.

A továbbiakban jól elbeszélgetek magammal, de nyugodtan be lehet kapcsolódni a beszélgetésbe. :lol:

Tovább gondolkoztam, és bár nehéz helyzetben vagyok mert a gázreakciót nem lehet olyan egzakt módon mérni mint mondjuk a teljesítményt, és most ezzel van a legnagyobb gondom.

Első gondolatom az volt, hogy talán túlságosan fel vannak bővítve a csatornák a hengerfejben és emiatt ugye lassul az áramlás, ami alacsony fordulaton erőteljesebben kifejti hatását.

Emiatt és egy későbbi gondolat miatt elgondolkodtam, hogy mi a légáramlás optimális sebessége. Tudom ilyen nincs mert hogy hol akarom hogy jó legyen... Viszont vehetjük, hogy minél gyorsabb az áramlás annál jobb és minél kisebb a keresztmetszet annál gyorsabb. De logikusan gondolkozva lennie kell egy határnak, ami alá/fölé (keresztmetszet/sebesség) nem nagyon lehet menni mert onnan már befulladna a motor. Tud erről valaki valami okosat mondani? Ha tudnék ilyesfajta határsebességről (ha van ilyen egyáltalán), akkor már könnyen lehetne számolni ilyen-olyan átmérőket.

Másik gondolatom alapja, hogy feltételezem minden tökéletesen sikerült most: tengely, összeszerelés, hengerfej, programozás (kb. ebben a sorrendben hiszek is benne), akkor keletkeznie kellett egy "szűk" keresztmetszetnek. Itt rögtön eszembe is jutott hogy tulajdonképpen az "orrlyuk" még ugyanaz ami az NZ-n volt. Valószínűleg kipróbálom majd anélkül a kis csövecske nélkül, amiben van egy szűkítés, de a fenti elmélet szerint ennek épppen hogy fent kellene visszafognia. (ha egyáltalán visszafog)

Számtalan más ilyen szűk keresztmetszet lehet, de most épp nem jut eszembe hasonló.

Aztán egy újabb gondolat ami a legegyszerűbb is, hogy még össze kell érnie a dolgoknak, aztán ez folyamatosan fog javulni valamelyest.

A további elmélkedés helyett most megyek és tapasztalok. :D

Link to comment
Megosztás:

az a lyuk egyértelmű szerintem hogy vagy a szívósorod, vagy a leömlőd miatt van.

Én is pont erre gyanakodtam. Kipuf egyelőre marad az tuti, de a szívórészen majd próbálok ügyködni valamit.

Szia!

Én kicseréltem a légszűrő házat is mert a C14NZ-jével nem akart annyira menni a moci...1.6-ost kapott az volt a bontóba egyből jobb lett...talán nálad is ez a probléma...

Maga a ház az c14se-é. Csak előtte van egy tölcsérecske (venturi cső) ami már az nz-ben is volt, ami viszont pozitívan hat a fogyira. És lenn vagy fenn lehetett érezni inkább a hatást? Vagy mindenhol?

Közben eszembe jutott mégegy ilyen szűk keresztmetszet. Lehet hogy a nagyobb kompresszió miatt könnyebben lefúj valamelyik gyűrű mellett. Végülis több mint 190000 van benne.

Majd méretek egy veszteséget, azzal ki lehet zárni ha mégsem.

Link to comment
Megosztás:

Csak a ház lett cserélve, a "tölcsérecske" nem mivel az EPC szerint megegyezik. A változás jelentős volt főleg 3000-es fordulat után, előtte alig gyorsult emelkedőkre is nehezen ment fel. :lol:

A kipuff is sokat számít nemrég kellett cserélnem mert a régi már szétment tehát középdob és sport hátsódob lett cserélve, sajna anyagi okok miatt egy olcsóbb Bosal dobot kapott....érezhetően gyengébb lett kb. 15 %-al és a vízhőfok egy erősebb menet után már 120 fokig is felmegy. Megnéztük nem a katalizátor van szétesve és nincs dugulás a rendszerben, hamarosan csere lesz.

Link to comment
Megosztás:

mégegy karikás lámpa....

lassan az lesz a menő ha valakinek még az eredeti lámpái lesznek :blink:

nekem nemteccik az egybelámpa :unsure: de szerintme az F asztra elejét k.feldobja a nemodavaló fényszoró....

Itt nálunk vidéken ;) a Gepárdéval és az enyémmel asszem 4-re bővölt a kör Fastrailag. ;)

Amúgy való igaz, hogy piszokul feldobja a kocsi elejét.

Link to comment
Megosztás:

többek között ezért is fogom kivenni az enyémet ;)

Na meg azért mert oda lett a projector :P :blink:

Meg elporladt a test kábel saruja.Ilyet még nem láttam soha a fém sarut kézzel lehetett morzsolni ;)

ui.tegnep mikor ezt a pár sort leírtam Wolfi nem arra akartam célozni hogy miattad adom el......csak kicsit félreérthető ahogy leírtam :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Meg elporladt a test kábel saruja.Ilyet még nem láttam soha a fém sarut kézzel lehetett morzsolni :unsure:

Ilyen akkor szokott előfordulni, mikor nem érintkezik rendesen az izzó kivezetésével, és a kontakthiba miatt felforrósodik. Mikor megvettük a caravant, annál foglalatcserével kellett kezdeni, mert a jobb első lámpánál szénné volt égve a műanyag foglalat, darabokban jött le az égőről (plusz még a testkábel is el volt oxidálódva a műanyag csőben, úgy 25cm-re a foglalattól).

Link to comment
Megosztás:

ui.tegnep mikor ezt a pár sort leírtam Wolfi nem arra akartam célozni hogy miattad adom el......csak kicsit félreérthető ahogy leírtam :unsure:

Tudom, hogy törekedsz az egyediségre, és ha v.mi "tömegcucc" az már ugye nem egyedi.Értem én, hogy mit akartál írni na............. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.