Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

F Astra tuning


Tiv.

Recommended Posts

Télleg Demó, Wolfi: nektek mennyit fogyasztanak a corsák?

Igen, nekem még nem volt a fogyim 9 liter fölött. Viszont, ha kibírnám anélkül, hogy olyan gyakran küldjem, szerintem bijönne 7 liter alatt.

majd megkérjük a Tápit, hogy mesélje el mennyiért nyert +53 LE-t...aztán majd fogsz csodálkozni :D :lol: :lol:

Talán te is nekiállsz anyád 1.4-esét tuningolni? :D

Link to comment
Megosztás:

majd megkérjük a Tápit, hogy mesélje el mennyiért nyert +53 LE-t...aztán majd fogsz csodálkozni :D :lol: :D

(egyéként a mondatodat nem értem :lol: )

Nehéz lenne összeszámolni mit költöttem kizárólag a teljesítménynövelés érdekében hosszú évek alatt, de ha mondjuk csak a két nagyobb projektre vagy kíváncsi (SE és mostani) akkor azt mondom hogy még a mostani 7 lityis fogyimmal mérve sem tudnék az árból elmenni 15000-et vele.

Ami nyilvánvalóan nem kevés pénz, de azért valljuk meg többen is vagyunk, akik ennyit bőven elmennek egy év alatt. (akár jóval nagyobb fogyasztással is)

Link to comment
Megosztás:

Hát igen, van olyan akinek már alapjáraton 10 litert eszik a C20XE.

Tényleg Redi, hogy alakult a fogyid ezzel a vezérlövel?

same shit every day :lol:

de most nem is használom, mert vmi piszok csunyán kopog/kotyog/f@sztudjamitcsinál jobb elso keréknél, viszont pénzem 0 igy az auto most a ház elott áll mert nem birom hallgatni a hangját :lol:

Link to comment
Megosztás:

Igen, nekem még nem volt a fogyim 9 liter fölött. Viszont, ha kibírnám anélkül, hogy olyan gyakran küldjem, szerintem bijönne 7 liter alatt.

Az jó. Nálam a bűvös határ a 8 lityi. Egy kis 1.4-es mégse egyen már többet. :lol:

Aztán lehet egy hét múlva módosítom magamban a világról kialakított eddigi képemet. :lol:

Link to comment
Megosztás:

same shit every day :lol:

de most nem is használom, mert vmi piszok csunyán kopog/kotyog/f@sztudjamitcsinál jobb elso keréknél, viszont pénzem 0 igy az auto most a ház elott áll mert nem birom hallgatni a hangját :lol:

Ez ismerős.. nekem is nyekken nyikkan zörög valami. és náha mintha kottyanna is.. és egyre jobban idegesít.. most lesz úgyis egy repair, elötte elviszem Ákost reményeim szerint egy próbakörre. hátha tud mondani rá valamit..

fogyi...nem tom h az új lambdától,vagy a hidegtől, de többnyire rövid városival nekem is 10litert dob a bc.. és nem is küldöm (csak egy egy alkalommal) háát nem tom.. 1 hónapja igy még elég volt neki a 9lityi.. biztos a hideg teszi... remélem..

Corsák meg gondolom a jóval kisebb súly miatt fogyasztanak ilyen jól..

Link to comment
Megosztás:

Valószínü, mondjuk én a Vectra 2000-el és az Irmscher kombival se mentem soha 9 liter fölé, mondjuk nem is mentem túl gyakran városban.

Iszonyat, hogy mennyire függ a használat módjától. :lol:

Nekem simán ír 14-15öt is. De komolyan mégcsak nem is kell hozzá nagyon nyomni.

Viszont most éppen 9.8, mert voltam Surányban, meg csak néha kentem el neki (féltengely.hu).

Link to comment
Megosztás:

Iszonyat, hogy mennyire függ a használat módjától. :lol:

Nekem simán ír 14-15öt is. De komolyan mégcsak nem is kell hozzá nagyon nyomni.

Viszont most éppen 9.8, mert voltam Surányban, meg csak néha kentem el neki (féltengely.hu).

És micsoda meglepetés.. nem létező link :lol: kaki a féltengelyed? vagy csak öreg vas. és óvod?

vegyél olyat mint a corzások :D

Link to comment
Megosztás:

Egy jó állapotú bontott gyári csukló azt az autót már kiszolgálja élete végéig. :lol:

Erre sosincsen gari.Lásd, pl. ÉN GSi-m.Bontott komplett féltengelyek, csere, aztán pedig döbb, mert egy idő után elkezdett mind2 külső csukló ropogni.Akkor lettek újra cserélve, amit Albert azóta is használ.........

Kétségtelenül olcsó, de nem biztos, hogy hosszútávon jó megoldás.Hétköznapi használatra esetleg jó a bontott is, vagy eladásra.De olyan usereknek, mint mi, na azoknak nem.Rólad már nem is beszélek! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én mindig is bontott csuklókat használtam. :D

Amit említesz, az kikerülhető egy egyszerű ellenőrzéssel a megvételnél. :D

A legbiztosabb ellenőrzés, ha berakod, és meghallgatod, hogy ropog-é vagy senem.Utóbbi jó.Előbbi gáázz, mert szedheted szét újra! :lol:

De, hogy témánál maradjunk, a Corsába egy 1.8S Kadett GSi-é került.Eddig hibátlan szerencsére.Az Astrába pedig ha elkárhozik a kanyarok útján, akkor csak újat vennék.Akár gyáriban is.Ma már annyi kiskapu vagyon! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na ez nem éppen ésszerű ellenőrzés. Viszont egy külső csuklót nagyon egyszerűen kiszedett

állapotban is lehet ellenőrizni. És akkor nincs felesleges meló :lol:

Fentebb írtam.Én inkább az újra szavazok.Persze ez ne tántorítson el senkitsenem, de ha kinti állapotban ellenőzizte, és mégsenem jött be, akkor vessen magára. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha tényleg le van jól csekkolva kiszerelt állapotban, akkor beszerelve sem fog meglepit okozni. :D

Nekem már annyi ftcsuklóm volt így, hogy a két kezemen nem tudom megszámolni. :lol:

Volt amelyik egész sokat futott addig, amíg el nem törtem valamelyik szlalompálya "mansell-kanyarjában" :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha tényleg le van jól csekkolva kiszerelt állapotban, akkor beszerelve sem fog meglepit okozni. :D

Nekem már annyi ftcsuklóm volt így, hogy a két kezemen nem tudom megszámolni. :lol:

Volt amelyik egész sokat futott addig, amíg el nem törtem valamelyik szlalompálya "mansell-kanyarjában" :lol:

Sztem legyen ez a végszó a féltegelycsuklót illetőleg.Te az olcsóbb, de bontottra szavazol, én pedig az újra.

Te versenyzésre használod főleg az Astrát, én pedig családi autónak.(olykor nem):D

Utóbbinál pedig nekem fontos a maximális üzembiztosság.A Corsához már nem vennék új csuklót, mert annál nem gáz ha menet közben nekilát zenélni a csukló, ugysem megyek messzire vele.Majd kicserélem, mert nem utazóautó.Sokkal inkább hobbi.

Az Astránál, mikor adott esetben bent van az egész család, nem annyira szeretem az ilyen meglepiket.

Off vége...............

Link to comment
Megosztás:

Megvannak az első tapasztalatok. :D

Hogy egy szóban fogalmazzam meg: Más. :lol:

Bizonyos szempontból nem tetszik viszont más szempontokból meg nagyon. Valószínűleg a lábamnak is át kell szoknia, teljesen máshogy kell vezetni. (mondjuk ugyanez volt SE alakításnál is, aztán nagyon jól megbarátkoztam vele)

Ami nem tetszik az az, hogy nem reagál olyan fürgén mint eddig, annak ellenére hogy már elvileg 2500nál is van 120Nm nyomatékom, és 3180-nál van meg a 138Nm. (a gyári ugye 113/3400) Olyan mintha plusz súlyt cipelnék. Arra gondoltam hogy talán túl dús vagy túl szegény lenne a keverék. De ez csak kósza gondolat.

Viszont lehet vele haladni akár 2000 alatt is, tehát nem vált autózhatatlanná. Mondjuk más kérdés hogy nem szereti. :lol: Igazából 3000 alatt nem túl élénk. 4000-ig szépen gyorsul, de onnantól 6000 felettig piszokjól megy. :D Ha ki van forgatva rendesen, akkor nagyon elemében érzi magát. Lazán befejezek olyan előzéseket amikbe a régi felállással inkább nem is mentem volna bele.

A görbéket majd felrakom.

Havassyval nem tudtam beszélni így még most sem tudok mindent.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.