Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

F Astra tuning


Tiv.

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Nemrég megtörtént a C14NZ ----> C14SE átalakítás könnyebben ment mint gondoltam a legnagyobb gondot a 2 csöves leömlő okozta. Jól megy még a régi F10-es váltóval is de érezni lehet, hogy túl hosszú neki igazából csak 4000-es fordulat után kezd el éledni a motor. :lol:

Mai napon történt egy kis fékhatásnövelés: elől 256-os, hátul 260-as féktárcsák vannak és kicsit kevésnek bizonyult a fékrásegítés ezért Vectra fékrásegítőt és 22-es főfékmunkahengert kapott. A változás brutális lassulni már nagyon jól tudok. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mennyországi valutában volt,de a C20XE-re ez a HF nem jó Redi! :lol:

még mindig nem adtam fel, hogy vaditok a jóanyám 1.4es astráján, mert ma reggel is azzal jöttem és enyhén hiányoltam belőle pár lovat :lol:

Hogy alakul most a fogyid a másik BC-vel?

praktiker -> kötél -> fa

Link to comment
Megosztás:

...Tényleg Udi. ABS-en gondolkozol? vagy az már tényleg nagyon nagy munka?

Valahol olvastam, hogy ABS-t utólag nem lehet beépíteni autókba, de sztem ez csak arra vonatkozik, hogy hivatalosan nem (vizsgán nem engedélyeznék). De titeket ez ugyebár nem fenyeget... :lol:

Udi: írj lécci valami tapasztalatokat az NZ->SE átalakítással kapcsolatban: érezhető-e a teljesítménynövekedés, érdemes-e vacakolni vele, ilyesmit. Ha vannak az átalakításról képeid (mármint munka közben) az is érdekelne, különösen az a jeladó, ami a főtengely ékszíjtárcsájánál van (ha jól tudom), mert nekem még az hiányzik a projekthez, egyébként már beszereztem a legtöbb cuccot a dologhoz, és szerelőt is találtam, aki segítene benne.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Valahol olvastam, hogy ABS-t utólag nem lehet beépíteni autókba, de sztem ez csak arra vonatkozik, hogy hivatalosan nem (vizsgán nem engedélyeznék). De titeket ez ugyebár nem fenyeget... :lol:

Udi: írj lécci valami tapasztalatokat az NZ->SE átalakítással kapcsolatban: érezhető-e a teljesítménynövekedés, érdemes-e vacakolni vele, ilyesmit. Ha vannak az átalakításról képeid (mármint munka közben) az is érdekelne, különösen az a jeladó, ami a főtengely ékszíjtárcsájánál van (ha jól tudom), mert nekem még az hiányzik a projekthez, egyébként már beszereztem a legtöbb cuccot a dologhoz, és szerelőt is találtam, aki segítene benne.

Köszi!

Tudom apró infó, de lazán tudta velem tartani az iramot, mikor mentünk. :lol: Nagyon komoly mély morgó hangja lett az Astrának, és piszokul megy! :D

Link to comment
Megosztás:

Udi mennyibe került a cucc?

Szerencsémre találtam egy bontót ahol 2 db C14SE motor közül választhattam az egyik 96-os évjáratú csupa olaj, nagyon leharcolt állapotú volt a másik 93-as semmi olajnyom teljesen száraz és már szemre is jobban nézett ki. A régebbit választottam és megengedtték, hogy mi bontsuk le a hengerfejet, kábelköteget, jeladókat stb. Garanciát is kaptunk rá ha valami nem jó kicserélik 55 eFt-ot fizettem érte. Feri autószerelő haverom ingyen vállalta a hengerfej síkoltatást, szelepek becsiszolását, felújítást, átépítést stb. Nagybátyám meg minden alkatrészt nagyker nettó áron adott pl: tömítések, szimeringek, hidrotőkék, AC pumpa, termosztát, olaj, olajszűrő, fagyálló stb. anyagár összesen 34 eFt lett.

C14NZ ---> C14SE átalakítás összesen 89 eFt. :lol:

Féktuningot már régebben elkezdtem tehát a 256-os féktárcsákat, féknyereggel, fékbetéttel, 22-es főfékhengerrel ami ABS-hez való, fékrásegítőt egy 25e km-t futott Astrából vettem 23 eFt-ért. Tárcsafékes ABS-es hátsóhídat, 260-as féktárcsákat, fékbetéteket 46 eFt-ért sikerült szereznem hozzá. Amikor kicseréltem a fékeket lassan 1 éve a C14NZ motorhoz még elegendő volt a régi fékrásegítő....C14SE-hez már kevésnek bizonyult ezért elmentem a bontóba és vettem egy 22-es sima azaz nem ABS-es főfékmunkahengert 5 eFt-ért.

Féktuning (jelenleg) összesen: 74 eFt. (Tudom olcsóbban is lehetett volna hátsóhídat venni, de így alakult.)

Mackosajt!

Mindent egybevéve nagyon brutális lett a fék!!! Annyira, hogy most már ABS-t is kellene szerezni hozzá...annyira nem nagy munka csak sok dolgot cserélni kell, szerencsére a hátsóhíd eleve ABS-es ezzel már nem lesz probléma csak a kábelt kell elvezetni a jeladóhoz, 22-es ABS-es főfékmunkahenger van "csak" ABS motor+vezérlő, kábelkötegek, ABS-es gólyalábak előre jeladóval és kész is. :lol:

Link to comment
Megosztás:

FPepe!

A teljesítménynövekedés érezhető mivel 22 paci többlet van minimum igaz nekem sikerült kifognom egy tuningolt vezérműtengelyes, chip-elt mocivezérlőset. A C14NZ mocival 188 km/h volt a maximum ezzel jelenleg 195 km/h. Gyorsulás is jobb a C14NZ inkább alsó tartományban "dolgozott" a C14SE 4000-es fordulat után kezd el éledni és egészen 6600-ig kőkemény. Először kicsit szokatlan a NZ-hez képest, de pörgetni kell és utánna minden ok. :lol:

Sajna átépítésről nincsenek képeim mivel siettünk vele és ha nem lett volna gond a 2 leömlős kipuffal akkor a Pályanapra már azzal mentem volna. A főtengely jeladónak szerencsére megvan a helye a motorblokkban egy csavar van behajtva oda kitekertük és szépen helyére ment minden. Ha lesz időm majd csinálok pár képet a fontosabb dolgokról pl: főtengely jeladó, szívósoron a csövek bekötése stb.

Link to comment
Megosztás:

...Ha lesz időm majd csinálok pár képet a fontosabb dolgokról pl: főtengely jeladó, szívósoron a csövek bekötése stb.

Azt megköszönném, lehet, hogy a tél folyamán megoldjuk az átépítést. Azt a bizonyos főtengely-jeladót kb. mennyiért lehet beszerezni újonnan, ill. bontottan? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ezt kifejtenéd bővebben?

Ha valóban 5e. fekete bontásból az ára, akkor kicsit sokért adták nemde?Tehát emberünk nem nézett utána, hogy hol-mennyi............ én is jártam már így........... :lol:

Egy kérdés cartársak:

Hol, és mennyiért lehet venni keményített toronyszilentet?A gyárit az ültett futúmű jobb oldalon hamarosan kivégzi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy mennyiért lehet kapni gsi lököst elöre,hátra és gsi hátsó szárnyat ami a csomi ajtón van???

És a csomagtér ajtó lefalazás kor hogy,lehet megcsinálni ohgy kilehessen nyitni,az tudom hogy van egy szerkezett hozzá :lol: de bonyolult beszerelni?

A gsi astra fordulatszámmérős km óráját utólag bele lehet szerelni,honnan veszi le a fordulatott?

A kocsi c16nz motorkódos. :D

Remélem jó helyre irtam a kérdéseimet!!

De még lesz is!!!! :D ;) ;) :D

THX!!!! :D :D

U.i.:felakarom "spécizni" a kicsikét!!! :P :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az órát valszeg be lehet kötni, jó eséllyel már a csatlakozón is ott a kész hely neki és akkor csak 1 kábelt kell áthúzni a komputer mellől. Órát általában 10-20 között adnak. Használd a keresőt a fórumban mert van itt sok hasznos infó. De figyelj arra, hogy 7000-ig és 220-ig legyen skálázva az óra amit megveszel!

Lököst lehet venni...annyiért amennyiért találsz :lol: duen-en érdemes nézelődni a multkor is volt egy egész jó állapotban. Szárnyat sztem külön nehezen fogsz találni, leginkább csomagtérajtóval együtt adják (vagy magában de a csomagtérajto árát is ki kell fizetni :D :lol: )

Link to comment
Megosztás:

...És a csomagtér ajtó lefalazás kor hogy,lehet megcsinálni ohgy kilehessen nyitni,az tudom hogy van egy szerkezett hozzá :lol: de bonyolult beszerelni?

A gsi astra fordulatszámmérős km óráját utólag bele lehet szerelni,honnan veszi le a fordulatott?

A kocsi c16nz motorkódos. :lol:

Hi!

A fordszámmérős km-órához valszeg semmit sem kell kötögetned, mivel '93-as autóról van szó, jó eséllyel be van kábelezve. Csak kiveszed a régit, beteszed a fordszámmérőset, és már megy is :D Vásárlásnál arra figyelj, amit Redi is írt, tehát 7000-ig menjen a fordszámmérő skálája (a 6000-es a dieseleké, a 8000-es a GSi-é), 220km/h-ig a sebességmérő, és figyelj a km-óra alsó részén található W=.... számra is (pl. 1111, 1102), hogy ugyanolyat vegyél, különben csalni fog a km-órád (többet, mint egyébként :D )!

A lefalazott csomitérajtónál a nyitást elektromosan szokták megoldani, valami erősebb elektromágnessel (pl. valamilyen 12V-os indítómotor bendix-ével), de láttam már bowdenes megoldást is (pl. Alfánál).

Erről majd mondanak többet a hozzáértő cartársak ;)

A Te motorodból egyébként aránylag egyszerűen lehet 100LE-t kihozni, C16SE motor hengerfejét és a hozzá tartozó sallangokat kell beszerezni hozzá a motorvezérlő elektronikával, kábelköteggel, AC-pumpával együtt. Erről (pontosabban a C14NZ-C14SE átalakításról, de az elv ugyanaz) volt már szó, érdemes itt és az Astra F fórumban visszaolvasni, találhatsz hasznos infókat ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.