Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

F Astra tuning


Tiv.

Recommended Posts

Na megvan.

Hát más mint eddig volt. :huh:

Rá kellett jönnöm hogy eddig amit jó útnak hittem az sem az. Minden huplit úthibát lekövet, és ezt még kicsit szokni kell. Kanyarban nem sokkal tudok gyorsabban menni viszont sokkal jobban viselkedik benne, nem akar annyira leesni az útról. Egy gyors ide-oda kormányzásnál azonban még érezni a rugalmas elemeket benne, amik valószínűleg a szilentek lesznek. De a kormánymozdulatok is sokkal pontosabbak.

Viszont voltam futóművet beállítani. Hát nem vagyok oda érte. 2 órán keresztül tartott, az egyik csavart beszakították, amit most egy átmenő csavar helyettesít, a kormányt egyel odébb rakták hogy egyenes maradjon (nem lett teljesen az), most ráz a kormány (úgy mintha centír baja lenne de ez nem volt előtte), az értékek fogalmam sincs hogy jók-e (mert vacakoltak azzal hogy a nem eredeti fékekhez mi passzol) és 6000 pénzem bánta.

Képeket majd hétvégén nyomok, ha valaki kíváncsi rá.

Link to comment
Megosztás:

Ótsójé volt, ez a lényeg.Viszont nagyon kivi vagyok, hogy miljen változás áll majd be a szilentek cseréje után. :huh: :)

Arra még várni kell sajnos egy hónapot, de legalább tudni fogom különkülön mit jelent egyik és a másik.

Akinek van ilyen sárgája az mondja már el hogy lehet állítani. Az instrukcióban egy szót nem írtak volna az ábra meg nekem nem elég egyértelmű.

Azt sem tudom hány fokozat van.

180 fokos tekerés = +

360 fokos tekerés = ++

A másik oldalon meg kiszerelt állapotban mutat: 720 = ++++

540 fok nincs? Vagy ezt a 720-at is csak kiszerelve lehet állítani?

3,4 vagy 5 fokozata van?

180 fokonként beugrik egy fokozatba?

Vagy hogy? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Arra még várni kell sajnos egy hónapot, de legalább tudni fogom különkülön mit jelent egyik és a másik.

Akinek van ilyen sárgája az mondja már el hogy lehet állítani. Az instrukcióban egy szót nem írtak volna az ábra meg nekem nem elég egyértelmű.

Azt sem tudom hány fokozat van.

180 fokos tekerés = +

360 fokos tekerés = ++

A másik oldalon meg kiszerelt állapotban mutat: 720 = ++++

540 fok nincs? Vagy ezt a 720-at is csak kiszerelve lehet állítani?

3,4 vagy 5 fokozata van?

180 fokonként beugrik egy fokozatba?

Vagy hogy? :huh:

Fokozatmentes. Egyszerű: tekerőn látszik, melyik irány keményebb. Tudsz rajta tekerni asszem 2,5

fordulatot. Az a lényeg, hogy a két oldalon ugyanolyat állíts be, a többi meg gyakorlat kérdése, próbáld

hogy mik a jó beállítások. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Fokozatmentes. Egyszerű: tekerőn látszik, melyik irány keményebb. Tudsz rajta tekerni asszem 2,5

fordulatot. Az a lényeg, hogy a két oldalon ugyanolyat állíts be, a többi meg gyakorlat kérdése, próbáld

hogy mik a jó beállítások. :lol:

Hát ennek nem örülök. Mert így csak a két végpont lesz tutira egyforma. Majd próbálgatom. Még így is csak ismerkedem vele, de már nagyon tecccik. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Cartársak!Nekem az F Astrámon, a jobb első doblemez? , oldallemez? szal ami a motortérben közvetlenül a légszűrőház mellett húzódik, szal ott van egy ovál alakú lemezzel borított rész, amit állítólag ki lehet venni, verni, és ott lehet megoldani adott esetben a direktszűrő levegőztetését, némi "cápakopoltyú" beiktatásával, és le lehet rekeszteni a motortértől.

Valakinek v.mi tapasztalat, ötlet?

Link to comment
Megosztás:

Gyári szűrő. :lol:

Szerinted ér ennyit egy direktszűrő?

Nem konkrétan ilyenre gondoltam! :huh: De egy 1Xű lemez beiktatásával ez megoldható.CSak jó lett volna v.mi 5let, hogy lehet-e érdemlegesen több, és főleg hideg levegőhöz juttatni a motort.Mert amikor meleg időben megyek, akkor még hangja is alig akar lenni a gépnek, viszont ha éjszaka, este közlekedek, és a külső levegő hőmérséklete max. 18-20 fok, akkor határozottan jobban megy, és mélyebb a szívó hang is.

Link to comment
Megosztás:

viszont ha éjszaka, este közlekedek, és a külső levegő hőmérséklete max. 18-20 fok, akkor határozottan jobban megy, és mélyebb a szívó hang is.

Egyre többen mondjátok hogy jobb lett,már kezdek kételkedni hogy nem nekem van igazam :huh: :lol: :)

(de kétlem :D )

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.