Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

F Astra tuning


Tiv.

Recommended Posts

viccet félretéve, gondolkozok ezen, ha találnék egy jó C20XEt lehet belevágnék :) csak a rendőr bácsik riasztanak el. a papirozástól meg a 800ezres regadó :|

A regadót felejtsd el.Vekit meg találsz osdakint, s nem baj, ha törött a hátulja.Annál olcsóbb.

Nekem is megfordult a fejemben, hogy vigyázni kellene az 1.6-os mocimra, és a pincében, a sarokba rakva egyáltalán nem kopik!A C20XE meg csak jobban menne! ;) ;)

De most a Corsa van soron. ;)

Link to comment
Megosztás:

elöl-hátul gsi fék

Ez mennyi volt? Gondolom, bontott, de még használható cuccok. Nekem ET49-es felnik vannak, ez sztem nem érne bele, ha kicsit kijjebb kerülbe a kerék.

Amúgy mondtam, h kevés a főfékhenger oda, bár ezt nekem is egy tuningolós GSi szaki mondotta volt.

Ja, ha teszel előre is sárvédőt, akkor tisztább marad a kocsi oldala. :)

Link to comment
Megosztás:

hátsó fék cseréhez nem kell cserélni az egész hátsó hidat, elég a hídon kivül mindent :)

Konkrétan mik ezek? Agy tárcsa nyereg betét? Valami más? Újonnan szerezted vagy bontóban? Mennyi volt?

váratlan dolog volt, hogy a hátsó tárcsafék szélesíti a nyomtávot(mivel szélesebb mint a dobfék volt), így a 7*15 ET 37 felnikkel beleért a hátsó kerékívbe a gumi a legkisebb úthibánál is, és darálta le a gumit ;) ki kellett húzatni a hátsó ivet... igy már jó, de kb 1 ujjam fér be a gumi és a kasztni közé...

Ez ugye ültetéssel? Vagy simán is?

futómüvel nem volt gond, koni nagyon jó, full keményen szétrázza a belem ;), hétköznapi használatra középállás jött be nálam. 40es ültetéssel még használható maradt a kocsi, egyszer sem vertem le a kartert. (kopp-kopp-kopp)

Milyen rugók vannak a Konihoz?

Link to comment
Megosztás:

helló nekem is sedan astram van egy 1996-os 1,4 16V-s 90LE

én is kezdem tuningolni a kicsikét

elől ültető rugók,sportkipuf,középsődob megszüntetve,GT ülések, fehér számlap, kopoltyú

majd képeket is rakok fel

ja a fehér számlap nem igazán tökéletes,Valami jó ötlete nincs valakinek hogy lehetne csinálni egy szépet, ami igazán egyedi

Link to comment
Megosztás:

Ez mennyi volt? Gondolom, bontott, de még használható cuccok. Nekem ET49-es felnik vannak, ez sztem nem érne bele, ha kicsit kijjebb kerülbe a kerék.

Amúgy mondtam, h kevés a főfékhenger oda, bár ezt nekem is egy tuningolós GSi szaki mondotta volt.

Ja, ha teszel előre is sárvédőt, akkor tisztább marad a kocsi oldala. ;)

volt elöl is sárvédő. illetve a másik oldalon még van is, csak elhagytam a bal oldalit ;) most azon vacilálok, hogy leszedjem a többit is (jobban néz ki), vagy vegyek másikat elölre(nem lesz 3 méter után mocskos az ajtó) :)

5,5széles kerekekkel simán elfér még

a hátsó 25 mindennel,

az első nyereg 15volt +új tárcsa +betét(brembo, ferodo)

Konkrétan mik ezek? Agy tárcsa nyereg betét? Valami más? Újonnan szerezted vagy bontóban? Mennyi volt?

féklemez agy tárcsa betét nyereg kézifékkötél fékcső. asszem ennyi. a hátsó kompletten bontóból, a tárcsa még szinte új volt, igy nem kellett újat vennem és a betét is alig használt.

elölre csak a nyereg bontott

Ez ugye ültetéssel? Vagy simán is?

ültetéssel

Milyen rugók vannak a Konihoz?

piros FK

Andris22!

Kézifékpofákat is cserélted....ha igen akkor mennyiért sikerült szerezned?

az is benne volt a bontottban. teljesen jó.

asszem 25ért azt az egész hátsóféket jól vettem ;)

ja még valami:

a dobfékes agy ugyanaz mint a tárcsafékben levö, így azt nekem visszaraktuk ami volt gyárilag, mer az tuti jó. ha érdekel valakit, van tartalékban egy pár hátsó agyam, elvileg hibátlan.

jó hosszú lett ez a hozzászólás :D

most hogy így belelendültem irok még 1et. a gumikat (goodyear eagle F1) csak dicsérni tudom. szárazon atom, de ami a meglepett, hogy ma esőbe is ki tudtam próbálni (egér úton az M7es felé) és nagyon jó!! fékről annyit még, hogy visszafelé szintén egér úton mentünk, egy scenic jött mögöttem végig (a kanyarokat persze nem birta :lol: ) és egy pirosat későn vettem észre (aszittem átcsuszunk), beleálltam a fékbe és még jóval a vonal előtt megálltam, a scenic meg vagy 1 métert túlment a lámpán pedig az ő sávja később ért véget.

Link to comment
Megosztás:

most felhivtam 1-2 bontot. es kb mindenhol mast mondanak, de az mindenhol egyezik, hogy ne csereljem ki a fofekhengert :S

az egyik allaspont az, hogy ilyen felfogatassal ami nekem van, csak ezt a fajta fofekhengert gyartottak, a masik, hogy nekem nem ABSes fekem van, es a GSIn meg ABSes, es ezert sem fogom tudni kicserelni a fofekhengert. mostma nem toom mit vegyek :) ;)

a bontos akitol vettem a feket aszonta, hogy allatsak utana a fekpedalnak, hogy feljebb jojjon, es akkor jo lesz...

valaki mas, aki csinalt mar hasonlo atalakitast, elmondhatna neki milyen lett :S

Link to comment
Megosztás:

Szerintem meg jónak kell lennie annak a főfékhengernek, ami neked van. Nekem is olyan van,

elől ráadásul nagyobb fékekkel, és teljesen jó. Nem lehet hogy szarul légtelenítették a féked?

Rendesen kemény, vagy érzel benne puhaságot?

a teteje puha, aztan egyre kemenyebb, kb ugy mint a masiknak, csak hosszabb uton kemenyedik fel teljesen, de mindig ugyanott kemenyedik be, szoval elvileg jol van legtelenitve...

neked nem valtozott a fogaspont a csere utan?

Link to comment
Megosztás:

Én azért átnézném még eccer a légtelenítést...

Bár te tudod, hogy keményedik fel. Nincs valamelyik betét nagyon elkopva?

Hátsón is, elsőn is alapból kb. 1cm kopórétegnek kell lennie.

nem tunt ugy. elso betet zsir uj. a tarcsaval egyutt, a hatso meg hasznalt, de jo. nem volt elkopva :S

majd akkor meg 1* legtelenitjuk, de nem hiszem, hogy ez a baj :)

Link to comment
Megosztás:

nem tunt ugy. elso betet zsir uj. a tarcsaval egyutt, a hatso meg hasznalt, de jo. nem volt elkopva :S

majd akkor meg 1* legtelenitjuk, de nem hiszem, hogy ez a baj :)

Fékerőszabályzót is kicserélted?

Biztosan tudod, hogy a tárcsafékek miatt nem használhatod a régit...

Link to comment
Megosztás:

Dehogyisnem. Ugyanúgy jó a fékerőszabályzó a régi. Feltéve hogy működik. :)

Nálam is úgy volt. ;)

Erre kíváncsi leszek...mivel én fékerőszabályzó nélkül vettem a tárcsafékes hátsóhídat.

A szakik meg azt mondták, hogy ezt is cserélni kell mivel nem ugyanaz a mutatószám 3/40 vagy mi.. ;)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem meg jónak kell lennie annak a főfékhengernek, ami neked van. Nekem is olyan van,

elől ráadásul nagyobb fékekkel, és teljesen jó. Nem lehet hogy szarul légtelenítették a féked?

Rendesen kemény, vagy érzel benne puhaságot?

Nekem ilyen lett a fék, és hídupgrade után a GSi-n, de Albert többet tudna róla mesélni.SZtem is csak levegős kicsit még.

Link to comment
Megosztás:

Erre kíváncsi leszek...mivel én fékerőszabályzó nélkül vettem a tárcsafékes hátsóhídat.

A szakik meg azt mondták, hogy ezt is cserélni kell mivel nem ugyanaz a mutatószám 3/40 vagy mi.. :)

Én is fékerőszabályzó nélkül vettem anno a Vectra hidat, és simán rá lehetett hegeszteni az eredetit.

Működött is szépen, csak be kellett állítani a rugóját jól.

Link to comment
Megosztás:

Én is fékerőszabályzó nélkül vettem anno a Vectra hidat, és simán rá lehetett hegeszteni az eredetit.

Működött is szépen, csak be kellett állítani a rugóját jól.

sikerült belőni jóra a féket. a fékszervó és a rudazat találkozásánál kell tekergetni valamit, és azzal lehet állitani, hogy feljebb vagy lejjebb fogjon. elsőre 3 tekerésnyit állitottunk, olyan lett hogy rátettem a lábam a fékre és satu :) úgyhogy visszavettük a felére. így most jó helyen fog!

Link to comment
Megosztás:

Én is fékerőszabályzó nélkül vettem anno a Vectra hidat, és simán rá lehetett hegeszteni az eredetit.

Működött is szépen, csak be kellett állítani a rugóját jól.

Nekem nem olyan fékerőszabályzóm van azon nincs semmilyen rugó...szerintem amit mondasz az Caravan-ra való lehetett az terheléstől függően működik.

Link to comment
Megosztás:

Milyen fékerőszabályzód van?

Én eddig egyformát láttam minden Astrán.

Az enyém sem kombié, hanem olyan, mint a többi Astrán, amin eddig láttam.

Ez úgy néz ki, hogy van egy kis alutömb a hátsó hídnál, amibe jön elölről a két

fékvezeték, majd megy tovább a két hátsó fékre másik két vezeték.

Az állítórudat pedig egy erős rugón keresztül a híd "vezérli". Úgy működik, hogy

a híd minél lejjebb van (ergo minél jobban bukik orra az autó), annál kisebb

fékerőt enged a hátsó fékekre ez a fékerőszabályzó.

Link to comment
Megosztás:

Milyen fékerőszabályzód van?

Én eddig egyformát láttam minden Astrán.

Az enyém sem kombié, hanem olyan, mint a többi Astrán, amin eddig láttam.

Ez úgy néz ki, hogy van egy kis alutömb a hátsó hídnál, amibe jön elölről a két

fékvezeték, majd megy tovább a két hátsó fékre másik két vezeték.

Az állítórudat pedig egy erős rugón keresztül a híd "vezérli". Úgy működik, hogy

a híd minél lejjebb van (ergo minél jobban bukik orra az autó), annál kisebb

fékerőt enged a hátsó fékekre ez a fékerőszabályzó.

Egy fém fékcső jön elölről és egy henger alakú fékerőszabályzóra csatlakozik (egy nyíl és egy mutató szám is van rajta) utánna egy gumifékcső megy tovább a hátsó hídra ami egy fém fékcsővel a féknyereghez csatlakozik...persze ez csak az egyik oldal tehát 2 db "hengeres" fékerőszabályzó van.

Ha érdekel tudok képet küldeni róla... :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.