Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

F Astra tuning


Tiv.

Recommended Posts

Ne tegyél rá ilyesmit.Ezek rettentő csúnyák.Szerintem.Gepárd is ezzel küzd, hogy nem lehet normális tuning hátsólámpát kapni F Sedanhoz.

Hát őszintén megmondva nekem se nagyon tetszenek. Énszerintem ha lenne akkor a kristálylámpa lenne az igazi. Az nagyon szép lenne rajta.

Link to comment
Megosztás:

Ne tegyél rá ilyesmit.Ezek rettentő csúnyák.Szerintem.Gepárd is ezzel küzd, hogy nem lehet normális tuning hátsólámpát kapni F Sedanhoz.

Hát igen sajnos F sedanra nincsenek szépek.

A vectra lámpák közöl a felső sorban balról a 2., és a középső sorban balról az 1. amelyik stílusra tetszene. Csak az a baj, hogy F astrára nincs olyan. Amit astrára reklámoznak azok nagyrésze (ha nem mind) G-hez való.

Link to comment
Megosztás:

Warwolf.

Most felteszek egy hülye kérdést. Ugye azt írtad, hogy 7x15-ös felni elég. Na már most én a felnihez qrvára nem értek. az a 7-es az mi? Meg ha jól tudom 100-as az osztóköre. Bár at se tudom, hogy mi az az osztókör meg, hogy hogyan kell azt számolni. :rolleyes: :blink:

Link to comment
Megosztás:

Most felteszek egy hülye kérdést. Ugye azt írtad, hogy 7x15-ös felni elég. Na már most én a felnihez qrvára nem értek. az a 7-es az mi? Meg ha jól tudom 100-as az osztóköre. Bár at se tudom, hogy mi az az osztókör meg, hogy hogyan kell azt számolni. :rolleyes: :blink:

Az a 7coll a felni szélessége, 15 coll az átmérője, az osztókör (jelen esetben ugye 100, milliméterben megadva) meg azt jelenti, hogy a kerék felfogatásához szükséges csavarok ilyen átmérőjű körön helyezkednek el.

Példa felniméret:

7x15, 4x100x56,5 ET35

7=felni szélessége collban

15=felni átmérője collban

4=kerékcsavarok száma (darab)

100=osztókör átmérő milliméterben

56,5=tengelycsonk átmérője milliméterben, azaz ekkora a felni közepén a lyuk:)

ET35=besajtolási mélység, a felni középvonala és a felfekvési felületének távolsága milliméterben, az alap lemezfelni általában ET49, minél kisebb ez a szám, annál "kijjebb áll" a felni, lehet negatív is, de az már extrém.

Jelmagyarázat:

felni_jelmagyarazat.jpg

Itt meg megnézheted az autód gyári felniméretét:

http://www.gumibolt.hu/autotip/opel.htm

Remélem elég kielégítő választ adtam:)

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen most már "mindent értek" :rolleyes:

még egy kérdés ha már felniről van szó. Mit kell cserélnem vagy csinálnom, hogy az ötlyuku felnit is fel lehessen tenni?

A varázsszó: osztókörmódosító. De én ebben sem bízom (bár tapasztalatom nincs vele, se jó, se rossz), úgyhogy ilyet inkább nem raknék fel. Bár ezügyben kérdezd meg (majdnem)névrokonodat, bazst, neki volt Porsche-felni Calibrán.

Link to comment
Megosztás:

A varázsszó: osztókörmódosító. De én ebben sem bízom (bár tapasztalatom nincs vele, se jó, se rossz), úgyhogy ilyet inkább nem raknék fel. Bár ezügyben kérdezd meg (majdnem)névrokonodat, bazst, neki volt Porsche-felni Calibrán.

Végülis csak azért érdekelne ám mert az összes olyan felni ami nekem tetszik az ötlyuku.

Link to comment
Megosztás:

Végülis csak azért érdekelne ám mert az összes olyan felni ami nekem tetszik az ötlyuku.

Az osztókörmódosítóknál egy dolgot kell még figyelembe venni,mégpedig azt hogy ezek nyomtávszélesítők is egyben.

Egy módosításhoz minimum 20-25mm-es "pogácsákra"van szükség,ami azt jelenti hogyha még gyári Et számú felnit is teszel az autóra akkor is ennyivel kintébb lesz a kerék.

Ezért szokták ezeket nagy Et számú felnikhez párosítani,mert úgye azok inkább befelé "lógnak".

De Gepardnak igaza lehet hogy ezek léteznek 4x100-as osztással is.

Írj nekik vagy írd le milyeneket nézegettél! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Azt hiszem Te az avatarjában szereplő kocsira gondolsz...na az nem Tom-é... :D

Neki annál szebb van készülőben... ;)

Most hogy látom a tied is jól néz ki Atommanó. A héten rekrodot döntöttem. Eddig mégy egyszer se kaptam két feljelentést 4napon belül. ;) :rolleyes: :blink:

Ja jut eszembe. Atommanó foglalkozól még Angel Eyessel? HA minden jól megy akkor idén szeretnék venni.

Mi az a szvsz?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.