Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

F Astra tuning


Tiv.

Recommended Posts

Légmennyiségmérő? :) Olyan nincs. Lehet keveri a fojtószelepházzal. Ha nem akkor kell az is, minden belevalóval. (fojtószelep potméter, alapjárati motor, stb...)

Kell még légszűrőház hozzá való gumicsővel.

Hűtővízkörben van egy hajlított műanyagcső. SE-n van egy plusz leágazás, így az is kell.

Fékszervócső, mivel nem ugyanolyan formájú.

És szíjtárcsa, hogy tudjon a jeladó jelezni.

Leömlő ugyanaz.

Meg esetleg néhány gumicső ide-oda, de ez már inkább szerelési anyag. Plusz nem szabad elfejeteni a különböző töméseket sem amik szintén nélkülözhetetlenek.

Azt hiszem más nincs.

azt irja ma, hogy a fojtószelepházhoz megvan minden.

akkor már csak pár dolgot kell beszereznem :D

Link to comment
Megosztás:

Akkor megveszed? Kivel csináltatod?

az még nincs meg. de ha már megvettem a dolgokat, akkor kénytelen leszek keresni valakit :D ha meg tökölődök, akkor közben meggondolom magam :S

este lesznek képek elvileg. fehérváron van a cumó, szóval legkorábban hétvégén mehet a bartell. bár azt nem tudom, hogy fogom tudni ellenőrizni, hogy mi jó illetve nem jó.

a történet elvileg:

behoztak bontani egy astrat, aminek a kasztnija kellett valakinek, és gyorsan ki kellett szedni belőle a motort. azt mondta az eladó, hogy a blokk is megvan neki. hátha esetleg érdekel valakit.

Andris!Engedelmeddel, én még keresnék a váltóhoz egy rövid kihajtást is, és lehet, hogy nem fog gyorsabban menni pl. 170km/h-nál, de oda majd igengyorsan elér! ;)

ja, de azt már ha jól emlékszem opel16v / ismerőse is árult. :) kicsit félek hogy belevágja-e. mi van ha 10km múlva tönkremegy a hengerfej?

Link to comment
Megosztás:

Warwolf, esetleg meg tudnád kérdezni a bontós ismerősödet, hogy mennyiért adná oda a dolgokat.

ami biztosan kell: AC, légszűrőház, meg a csövek hozzá.

de megkérdezheted a hengerfej, vez.tengely, szivósör, befecskendezők, stb. szóval mindent :)

köszönöm. vagy ha esetleg adsz egy számot, felhivom én holnap, csak akkor tuti 2* árat mondd :D

Link to comment
Megosztás:

Warwolf, esetleg meg tudnád kérdezni a bontós ismerősödet, hogy mennyiért adná oda a dolgokat.

ami biztosan kell: AC, légszűrőház, meg a csövek hozzá.

de megkérdezheted a hengerfej, vez.tengely, szivósör, befecskendezők, stb. szóval mindent :)

köszönöm. vagy ha esetleg adsz egy számot, felhivom én holnap, csak akkor tuti 2* árat mondd :D

Olrájt főnök.Holnap elmejek hozzá.Aztán majd küldöm az infót.

Link to comment
Megosztás:

Igen, ez valóban ugyanaz a lámpa.

Gabi!Egyenlőre nem túratom szét a váltót, úgy döntöttem, mert más proektre kell a zsé!Ez a lámpa nem volt igazándiból betervelve.Csak amolyan megláttam, és megtecc volt.

Valszeg a rövidhez vennék egy komplett váltót, és azt alakíttatnám át.Ha esetleg elszállna, még mindig megmarad a gyári váltó.

Apropó.

Tom!Milyen a gép az új kihajtással?Tapasztalatok?

Link to comment
Megosztás:

Igen, ez valóban ugyanaz a lámpa.

Gabi!Egyenlőre nem túratom szét a váltót, úgy döntöttem, mert más proektre kell a zsé!Ez a lámpa nem volt igazándiból betervelve.Csak amolyan megláttam, és megtecc volt.

Valszeg a rövidhez vennék egy komplett váltót, és azt alakíttatnám át.Ha esetleg elszállna, még mindig megmarad a gyári váltó.

Apropó.

Tom!Milyen a gép az új kihajtással?Tapasztalatok?

Király. :)

Egyébként nem értem miért szállna el. Ez gyári alkatrész. Van Astra ami így jön ki a gyárból.

Többet fog forgni a motor autópályán és országúton, ez az egyetlen hátránya (kéne egy egyenes hatodik :D ).

Előny: jobban megy, városban sokkal használhatóbb, korábban lehet 4et 5öt váltani és kényelmesebb átlagos forgalomban használni.

Link to comment
Megosztás:

Király. :)

Egyébként nem értem miért szállna el. Ez gyári alkatrész. Van Astra ami így jön ki a gyárból.

Többet fog forgni a motor autópályán és országúton, ez az egyetlen hátránya (kéne egy egyenes hatodik :D ).

Előny: jobban megy, városban sokkal használhatóbb, korábban lehet 4et 5öt váltani és kényelmesebb átlagos forgalomban használni.

neked igy most mennyinél fogynak el a fokozatok? 2es 3as mondjuk? de a többit is irhatod

Link to comment
Megosztás:

neked igy most mennyinél fogynak el a fokozatok? 2es 3as mondjuk? de a többit is irhatod

1: 40,

2: 80,

3: 120

4: 150 (!)

5: kb. 185 (ezt még nem próbáltam ki, csak számított érték)

A többi is közelítő érték, főleg az opel sebmérők pontosságának ismeretében.

A régivel 180volt a tiltás 4esben... :)

Link to comment
Megosztás:

1: 40,

2: 80,

3: 120

4: 150 (!)

5: kb. 185 (ezt még nem próbáltam ki, csak számított érték)

A többi is közelítő érték, főleg az opel sebmérők pontosságának ismeretében.

A régivel 180volt a tiltás 4esben... :)

akkor nekem nincs is értelme röviditeni, mert e körül van vége nekem is kb. 4es hosszabb szerintem, de azt nem tudja leforogni :S

Link to comment
Megosztás:

Tom!

Nekem hasonló áttételezéssel 7200-es tiltással 191-et ment (pontosan mérve) 5-ben

tavaly a verda. :)

Leslie!

Patyi csinál neked 6 gangos váltót, de egyenes fogas lesz, azaz kicsit hangosabbra kell

venni a zenét. :D Ja, és gyűjtögess még rá kicsit, mert majdnem 1 milka az ára. ;)

Link to comment
Megosztás:

Patyi csinál neked 6 gangos váltót, de egyenes fogas lesz, azaz kicsit hangosabbra kell

venni a zenét. :) Ja, és gyűjtögess még rá kicsit, mert majdnem 1 milka az ára. ;)

Jó a humorod, mondták már? ;)

Si verziót viszont lehet meglépen nyáron én is. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.