Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

F Astra tuning


Tiv.

Recommended Posts

Ez csak a kormány vagy ebben benne van a váltószoknya is?Mintha a képen az is átlenne börözve.

A váltó, meg a kézifékszoknya anyukám érdeme. :)

Szerintem ennyit bőven megér a minőség. Evvel az alkatrésszel jobb esetben végig kapcsolatban vagy a vezetés közben, így elég sokat számít a minősége. Jó lett. :D

Rá van ragasztva, és varrva is a kormányra, szal jobb mint a tescós cuccok.

Link to comment
Megosztás:

Ez csak a kormány vagy ebben benne van a váltószoknya is?Mintha a képen az is átlenne börözve.

Asszem váltószoknyástól kerül 12e.-be.De legalább valódi bőr, és sokáig szép marad.

elnézést kérek a viselkedésemért. szégyellem magam. bocsánat. mar szemen koptem magam a tukorben.

nem az astraval van bajom, de az egesz tortenettel nem terhelnem a forumot.

ja, es jartam trabival. tokre szerettem.

Andris!Engedelmeddel lehet aztat a C14NZ-t is tunerolni!Pl. 14SE v. SI hengerfej!MErt asszem a vezérlés kompatibilis!S, akkor már rögötn ott van, hogy ha minden smaffol, hogy 82LE.Aztán esetleg egy rövidebb kihajtás, és kész is van az élményautó!

Törpiek azért javítsatok ki, ha nagy sületlenséget mondanék! :)

Link to comment
Megosztás:

Andris!Engedelmeddel lehet aztat a C14NZ-t is tunerolni!Pl. 14SE v. SI hengerfej!MErt asszem a vezérlés kompatibilis!S, akkor már rögötn ott van, hogy ha minden smaffol, hogy 82LE.Aztán esetleg egy rövidebb kihajtás, és kész is van az élményautó!

Törpiek azért javítsatok ki, ha nagy sületlenséget mondanék! :)

Hi!

Valóban lehet C14SE-t csinálni belőle, cserélni kell a hengerfejet a sallangjaival, az ECU-t, AC-pumpát, meg még pár apróságot. Bontóból beszerzett cuccokból kb. 150e-ből kijöhet a dolog, és valóban +22paci. Ráadásul mivel a motorblokk ugyanaz marad, nem kell semmiféle átiratás, meg egyéb, ránézésre csak egy igen profi szerelő mondja meg, hogy az a motor nem C14NZ.

Ha jól emléxem Tápiószecső cartárs csinálta meg tavaly ezt az átalakítást, tőle érdeklődj részletek után :D

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Valóban lehet C14SE-t csinálni belőle, cserélni kell a hengerfejet a sallangjaival, az ECU-t, AC-pumpát, meg még pár apróságot. Bontóból beszerzett cuccokból kb. 150e-ből kijöhet a dolog, és valóban +22paci. Ráadásul mivel a motorblokk ugyanaz marad, nem kell semmiféle átiratás, meg egyéb, ránézésre csak egy igen profi szerelő mondja meg, hogy az a motor nem C14NZ.

Ha jól emléxem Tápiószecső cartárs csinálta meg tavaly ezt az átalakítást, tőle érdeklődj részletek után :)

Szerintem olcsóbban is megvan, legalábis úgy emlékszem.

Link to comment
Megosztás:

Rá van ragasztva, és varrva is a kormányra, szal jobb mint a tescós cuccok.

Annyit kell tudni a ######iról (akinél készült), hogy a kecskeméti márkakereskedők is hozzá hordják az új autókat a kormányok bőrözésére! (Toyota, VW, Audi, stb.)

Szóval valóban nem rossz minőség, amit csinál! :)

Link to comment
Megosztás:

Asszem váltószoknyástól kerül 12e.-be.De legalább valódi bőr, és sokáig szép marad.

Andris!Engedelmeddel lehet aztat a C14NZ-t is tunerolni!Pl. 14SE v. SI hengerfej!MErt asszem a vezérlés kompatibilis!S, akkor már rögötn ott van, hogy ha minden smaffol, hogy 82LE.Aztán esetleg egy rövidebb kihajtás, és kész is van az élményautó!

Törpiek azért javítsatok ki, ha nagy sületlenséget mondanék! ;)

köszönöm!

végigolvastam ezeket a hsz.eket valamelyik topicban annó, de én nekem szerelői tudásom konvergál a 0hoz. aztán ha valami balul sül el, akkor :) . nem tudom munkadijjal mennyiből hozható ki a móka, meg olyan szerelőt sem ismerek akire nyugodt szivvel rábiznám. :D

Link to comment
Megosztás:

Nagyban függ attól mennyiért sikerül beszerezni az alkatrészeket. Elég nagy szórás van az árok közt. És nem túl elterjedt darab.

De ezt csak annak érmes megcsináltatni aki biztos benne hogy ezzel az autóval akar még egy darabig eljárni.

index.hu-n épp most hirdet valaki C14SE alkatrészeket

"C14SE motorról :

-szívósor befecskendezőkkel

-felső holtpont- jeladó

-légmennyiségmérő

-kipuff leömlő szonda nélkül

-elektronika

-kábelköteg.

-komplett hengerfej

-vezérműtengely házastól, gyújtáselosztóval"

ebből hiányzik valami? vagy egyáltaláb konkrétan mi az amire szükségem lenne.

Link to comment
Megosztás:

index.hu-n épp most hirdet valaki C14SE alkatrészeket

"C14SE motorról :

-szívósor befecskendezőkkel

-felső holtpont- jeladó

-légmennyiségmérő

-kipuff leömlő szonda nélkül

-elektronika

-kábelköteg.

-komplett hengerfej

-vezérműtengely házastól, gyújtáselosztóval"

ebből hiányzik valami? vagy egyáltaláb konkrétan mi az amire szükségem lenne.

Légmennyiségmérő? :) Olyan nincs. Lehet keveri a fojtószelepházzal. Ha nem akkor kell az is, minden belevalóval. (fojtószelep potméter, alapjárati motor, stb...)

Kell még légszűrőház hozzá való gumicsővel.

Hűtővízkörben van egy hajlított műanyagcső. SE-n van egy plusz leágazás, így az is kell.

Fékszervócső, mivel nem ugyanolyan formájú.

És szíjtárcsa, hogy tudjon a jeladó jelezni.

Leömlő ugyanaz.

Meg esetleg néhány gumicső ide-oda, de ez már inkább szerelési anyag. Plusz nem szabad elfejeteni a különböző töméseket sem amik szintén nélkülözhetetlenek.

Azt hiszem más nincs.

Link to comment
Megosztás:

index.hu-n épp most hirdet valaki C14SE alkatrészeket

"C14SE motorról :

-szívósor befecskendezőkkel

-felső holtpont- jeladó

-légmennyiségmérő

-kipuff leömlő szonda nélkül

-elektronika

-kábelköteg.

-komplett hengerfej

-vezérműtengely házastól, gyújtáselosztóval"

ebből hiányzik valami? vagy egyáltaláb konkrétan mi az amire szükségem lenne.

Adott esetben nekem is van emberem, akinél érdemes szétnézni.Bizti meg tudnánk vele egyezni, ha megvan a lista.S, talán még szerelő is akadna.

Link to comment
Megosztás:

köszönöm!

végigolvastam ezeket a hsz.eket valamelyik topicban annó, de én nekem szerelői tudásom konvergál a 0hoz. aztán ha valami balul sül el, akkor :) . nem tudom munkadijjal mennyiből hozható ki a móka, meg olyan szerelőt sem ismerek akire nyugodt szivvel rábiznám. :D

nah megint csak azt mondom olvasni kell sokat vissza

talán ponta Tápi irta le majdnme lépésről lépésre, milyen alkatrészek kellenek, mire kell figyelni. Valamelyik topik ott a tuning alatt tartalmazza (talán a motor?)

A Patyi Laci meg már cisnált is ilyet, tehát tapasztalata is van. Mondjuk neki most nme időszerű de reméljük minnél hamarabb lesz uj műhely ujra gond nélkül tud dolgozni.

Link to comment
Megosztás:

nah megint csak azt mondom olvasni kell sokat vissza

talán ponta Tápi irta le majdnme lépésről lépésre, milyen alkatrészek kellenek, mire kell figyelni. Valamelyik topik ott a tuning alatt tartalmazza (talán a motor?)

A Patyi Laci meg már cisnált is ilyet, tehát tapasztalata is van. Mondjuk neki most nme időszerű de reméljük minnél hamarabb lesz uj műhely ujra gond nélkül tud dolgozni.

hát nem azt irtam, hogy elolvastam őket, csak megilyedtem, mert bonyolultabb mint amire számitottam :S

Link to comment
Megosztás:

most válaszolt a srác aki az indexen hirdet.

a hengerfej 15ezer, a többi kompletten 25. azt mondja, hogy nincs bajuk, ő is NZ->SE átalakitást akart. de inkább kocsit cserél. és hogy egy olasz astrából jött ki a cucc.

ennyiért vigyem? :)

a maradék alkatrészhez, akkor majd wolfi segitségét kérném!

Link to comment
Megosztás:

most válaszolt a srác aki az indexen hirdet.

a hengerfej 15ezer, a többi kompletten 25. azt mondja, hogy nincs bajuk, ő is NZ->SE átalakitást akart. de inkább kocsit cserél. és hogy egy olasz astrából jött ki a cucc.

ennyiért vigyem? :)

a maradék alkatrészhez, akkor majd wolfi segitségét kérném!

Szerintem elég jó ár.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.