Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

F Astra tuning


Tiv.

Recommended Posts

Add el és vegyél egy GSI-t. Ha szerencséd van a vétel megvan a mostani árából, egy kicsit rendberakod abból a pénzből, amit ráköltenél az SE cserére (hogy a többiről ne is beszéljünk), és van egy megbízható, sokkal(!!!) erősebb, legális autód. Ha olcsón akarod megúszni drága lesz. :(

Háhhháááááááááááá, no nézd csak :excl:

Link to comment
Megosztás:

Elhiszem, hogy mindenkinek egy GSi az álma mint nekem is! :lol:

Anno a sima gyári SE cucc is hozott annyit, hogy normálisan tudjak előzni és ha kell tudjak haladni is rendesen.

KGFB is sokkal kedvezőbb. :lol:

Nekem mondjuk nem az álmom, nem is kellene. :lol: De itt nem is a GSI-n van a hangsúly, ha már egy 1.6SE-t vesz anyagigal már akkor is jóval jobban jár mintha farigcsálna. Csináltam egy leválogatást a használtautón 95 lóerő felett (1.4-ek kilőve) 150 F astra van eladó 105 ló felett (1.6-ok is kilőve) több mint 50. És ezek már 3-400ezertől kezdődnek. Az olcsók bizonyára nem a legfényesebb állapotban vannak, de előbb utóbb ki lehet fogni egy jót. Lehet számolgatni mit tud fejleszteni ennyiből az 1.4-en.

KGFB-n meg mit spórolna? 5-öt 10-et évente? Most költötte el egy direktre. :(

Jó dolog ám a faragott 1.4 is, vannak olyan tulajdonságai, ami egy GSI-nek soha nem lesznek, csak SOKBA kerül. :excl:

Link to comment
Megosztás:

Nekem mondjuk nem az álmom, nem is kellene. :lol: De itt nem is a GSI-n van a hangsúly, ha már egy 1.6SE-t vesz anyagigal már akkor is jóval jobban jár mintha farigcsálna. Csináltam egy leválogatást a használtautón 95 lóerő felett (1.4-ek kilőve) 150 F astra van eladó 105 ló felett (1.6-ok is kilőve) több mint 50. És ezek már 3-400ezertől kezdődnek. Az olcsók bizonyára nem a legfényesebb állapotban vannak, de előbb utóbb ki lehet fogni egy jót. Lehet számolgatni mit tud fejleszteni ennyiből az 1.4-en.

KGFB-n meg mit spórolna? 5-öt 10-et évente? Most költötte el egy direktre. :(

Jó dolog ám a faragott 1.4 is, vannak olyan tulajdonságai, ami egy GSI-nek soha nem lesznek, csak SOKBA kerül. :excl:

Én végül 1.6ost vettem. Kezdő biztinél éves szinten majd 3 számjegyű lett volna a különbség az 1.6 8v ill a 2.0 16v között. Igaz ezen az éven már nem annyira nagy, de még most is jelentős, és nem 5-10e,éves szinten. Az se átépítést meg fogom csinálni, akárki akármit mond, meg egy két kisebb dolgot, nem fogom végletekig kifaragni, de amit apránként is meglehet, azt megcsinálom. Sok kicsi sokra megy, lóerőben is, de az tény, hogy pénzben is, de apránként kiadni mégse annyira nehéz, mint egybe. Aztán ez az add el és vegyél egy gsi-t megint hercehurca, átírás, uj biztosításkötés stb stb ezzel is számolni kell, meg ha már vki rendberakta a saját kocsiját, akkor a GSI-n kezdheti megint előről, ami lehet sokkal többe fog kerülni.

Aki egy erős autót akar venni, amivel lehet raceolni, az vagy ne opelt vegyen, vagy tényleg egy gsi-t. Aki meg egy olyan kocsit, ami megyeget, pályán se marad szégyenbe, és már megvan az 1.4ese, vagy 1.6osa az csinálja, vagy csináltassa meg SE re, de ezenkívül nagyopn ne erőlködjön, csak ha van pénze, meg kedve hozzá.

Szerény véleményemet osztottam meg csupán, nem követendő példát közöltem!!

:lol:

Link to comment
Megosztás:

Aztán ez az add el és vegyél egy gsi-t megint hercehurca, átírás, uj biztosításkötés stb stb ezzel is számolni kell, meg ha már vki rendberakta a saját kocsiját, akkor a GSI-n kezdheti megint előről, ami lehet sokkal többe fog kerülni.

Mennyivel jobb megvenni a 60LE-s autóra ötezeré' a direktszűrőt, utánna meg nyócezeré' a tuninggyertyát :excl: :( :lol:

Link to comment
Megosztás:

Aztán majd költhet a motorra, mert a direktszűrő kinyírja. :(

Látom te is megérezted a mondandóm lényegét :lol:

Meg ismételten hülyeséget beszélsz, a direktszűrő nem tudja kinyírni a motort, ki találta ki ezta baromságot? :excl: A gondatlanság nemtörődömség, az már igen.

Link to comment
Megosztás:

Látom te is megérezted a mondandóm lényegét :(

Meg ismételten hülyeséget beszélsz, a direktszűrő nem tudja kinyírni a motort, ki találta ki ezta baromságot? :excl: A gondatlanság nemtörődömség, az már igen.

Ha azt nézzük, hogy általában csak megveszik a tisztítószettre már sajnálják a pénzt, nem szűr ezért lókukit sem, akor végülis mégiscsak kinyírják vele a mocit nem? Mondjuk én nem tuningolnám semmi pénzért így a mocit, na megyek kiürítem a bödönt. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha azt nézzük, hogy általában csak megveszik a tisztítószettre már sajnálják a pénzt, nem szűr ezért lókukit sem, akor végülis mégiscsak kinyírják vele a mocit nem? Mondjuk én nem tuningolnám semmi pénzért így a mocit, na megyek kiürítem a bödönt. :excl:

Látom te is megérezted a mondandóm lényegét

Meg ismételten hülyeséget beszélsz, a direktszűrő nem tudja kinyírni a motort, ki találta ki ezta baromságot? A gondatlanság nemtörődömség, az már igen.

Link to comment
Megosztás:

Látom te is megérezted a mondandóm lényegét

Meg ismételten hülyeséget beszélsz, a direktszűrő nem tudja kinyírni a motort, ki találta ki ezta baromságot? A gondatlanság nemtörődömség, az már igen.

Jóvanna, nem kell kiabálni! :excl: Amúgy csak direktszürőnek nem látom értelmét, más tuning nélkül.

Link to comment
Megosztás:

Látom te is megérezted a mondandóm lényegét

Meg ismételten hülyeséget beszélsz, a direktszűrő nem tudja kinyírni a motort, ki találta ki ezta baromságot? A gondatlanság nemtörődömség, az már igen.

Te meg az ő mondandóját nem fogod, mert pont azt írta, amit te kiemeltél... :excl:

Link to comment
Megosztás:

Nekem továbbra is az a véleményem, hogy SE-t faragni még megéri. Akinek ez nem elég inkább cseréljen, 1.4-ből nem lehet normális áron 150 pacit kihozni.

Ezért van 1.6osom :excl: Nem mintha abbol sokkal több kijönne :(

EGy hete láttam komplett caravant törötten 1.6se mocival, 99ezerért.. remélem nyáron is lesz ilyesmi ajánlat.

Link to comment
Megosztás:

Tiszaugon van egy bontós szerelő akinek vannak C14SE cuccai, beszámolja az NZ cuccokat és az átépítést is vállalja kb. 50e Ft-ért. :excl: Lehet, hogy lesz nála C16SE is. :(

50 ezer csak a cucc...

itt kompletten van kocsi, gsi ülésekkel, 3 ágú kormánnyal. Kasztni mehet améhbe, pár dolgot pénzzé lehet tenni, olcsóbban jönnék ki, meg lenne pár tartalék alaktrészem... jojo tudom amit veszek fel kell ujjítani stb stb, de akkor is.

Redline, ha ennyire kifikázol, akkor adjál majd nekem nyáron, mikor kérem, egyet, ami nincs törve, adok érte 100at.

1.6 Se nem is kell hogy ful extrás legyen, csak akkor gsi ülés 3 ágú kormány, elöl elektromos ablakokkal. Csak ennyi legyen benne, caravan kivitelben. Ha ezt tudod olcsóbban is, akkor oké, megköszönöm, de ha nem akkor nem kell gúnyolódni.

Link to comment
Megosztás:

Redline, ha ennyire kifikázol,

Elég komoly problémáid vannak a szövegértelmezéssel.

Már az előző postomra is ráugrottál, pedig félig neked adtam igazat, ha visszaolvasol ÉS értelmezed amit írtam (warning! némi humorérzéket igényel!).

Most pont azt mondtam, hogy ennyiért szerintem jó ár lett volna (pláne ahhoz képest amiket írogattak régebben emberek 1.4SE kapcsán) erre megint nekem jössz.

Link to comment
Megosztás:

Elég komoly problémáid vannak a szövegértelmezéssel.

Már az előző postomra is ráugrottál, pedig félig neked adtam igazat, ha visszaolvasol ÉS értelmezed amit írtam (warning! némi humorérzéket igényel!).

Most pont azt mondtam, hogy ennyiért szerintem jó ár lett volna (pláne ahhoz képest amiket írogattak régebben emberek 1.4SE kapcsán) erre megint nekem jössz.

hazudik!!!!!!!!!!!!!!!!!44

Link to comment
Megosztás:

Elég komoly problémáid vannak a szövegértelmezéssel.

Már az előző postomra is ráugrottál, pedig félig neked adtam igazat, ha visszaolvasol ÉS értelmezed amit írtam (warning! némi humorérzéket igényel!).

Most pont azt mondtam, hogy ennyiért szerintem jó ár lett volna (pláne ahhoz képest amiket írogattak régebben emberek 1.4SE kapcsán) erre megint nekem jössz.

Elolvastam az előző hszt, ott semmiféle igazat nem adtál nekem... ugyhogy azt továbbra se értem.

A 99ezres vétellel kapcsolatos hszedet meg akkor félreértttem, akkor azért bocs, de kétértelmű úgy ahogy ott van :excl:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.