Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

F Astra tuning


Tiv.

Recommended Posts

Engem azér' oltanak vele mindig, mert itt a városban van egy másik Cali amiben Irmscher ültetőszett van (Irmscher rugók és a hozzá adott Bilstein gátlók), és ott érdekes módon nem ül össze egy menet se, bár az is igaz hogy az csak 20mm-t ültet, nem 40-et. Akkor lehet hogy az nem is jó? :lol:

2 centiért kár ültetni :lol: :lol: :P

Én szettben vettem a weitec rugót és rövidített szárú gátlókat.....Gondolom ez ki van találva.Kivülről úgy se látszik hogy össze van ülve ;)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Van egy 96-os F Astrám 1.6-os 8 szelepes X16SZR motorral, szeretném feltuningolni X16XEL -re.

Lehet, hogy amatőr a kérdés, de nem vagyok autószerelő: Át lehet alakítani a 8 szelepest, vagy ez csak motorcserével megy? Miben azonosak ezek a motorok? A váltó áttételezése különbözik, ez tuti, cserélni kell azt is vagy maradhat?

Mennyi munka és kb mibe kerülhet? Érdemes egyáltalán belevágni?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 96-os F Astrám 1.6-os 8 szelepes X16SZR motorral, szeretném feltuningolni X16XEL -re.

Lehet, hogy amatőr a kérdés, de nem vagyok autószerelő: Át lehet alakítani a 8 szelepest, vagy ez csak motorcserével megy? Miben azonosak ezek a motorok? A váltó áttételezése különbözik, ez tuti, cserélni kell azt is vagy maradhat?

Mennyi munka és kb mibe kerülhet? Érdemes egyáltalán belevágni?

Köszi

Szerintem a 16V átalakítás nem járható út,inkább C16SE-t kellene abból csinálni.

Link to comment
Megosztás:

Van egy 96-os F Astrám 1.6-os 8 szelepes X16SZR motorral, szeretném feltuningolni X16XEL -re.

Lehet, hogy amatőr a kérdés, de nem vagyok autószerelő: Át lehet alakítani a 8 szelepest, vagy ez csak motorcserével megy? Miben azonosak ezek a motorok? A váltó áttételezése különbözik, ez tuti, cserélni kell azt is vagy maradhat?

Mennyi munka és kb mibe kerülhet? Érdemes egyáltalán belevágni?

Csak motorcsere, de ez átépítésengedély-köteles, ami nem egyszerű dolog.

Szal gondolkodj inkább másik autóban :(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 96-os F Astrám 1.6-os 8 szelepes X16SZR motorral, szeretném feltuningolni X16XEL -re.

Lehet, hogy amatőr a kérdés, de nem vagyok autószerelő: Át lehet alakítani a 8 szelepest, vagy ez csak motorcserével megy? Miben azonosak ezek a motorok? A váltó áttételezése különbözik, ez tuti, cserélni kell azt is vagy maradhat?

Mennyi munka és kb mibe kerülhet? Érdemes egyáltalán belevágni?

Köszi

Nyolcszelepes motorból nem tudsz 16 szelepest csinálni. Most hirtelen nem tudom, hány lovas az X16SZR, de hengerenkénti injektorosként (C16SE) 100LE lehet belőle, csak a zöldkártyánál lehet probléma, mert az X16SZR sztem már Euro2-es, és lehet, hogy C16SE-ként nem férne bele a megengedett füstölési határértékbe.

Link to comment
Megosztás:

Nyolcszelepes motorból nem tudsz 16 szelepest csinálni. Most hirtelen nem tudom, hány lovas az X16SZR, de hengerenkénti injektorosként (C16SE) 100LE lehet belőle, csak a zöldkártyánál lehet probléma, mert az X16SZR sztem már Euro2-es, és lehet, hogy C16SE-ként nem férne bele a megengedett füstölési határértékbe.

Erre már nem adnak ki átépítésit. Csak ugyanolyan vagy jobb környezetvédelmi normás motort engedélyeznek.

Link to comment
Megosztás:

Az X16SZR gyárilag 75 lovas, nekem elég lenne ha a kocsim 100-110 LE körüli lenne, ezért gondoltam az XEL motorra (ha jól tudom az 100 ló körül van).

Szóval az átépítés nem járható út (erre számítottam). És mi a helyzet a cserével? Motort cserélni lehet, nem? Persze papírokat is rendezni utána.

Jogos lenne a kérdés: miért nem veszek egy másik kocsit? Mert ahhoz több pénz kell, ráadásul már ugy megszerettem a verdát, hogy nem szívesen válnék meg tőle.

Link to comment
Megosztás:

Az X16SZR gyárilag 75 lovas, nekem elég lenne ha a kocsim 100-110 LE körüli lenne, ezért gondoltam az XEL motorra (ha jól tudom az 100 ló körül van).

Szóval az átépítés nem járható út (erre számítottam). És mi a helyzet a cserével? Motort cserélni lehet, nem? Persze papírokat is rendezni utána.

Jogos lenne a kérdés: miért nem veszek egy másik kocsit? Mert ahhoz több pénz kell, ráadásul már ugy megszerettem a verdát, hogy nem szívesen válnék meg tőle.

Gyanítom, hogy a blokk ugyanaz minden 1.6-nál, szal meg kell okoskodni, hogy mennyiben egyezik a dugattyú, sűrítési viszony, miegymás a C16SE-ével, és ha passzol, akkor hajrá.Meg is van a 100LE-d.

Link to comment
Megosztás:

Gyanítom, hogy a blokk ugyanaz minden 1.6-nál, szal meg kell okoskodni, hogy mennyiben egyezik a dugattyú, sűrítési viszony, miegymás a C16SE-ével, és ha passzol, akkor hajrá.Meg is van a 100LE-d.

Csak a C16NZ-SE blokk ugyanolyan, tudtommal a többi más.

X16SZR->XEL csere lepapírozása szívás, és nem olcsó.

Sokkal-sokkal olcsóbban jössz ki, ha eladod ezt, és veszel másikat :(

Link to comment
Megosztás:

Biztos, hogy nem azért más, mert kimaradt középen egy 'A'? :( (Nem komolyan venni, biztos, hogy jó motor az is :P)

Azon kívül, hogy 75LE-t tud, semmi infót nem lelek róla.No meg azt, hogy később a Z16SE lett az tódja ennek a mocinak.De az ha jól emléxem, 98LE-t tudott, és a Merivában adódtak vele problémák, főleg olajfogyiilag......

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Nekem is F Astrám van, és F Astra rajongó vagyok!! Kokrétabban nekem egy sedanom van, és szinte egyetlen egy szét gyúrt sedant sem láttok soha soha!!! Nagyon sok tuning oldalt végig néztem, és nagyon sok tuning gépet megnéztem! Szép lökösöket, mindenhol csak 5ajtósra lehet kapni, sedánra nem! küszöbb spoilerrel is ugyan ez a szitu! Rengeteg az 5 ajtós gépsas, ami nagyon szépen néz ki(nem kétlem, és nem is szólóm le) de sedan nincs egy sem(vagy nagyon kevés)!!!!!!!!!

Nem tud valaki egy olyan oldalt. ahol szép sedanokat lehet megnézni, ellesni dolgokat, esetleg vásárolni cuccokat....

Link to comment
Megosztás:

Küszöbbel semmi gond, ha ötajtósé, és üvegszál. Simán meg tudja nyújtani egy üvegszálas csóka még a csavart küszöböt is. annyi, hogy ívről vesz egy mintát sablonnak, majd kettévágja, és elnyújtja az ívet. Észre sem lehet venni, hogy eredetileg nem arra az autóra gyártották (bár nem tudom mennyit kell nyújtani, de láttam már ilyet, egy Calibrára lett csinálva nem tudom milyen küszöbből).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Nekem is F Astrám van, és F Astra rajongó vagyok!! Kokrétabban nekem egy sedanom van, és szinte egyetlen egy szét gyúrt sedant sem láttok soha soha!!! Nagyon sok tuning oldalt végig néztem, és nagyon sok tuning gépet megnéztem! Szép lökösöket, mindenhol csak 5ajtósra lehet kapni, sedánra nem! küszöbb spoilerrel is ugyan ez a szitu! Rengeteg az 5 ajtós gépsas, ami nagyon szépen néz ki(nem kétlem, és nem is szólóm le) de sedan nincs egy sem(vagy nagyon kevés)!!!!!!!!!

Nem tud valaki egy olyan oldalt. ahol szép sedanokat lehet megnézni, ellesni dolgokat, esetleg vásárolni cuccokat....

mondjuk ez pl nem is olyan rossz. Leleményes a hátsó lámpa lefalazás. Sokat dob egy szép felni.

Ja a kép :( :ralles%20auto%20006.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.