Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

F Astra tuning


Tiv.

Recommended Posts

Valahogy így lehet, de szerintem még sok más dolog is befolyásolja. Pl a kompresszióviszonyok is. Meg hogy egyáltalán milyen

karakterisztikára készül a motor. Mert lehet olyan motort is készíteni, ami mondjuk 4000 alatt semmit nem képes csinálni (lásd F1),

de pörgetve nagyon dinamikus lesz.

Igaz, kissé pongyolán fogalmaztam. Szóval minél nagyobb erőket kell kiegyenlíteni és minél riktábban követik egymást az erőhatások, annál nehezebb kell adott fordulatszámon lévő egyenletes járáshoz.

Link to comment
Megosztás:

ott az info a lapon: autófóliák -> árak menüpont alatt

Ilyet semmiképpen mert nagyon hülyén néz ki Astrán......láttunk már ilyet :rolleyes:

Hivatalosan nem legális, mert gyáritól eltérő átalakítás és ezt kicsiny országunkban minden ésszerűség nélkül kezelik. Be kellene íratni forgalmiba, de az kb. felér "a nehéz vödrökben vizet cipelni messziről a folyóba" szívással. Ha nem ordít mint az állat akkor attól függ, hogy belekötnek e, hogy milyen napja van a vizsgabiztosnak <_<

Ha kipufogó akkr talán menj a Lenderhez, árakat nemtudok. Hivd fel beszéljétek meg mit szeretnél.

Köszi a tippet!! Ez a Lender ez télleg elég szimpi:D Profibb srácoknak néz ki mint az a gyárkémény méretü univerzális cucc!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én még új vagyok itt, nemrég regisztráltam! Nekem egy 1996-os, 16v-es 90LE-ős Astrám van! Szeretném ha egy kicsit erősebb lenne az autó, valamint jó lenne egy kicsit felpöckölni. Nem akarok egetverő motor tunningot, meg 50-100 000-es tételeket, és nem is akarok a 90 LE-ből 160-at csinálni. Csak egy kis light-os motor tunningra gondoltam. Ha valakinek van valami ötlete, szívesen fogadom.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én még új vagyok itt, nemrég regisztráltam! Nekem egy 1996-os, 16v-es 90LE-ős Astrám van! Szeretném ha egy kicsit erősebb lenne az autó, valamint jó lenne egy kicsit felpöckölni. Nem akarok egetverő motor tunningot, meg 50-100 000-es tételeket, és nem is akarok a 90 LE-ből 160-at csinálni. Csak egy kis light-os motor tunningra gondoltam. Ha valakinek van valami ötlete, szívesen fogadom.

-Kipufogó tuning

-Szívó oldali tuning(pl.szűrőbetét)

-Esetleg chip

Gondolom ez 1.4 16V!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én még új vagyok itt, nemrég regisztráltam! Nekem egy 1996-os, 16v-es 90LE-ős Astrám van! Szeretném ha egy kicsit erősebb lenne az autó, valamint jó lenne egy kicsit felpöckölni. Nem akarok egetverő motor tunningot, meg 50-100 000-es tételeket, és nem is akarok a 90 LE-ből 160-at csinálni. Csak egy kis light-os motor tunningra gondoltam. Ha valakinek van valami ötlete, szívesen fogadom.

Szia!

Nem akarlak elkeseríteni, de párezer forintból egy kanyi lóerőt sem fogsz beletenni. Rakhatsz bele direktszűrőt, meg

sportdobot, de attól nem lesz erősebb, csak jobb hangja lesz. :rolleyes:

Mondjuk ha olcsón jobbat akarsz gyorsulni, akkor a helyedben a váltó végáttételt cserélném rövidebbre, és az dob

a gyorsuláson kicsit. Viszont a végsebessége így meg csökken.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nem akarlak elkeseríteni, de párezer forintból egy kanyi lóerőt sem fogsz beletenni. Rakhatsz bele direktszűrőt, meg

sportdobot, de attól nem lesz erősebb, csak jobb hangja lesz. <_<

Mondjuk ha olcsón jobbat akarsz gyorsulni, akkor a helyedben a váltó végáttételt cserélném rövidebbre, és az dob

a gyorsuláson kicsit. Viszont a végsebessége így meg csökken.

Egy kis szívó és kipuff oldali tuninggal lehet adni azért pár pszihikai lóerőt! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én még új vagyok itt, nemrég regisztráltam! Nekem egy 1996-os, 16v-es 90LE-ős Astrám van! Szeretném ha egy kicsit erősebb lenne az autó, valamint jó lenne egy kicsit felpöckölni. Nem akarok egetverő motor tunningot, meg 50-100 000-es tételeket, és nem is akarok a 90 LE-ből 160-at csinálni. Csak egy kis light-os motor tunningra gondoltam. Ha valakinek van valami ötlete, szívesen fogadom.

50-100ezer alatt véletlenül se kezdj bele. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ez is nagyon alsó hangos dolog :rolleyes:

Egyébként a váltó végáttétel csere 30-35-ből tuti megvan. :D Az a legolcsóbb tuning. <_<

Ő említette az 50-100-at. Inkább 200-tól felfelé lehet elkezdeni valami értelmeset.

Végáttételtől erősebb nem lesz. Az csak olyan érzekbecsapás. ;) És elég használatfüggő, hogy megfelel-e neki.

Link to comment
Megosztás:

Végáttételtől erősebb nem lesz. Az csak olyan érzekbecsapás. :rolleyes: És elég használatfüggő, hogy megfelel-e neki.

Erősebb ugyan nem lesz, de jobban fog gyorsulni. <_<

Ha elég jól eltalálja a rövidítést, akkor akár egy egész mp-el is lehet rövidíteni a 0-100-as időt. ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.