Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

F Astra tuning


Tiv.

Recommended Posts

Mielött belevágnál azért elmondom hogy a gyárilag légzsákos autóknak más agyat kell venni(akkor is ha nem légzsákos kormányt raksz bele)és ez sajnos 15-17ezer között mozog.A kormányok ára 9000ft től kezdödnek.

Meg azt is hogy a gyárilag légzsákos Astra kormányoszlopa nem csuklik össze ütközés esetén mint a nem légzsákos, ezért azt is illik hozzá cserélni.

Link to comment
Megosztás:

"hogy a gyárilag légzsákos autóknak más agyat kell venni"

Miért is?

A lényeg hogy ne tömör legyen a kormányagy, tudjon összecsuklani.

De ez akár légzsákos, akár nem, feltétel.

Egyébként műszakin és a rendőröknél tök mindegy milyen agy van

rajta, semmiképpen nem engedik át/el (gyári főtartozék hiánya).

Link to comment
Megosztás:

"hogy a gyárilag légzsákos autóknak más agyat kell venni"

Miért is?

A lényeg hogy ne tömör legyen a kormányagy, tudjon összecsuklani.

De ez akár légzsákos, akár nem, feltétel.

Egyébként műszakin és a rendőröknél tök mindegy milyen agy van

rajta, semmiképpen nem engedik át/el (gyári főtartozék hiánya).

es ha van mubizonylat??

Link to comment
Megosztás:

"hogy a gyárilag légzsákos autóknak más agyat kell venni"

Miért is?

A lényeg hogy ne tömör legyen a kormányagy, tudjon összecsuklani.

De ez akár légzsákos, akár nem, feltétel.

Egyébként műszakin és a rendőröknél tök mindegy milyen agy van

rajta, semmiképpen nem engedik át/el (gyári főtartozék hiánya).

Met állítolag más a rudazat és nem lehet felrakni a sima kormányagyat én is ugy tudtam hogy egy és ugyanaz de a katalogus szerint nem.
Link to comment
Megosztás:

Ugyanaz, hidd el. :lol: Semmi különbség a racsnin, csak a kábelátvezetés más a légzsák miatt, de az meg úgyis mindegy, hiszen nem lesz légzsák...

Műbizonylattal kitörölheted, gyári légzsákos autóba csak légzsákos kormányt lehet rakni, mármint a szabályok szerint. Szal szabálytalan lesz, bármilyen papírt lobogtatsz.

Link to comment
Megosztás:

Ugyanaz, hidd el. :lol: Semmi különbség a racsnin, csak a kábelátvezetés más a légzsák miatt, de az meg úgyis mindegy, hiszen nem lesz légzsák...

Műbizonylattal kitörölheted, gyári légzsákos autóba csak légzsákos kormányt lehet rakni, mármint a szabályok szerint. Szal szabálytalan lesz, bármilyen papírt lobogtatsz.

Azt tudom hogy nem lesz szabályos mint ahogy az épített autók 90% nem az,de szerintem a rendőr nem látja hogy gyárilag légzsákos az autó vagy sem.Vagy igen?Tegnap elmentem hogy megvegyem a kormányt és az agyat és ott megmutatták hogy mi a különbség.De nem tudom elmagyarázni mert nem értek hozzá.
Link to comment
Megosztás:

Hiába mondja. Aki kicsit is ért a dologhoz, látja hogy lágzsákos volt...

A kormányművet ugye látni a pedálok felől könnyen... Aztán meg ott van

a jelölése több helyen is, valamint az alvázszámból is visszakereshető.

Továbbá sok jelölt széria (GL, stb) alapból tartalmazta, nem lehetett

sztem anélkül rendelni.

Tehát ha meg akarnak, meg tudnak szivatni vizsgán...

Link to comment
Megosztás:

De a gyártónál a fixen ellátott szériájú autót nem fogják a te kedvedért átépíteni... :lol:

Ez nem legó. :lol:

De a vita tárgya most ugye az, hogy műszakin simán meg lehet bukni vele, sőt, kpm-es ellenőrzésnél is.

Nekem anno egyszer pont a kormányt hánytorgatták fel a rendőrök, pedig az űlés-öv is benne volt már az Astrában! És ha nem beszélem le őket, simán elküldhettek volna a Mozaikba szigorítottra. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha mutatsz nekem pl. 1.6 ecotec szervós Astrát, ami mondjuk 96-ban jött ki, kormánylégzsák nélkül, akkor elhiszem. :D

Addig meg maradjunk annyiban, hogy ki tudják deríteni az eredeti légzsákos mivoltát. :lol:

Az utsó mondat rád is vonatkozik ám! :lol:

Egyébként meg teljesen értelmetlennek tartom ezt a vitát, mert

a kpm-esnek vagy a rendőrnek tulajdonképpen meg sem kell tudni

indokolnia, miért küld szigorítottra (elég ha van egy sportkormány,

ami ránézésre gyanút kelt benne), ott meg mindenképpen kiderül

hogy az autó légzsákos volt-e, vagy nem. És akkor gáz van. Kivéve

ha közben visszacseréled a kormányt. :lol:

Na részemről lezárva. ;)

Link to comment
Megosztás:

Áhá.........

És az csak csere és a lüki visszahúzó müanyag pöcök is elfér és használható meg minden?

Aszem a fűrész megoldás az egyszerübb és olcsobb volna. De ne értem még mindighogyan lehet megoldani (lehet hogy csak én nem tudom?)

mert megnéztem....

Egy centit talán le lehetne de ha többet vágnék, akkor az általam oly sokszor említett lükipöcköt már nem lehetne abba a megfelelő magaságba felhúzni, hogy váltani tudj.

1 cm-nek semmi értelme 3-4 cm már korekt volna.

Na erre kéne nekem valami megoldás olyantól aki meg is csinálta nem csak találgatja a lehetséges megoldásokat.

Azért köszi a sok segítséget jó csákók vagytok.

Link to comment
Megosztás:

1 cm-nek semmi értelme 3-4 cm már korekt volna.

Na erre kéne nekem valami megoldás olyantól aki meg is csinálta nem csak találgatja a lehetséges megoldásokat.

Ha nem akarsz fúrni-faragni, akkor a legegyszerűbb ha elfáradsz ide, itt potom 3302Ft-ért kapsz olyat mai 20mm-t rövidít. 0023016-os cikkszámon forgalmazzák amúgy.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.