Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos dizájn (LEDek, neonok, xenon és társai)


ScatMan

Recommended Posts

  • Hozzászólások 1,6k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Sziasztok ismét!

Tigrában, meg hát opelban... a középkonzolt hogy tudom szétszedni ledcseréléshez? Alul kitudom szedni a csavarokat, de felül a levegőbefúvás állítójánál nem tudom, hol vannak a csavarok...felette meg a kis kijelző van! És ha le is tudom szedni akkor kell vigyázni valamire, ami magától képes szétugrani vagy ilyesmi?

Link to comment
Megosztás:

Helló Mindenki!

Következő kérdések nem hagynak nyugodni:

- hol lehet plazma-lapot kapni? (számlaphoz a nyersanyagot)

- ha arra rányomtatok, akkor színesen is fog világítani, vagy ehhez azért komolyabb technika kell?

Válaszokat előre is köszi!

Hali! A lenti linkről szinte bármilyen autóhoz tudsz rendelni. Cimbinek az F Astrájában van ilyen, nagyon klasszul néz ki éjjel :lol:

Tudtommal csak azokon a színeken világít, amit a plazma tud (kék-zöld ált.)

Olvastam róla, hozzáértők azt írják, nem éri meg vele molyolni... Sztem sem vészes 12e ft egy komplett műszerfal világításért.

Egyébként az oldalon van sok okosság, csak sokminden nem a magyar ember pénztárcájához van mérve (pl Omega LED készlet a műszerekbe 35Euro - 12db LED!?... kicsit sok...).

Link imhol: http://www.blauertacho4u.de/

(Ha nem megy a német, van angol felület is... én kiszótáraztam, mielőtt észrevettem :lol: :lol: )

Link to comment
Megosztás:

Hali! A lenti linkről szinte bármilyen autóhoz tudsz rendelni. Cimbinek az F Astrájában van ilyen, nagyon klasszul néz ki éjjel :lol:

Tudtommal csak azokon a színeken világít, amit a plazma tud (kék-zöld ált.)

Olvastam róla, hozzáértők azt írják, nem éri meg vele molyolni... Sztem sem vészes 12e ft egy komplett műszerfal világításért.

Egyébként az oldalon van sok okosság, csak sokminden nem a magyar ember pénztárcájához van mérve (pl Omega LED készlet a műszerekbe 35Euro - 12db LED!?... kicsit sok...).

Link imhol: http://www.blauertacho4u.de/

(Ha nem megy a német, van angol felület is... én kiszótáraztam, mielőtt észrevettem :lol: :lol: )

annyiért nem is sok, 5-600 darabja itthon is általában

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Hali,

Meg tudja valaki mondani:

- mennyibe kerül kb egy pár xenon izzó? Mármint trafó nélkül csak az izzó a HID rendszerhez?

- ha kötözködő rendőr beleköt az utólagos xenonba, az mennyibe fáj?

Köszi,

A.

Csak a xenon fejnek darabja 10e ft-tól megy felfele, de ez függ a foglalat típusától (a H1-es xenon fej 7000ft/db, de ez elég silány, Osram v Philips az min 10-12e ft)

Nem jellemző hogy belekötnének. Ha projektorosban van, akkor főleg nem! (hiszen ugye a xenon meglétének feltétele az automata magasságállítás, a fényszórómosó. persze mindezek a projektor mellett).

Itt felénk Pécs környékén látni öreg merciket, argentát, cromát sőt ladát xenonnal, a kutya nem piszkálja őket.

Eg yébként ez meg olyan eset, hogy rendőre válogatja. Ha akar, akkor úgyis megcsesz valami miatt (izzókészlet, elak.3szög, stbstb).

Pl.:

Egyik cimbi mostanság fullos vw autócsodát vásárolt.

Autókázik emberünk Balcsiról hazafelé, amikor a yard megállítja. Szokásos szöveg, jogosítvány, forgalmi, személyi igazolvány. Sztorihoz tartozik hogy a gépkocsi nem az ő, hanem a cége nevén van. Új autó lévén pedig nem készült még "hajtási engedély". Mivel "gyanússá vált" az eset, így emberünket kiszállították.

Emberünk kiszáll, szonda, csomagtartó átnézése.

De ha már a csomagtartóban járunk, nézzünk bele a kötelező holmik dobozába, gondolta a rendőr.

3szög ok, mellény ok, elsősegély ok. Hoppá, hol az izzókészlet?????????????? Emberünk mondja, hogy az nincs. Ezzel a lendülettel a társrendőr szinte azonnal ki is töltötte a büntetőcédulát.

Közben felelősségre vonás, hogy miért nincs!? Ja hogy miért is??? Azért, mert az autóban 1 db izzó nincs, csak LED, és xenon. Rendőr néz bambán, majd folytatja. Ez őt nem érdekli, nincs izzókészlet, helyszínen fizet, vagy utólag?

Emberünk utólagos fizetést választott, majd a köv. munkanapon befáradt a szakszervízbe szakvéleményért, majd a helyi rendőrőrsre, hogy márpedig ebben az autóban nincs cserélhető izzó, vagyis mire fel az izzókészlet...

Végeredmény: rendőrség bocsánatot kért, és megkérte emberünket, hogy a helyszínen átadott izzókészletet tartsa az autóban, megelőzendő a hasonló eseteket!

:lol: :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

...hol az izzókészlet?????????????? Emberünk mondja, hogy az nincs. Ezzel a lendülettel a társrendőr szinte azonnal ki is töltötte a büntetőcédulát.

Közben felelősségre vonás, hogy miért nincs!? Ja hogy miért is??? Azért, mert az autóban 1 db izzó nincs, csak LED, és xenon. Rendőr néz bambán, majd folytatja. Ez őt nem érdekli, nincs izzókészlet, helyszínen fizet, vagy utólag?

Emberünk utólagos fizetést választott, majd a köv. munkanapon befáradt a szakszervízbe szakvéleményért, majd a helyi rendőrőrsre, hogy márpedig ebben az autóban nincs cserélhető izzó, vagyis mire fel az izzókészlet...

Végeredmény: rendőrség bocsánatot kért, és megkérte emberünket, hogy a helyszínen átadott izzókészletet tartsa az autóban, megelőzendő a hasonló eseteket!

:lol: :lol: :lol:

Pár éve (sajna nem vagyok friss e tekintetben) még kötelező tartozék volt az autókhoz a pótkerék, holott már akkor is jónéhány típus létezett, amihez gyárilag defektjavító készletet adtak... éljenek a rugalmas magyar szabályok.

Link to comment
Megosztás:

OFF

szóval ha átmegy a műszakin, akkor kivehetem a kereket meg mindent, mert úgyse szól a rendőr miatta?

ez így érdekesen hangzik :lol:

Nem vagyok benne biztos hogy valóban kötelező a pótkerék a KRESZ szerint is, például egy csomó ember van aki helyhiányra hivatkozva nem teszi vissza a csomagtartóba ha mondjuk olyan benzin-gázüzemű autóval jár, amelyikben a pótkerék helyén van a gáztartály. A hiányával szvsz amúgy is csak magadat sz.patod meg ha hirtelen szükség lenne rá, nem úgy mint az izzókészlet, az elakadásjelző háromszög vagy az elsősegélydoboz hiányával, mert ezek baleset illetve életveszélyesek lehetnek másra nézve is.

De lassan télleg át kéne mennünk másik topikba mert ez itt már nagyon OFF...

Link to comment
Megosztás:

Nem vagyok benne biztos hogy valóban kötelező a pótkerék a KRESZ szerint is, például egy csomó ember van aki helyhiányra hivatkozva nem teszi vissza a csomagtartóba ha mondjuk olyan benzin-gázüzemű autóval jár, amelyikben a pótkerék helyén van a gáztartály. A hiányával szvsz amúgy is csak magadat sz.patod meg ha hirtelen szükség lenne rá, nem úgy mint az izzókészlet, az elakadásjelző háromszög vagy az elsősegélydoboz hiányával, mert ezek baleset illetve életveszélyesek lehetnek másra nézve is.

De lassan télleg át kéne mennünk másik topikba mert ez itt már nagyon OFF...

Átviszem a törvények... topikba.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hali,

Ma ki kellett cserélnem az egyik 6000K-s xenon izzót (Persze gariban free volt).

Kb egy hónapja van a Corsa projektoros lámpájában. Mintha elrobbant volna az izzó (az üveg középső része hiányzott).

Sajna az üveg darabok bent maradtak. Okozhatnak valami gondot?

Van valami ötlet, vajon miért történt? Opeleseknél, másnál hasonló tapasztalat?

köszi,

A.

Link to comment
Megosztás:

Lassan jön a hideg idő. Van garázsom, de nem túl jól szigetelt.Arra gondoltam, hogy kellene valami időkapcsolós vízmelegítő, ami a hűtővizet előmelegítené, mint anno az ifa-k idejében. Plusz hamarabb bemelegedne az utastér is.

Valahol már olvastam ilyesmiről, csak az elég húzós árban volt. Valami ötlet? 220V-van a garázsban.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.