Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos dizájn (LEDek, neonok, xenon és társai)


ScatMan

Recommended Posts

  • Hozzászólások 1,6k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Narancssárga műszerfalizzót látott már valaki? Ilyen tuningledesre gondoltam... Én eddig csak kéket, pirosat, fehéret meg zöldet láttam, de nekem narancs kellene... :lol:

Szerk.: Meg narancsszínűen világító PC neont is keresnék... Neten eddig a zöld, kék, lila, piros, a fehér és az UV a menő... Arra gondoltam hogy egy fehér csőre kellene tekerni valami narancsszínű fóliát... Kérdés hogy olyat hol lehet kapni... :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

Narancssárga műszerfalizzót látott már valaki? Ilyen tuningledesre gondoltam... Én eddig csak kéket, pirosat, fehéret meg zöldet láttam, de nekem narancs kellene... :lol:

Szerk.: Meg narancsszínűen világító PC neont is keresnék... Neten eddig a zöld, kék, lila, piros, a fehér és az UV a menő... Arra gondoltam hogy egy fehér csőre kellene tekerni valami narancsszínű fóliát... Kérdés hogy olyat hol lehet kapni... :sowwy:

Szerintem a Homasitában (Üllői út, Fehérvári út) van, én úgy emlékszem... De a jövő7 elején járok arra, meg tudom nézni, ha gondolod...

Link to comment
Megosztás:

Addig is beszerelheted majd az enyimét! :sowwy:

Beszerkesztettük az enyimét.Nagyon szépen világít, viszont nem mérethelyes a km.számláló környékén.Faragni kellett.Tud zölden, és kéken világítani, valamint szabályozható a fényerőssége.A jelet pedig a Astra óra nagyobb csatiján kapja, a barna a test, a szürke-fekete pedig a pozitív jel.Utóbbit meg lehet találni a világítás kapcsolón is, ha jók az infóim, akkor a helyzetjelző ilyen színkombón kapja a jelet feszkót.

Annyi csibészség van vele, hogy a 4db rizsizzót át kell forrasztani piros színű ledre, mert különben a mutatók vagy sehogy, vagy pedig sárgán fognak világítani.

Link to comment
Megosztás:

Nem... Ez ahogy látom helyzetjelzőbe megy... Nekem olyan kell ami a műszerfalba megy... Szerintem hagyjad... Egyszerűbb ha rendelek sima LED-et aztán forrasztgatok egy kicsit. :lol: Azért köszi. :sowwy:

Két hete szedtem szét az elejét! A km óra mögé nagyobb foglalatos led megy, de ott a középső boxban (a rádió alatt, amivel állítod a fűtést) ilyenek vannak! Lehet, h nem pont ilyen, de hasonló! Mindegy, szerintem holnap megyek, azt mégnézem...

Link to comment
Megosztás:

a mid/tid kijelzőbe is olyan megy, mint ami a műszeregységbe kell (b8,5d)

a fűtéskonzolba másmilyen való (t5)

Ha a mid/tid kijelző az, ami az időt, a dátumot és a hőfokot mutatja, valamint a műszeregység a km óra, akkor igen! Oda egyforma kell... Ami a fűtéskonzolba való, ott a ledeken van egy pici fehér foglalat...

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Csomagtérbe aki beaplikált neonokat, mivel mihez rögzítette?

Én a kalaptartó-hátsó hangfal tartó müanyag oldalára akartam(belülre) de ami van gagyi kétoldalasam meg se fogja, sőőt. még ami volt folyékony ragacsom se.. (valszeg nem fekszik fel rá)

Esetleg megpróbálnám olyan kétoldalas ragaccsal, ami középen szivacsos.. de olyat hol lehet kapni? B)

Link to comment
Megosztás:

Csomagtérbe aki beaplikált neonokat, mivel mihez rögzítette?

Én a kalaptartó-hátsó hangfal tartó müanyag oldalára akartam(belülre) de ami van gagyi kétoldalasam meg se fogja, sőőt. még ami volt folyékony ragacsom se.. (valszeg nem fekszik fel rá)

Esetleg megpróbálnám olyan kétoldalas ragaccsal, ami középen szivacsos.. de olyat hol lehet kapni? B)

Én teszkóban vettem még régen ilyen kétoldalast és nekem mindent fog amit kell, de a kalaptartóra szerintem nem fog ragadni. Ha mindenképpen kalaptartóra akarod, akkor szerintem csinálj oda két egészen apró lyukat, és azon keresztül kötözd oda. Ha jól van megcsinálva minimálisan látszana csak.

Link to comment
Megosztás:

Én teszkóban vettem még régen ilyen kétoldalast és nekem mindent fog amit kell, de a kalaptartóra szerintem nem fog ragadni. Ha mindenképpen kalaptartóra akarod, akkor szerintem csinálj oda két egészen apró lyukat, és azon keresztül kötözd oda. Ha jól van megcsinálva minimálisan látszana csak.

Ő nem oda akraja,hanem arra müanyagra,amiben a hátsó hangszoró is van,oldalt!

Nekem kötelegelővel van rögzítve egy szerelő neon.Van az alján,a hangszorónál keresztbe menő merevítők,azt furtam át vizszintesen és ahhoz kötegeltem hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Igen, igen.. én a peremhez akartam, szeretném, úgy,hogy félig legyen csak takarásban, mert úgy frankón bevilágítja a kettő az egész csomagteret.

Nah majd meglátjuk a lehetőségeket.. jó lett volna ha odatapad.. de valszeg az a baj, hogy a legszélén van egy kis dudor, így nem fekszik fel teljesen..

De ha tudok szerezni valahol ilyen szivacsos nyavaját, az még kap egy esélyt.. pedig a kábelezést már egész frankón sikerűlt eldugni, megoldani.. B) B)

Csak most a neonok lógnak :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ledet hogyan és mennyire kell csiszolni, hogy szépen szórjon? Csak kicsit vagy jó sokat úgy hogy legyen teljesen síkra csiszolva a teteje?

Szia!

Én teljesen le szoktam vágni a fejét... Magas fordulatszámú gravírozóba vágókorongot teszek, és azzal vágom. Amíg ez nem volt, addig durva csiszolópárvával szedtem le a fejét, aztán finomabbal tisztáztam...

Ilyen volt az előző autóm:

kadett.jpg

Ez pedig a mostani, de még nagyon az elején vagyok, most kezdtem el csinálni:

omega.jpg

Link to comment
Megosztás:

Az óracsoport tényleg jó lett, meg a TID is, de a fűtéskonzolon még van mit csinálni... :D Azért grat!

Igen a fűtéskonzol nem tökéletes de nem tudtam vele mit kezdeni már...ráadásul a fekete műanyag amin a piktogramok vannak, az sem tökéletes.

Valami ötlet? :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.