Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos dizájn (LEDek, neonok, xenon és társai)


ScatMan

Recommended Posts

én is alkottam nemrég: kattide

http://www.postimage.org/Pq2tcbFA.jpg

http://www.postimage.org/aV1NiJer.jpg

egy PIC vezérel 26 csatornán 52 db 5mm-es fényes narancs LED-et. majd még játszok a szoftverrel, lehet más villogásokat is kipróbálok. egyelőre csak az egyik oldalt csináltam meg, mert tesztelni akarom hogy hogyan reagál a környezeti hatásokra, hidegre, koszra, kavicsokra - eddig jól vizsgázott, a PIC nem fagyott le, a pár száz km alatt keletkezett kosz is kijött a LED fejek közül...

a végleges verzióhoz majd sokkal kisebb vezérlőpanelt építek SMD alkatrészekkel, és talán a csatornák számát is redukálom, ezt majd még meglátom...

( a LEDsor kép persze még csak a fejlesztési stádiumban volt ilyen levegőben lógó hullámos, most bele vannak ültetve a lökös műanyagbetétbe )

Látom nagyon ráérsz :D

Irigylem az ilyen embereket, csak úgy leakaszt egy PIC-t, és megcsinálja, én sajna nem tudok PIC-et programzani.

Egy ötlet: nem gondoltál arra, hogy nyíl alakúra csináld meg? Mutatná az irányt, amerre menni szeretnél.

(by Emese :D ).

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 1,6k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Látom nagyon ráérsz :D

Irigylem az ilyen embereket, csak úgy leakaszt egy PIC-t, és megcsinálja, én sajna nem tudok PIC-et programzani.

Egy ötlet: nem gondoltál arra, hogy nyíl alakúra csináld meg? Mutatná az irányt, amerre menni szeretnél.

(by Emese :D ).

:D

a PIC mély lelkivilágához én sem értek, de C-ben nagyon egyszerűen lehet dolgozni...

a köv próba egy belülről kifelé tartó felvillanó csík program lesz... :D

Link to comment
Megosztás:

:D

a PIC mély lelkivilágához én sem értek, de C-ben nagyon egyszerűen lehet dolgozni...

a köv próba egy belülről kifelé tartó felvillanó csík program lesz... :D

Nekem is ez jutott eszembe a videót látva.. hogy talán jelzésértékübb lenne.. kérdés a rend őrei mit szólnak hozzá.. (figyelem elvonás stb..)

Sanya!

KITT-hez még csak PIC se kell.. csak asszem 4017 vagy valami ilyesmi IC :D valahol van is egy ilyen áramköröm.. az volt a műfenyő ledes led-füzérem vezérlésére átalakítva :D

Link to comment
Megosztás:

elsőre én is diszkrét alkatrészekre alapozva gondoltam a dolgot, de rájöttem hogy a PIC olcsóbb, gyorsabb, egyszerűbb, és így nem vagyok lekötve egyetlen villogási mintához, játszhatok az időzítésekkel, gyorsíthatom, lassíthatom egyes pontjait... pl vészvillogónál mind2 ezt villogja mint a videón, indexelésnél meg kifelé futó fény van...

Link to comment
Megosztás:

jo már annak ki ért az ilyenhez

én a c hez csak leülni tudtam de felállni már alig, érteni meg végkép semmit.

pedig aztmondják(tad) hogy nem olyan nehéz...

csak gondolom az is időt igényel, mint pl a weblapozás stb...

egy ilyen program nem bonyolultabb, mint a szokásos "hello world" kiiratás, de persze nagyon el is lehet benne mélyülni...

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.