Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos dizájn (LEDek, neonok, xenon és társai)


ScatMan

Recommended Posts

Skacok!

Ezek a pc neonoknál, jelen esetben revoltec dupla 30as, mennyire különleges a neon, és az inverter közötti vezeték?

Nem mostani a kérdés, de hátha érdekel a válasz.

Wolfinak volt az invertertől elvezetve a vezeték a neonig. Ott a hosszú vezeték miatt látható volt az áramhiány. (nem világított csak a neon fele az is csak derengett)

A csomitartóban van nekem is egy beszerelve, én eldugtam az invertert középen (majd lefotózom). Egy dolog fura csak, az invertereim nem birják csak ideig óráig (kb: 1 év) már a második füstölt el. És nem a bedugott csatinál, hanem az üres aljzatnál olvadt össze.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 1,6k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Nem mostani a kérdés, de hátha érdekel a válasz.

Wolfinak volt az invertertől elvezetve a vezeték a neonig. Ott a hosszú vezeték miatt látható volt az áramhiány. (nem világított csak a neon fele az is csak derengett)

A csomitartóban van nekem is egy beszerelve, én eldugtam az invertert középen (majd lefotózom). Egy dolog fura csak, az invertereim nem birják csak ideig óráig (kb: 1 év) már a második füstölt el. És nem a bedugott csatinál, hanem az üres aljzatnál olvadt össze.

Köszi! Még aktuális, mert ebbe a hidegbe nem nagyon volt kedvem szerelgetni.

Szóval akkor nem igazán tanácsos hosszabítani.. :lol:

Lehet akkor veszek egy sima egyest, vagy kettő egyest, és azt szerelem be..

A sima 12voltot nem olyan necces elvinni 1.5 méteren :D

A dupla meg megmarad másnem szoba hangulatvilágitásnak :huh:

Amúgy türhető fényt varázsol? hova tetted? mert a gyári gyertyalángnál sokszor csak nehezen találom amit keresek..

ui: neked ha jól sejtem a ki nem használt csatinál ég össze.. nem lehet hogy csati hiányában a 2 érintkező között áthúz a nagyfreki? tegyél rá valami szigetelőt az egyik tüskére.. de ez csak egy 5let :D

Link to comment
Megosztás:

Amúgy türhető fényt varázsol? hova tetted? mert a gyári gyertyalángnál sokszor csak nehezen találom amit keresek..

Az enyémben kettő volt, és a hangszórók alá dugtam be.Nagyon erős fényt csinált, a gyári csomitérvilágítás meg sem közelítette.A műa. kárpit alatt csodásan el lehet dugni úgy az invertert, mint a vezetékeket.

Link to comment
Megosztás:

Az enyémben kettő volt, és a hangszórók alá dugtam be.Nagyon erős fényt csinált, a gyári csomitérvilágítás meg sem közelítette.A műa. kárpit alatt csodásan el lehet dugni úgy az invertert, mint a vezetékeket.

Jájá.. én is oda terveztem.. a perem alá.. UV kell, és még a bacikat is megöli.. a perem alatt :lol:

Nah szóval oda gondoltam én is.. ahogy elnéztem a 30as pont frankón befér oda..azért vettem 30ast.. majd ha jobb idó lesz, nekiesek..

Bár ez a revoltec pc neon elég csenevész.. néztem a csőben jóó vékony ami pilácsol.. de csak elég lesz :D :huh:

Köszke az 5leteket..(jah.. és a csomitér pilácsra gondoltam kötni.. szal automatice kapcsolna... mint a gyári pilács..)

Link to comment
Megosztás:

Jájá.. én is oda terveztem.. a perem alá.. UV kell, és még a bacikat is megöli.. a perem alatt :lol:

Nah szóval oda gondoltam én is.. ahogy elnéztem a 30as pont frankón befér oda..azért vettem 30ast.. majd ha jobb idó lesz, nekiesek..

Bár ez a revoltec pc neon elég csenevész.. néztem a csőben jóó vékony ami pilácsol.. de csak elég lesz :D :huh:

Köszke az 5leteket..(jah.. és a csomitér pilácsra gondoltam kötni.. szal automatice kapcsolna... mint a gyári pilács..)

Kötegelővel shímán óvatiba fel lehet rögzíteni, és én is (helyesebben Johnny) a gyári csomitérlámpa lábaira kötötte.Az izzót meg kivettük addig ish! :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

én is probálkoztam ugyan ezzel.

eredmény nekem se világított a hosszított vezetéken a cső

2400 ért vettem vaterárol két 25cm es neont és azota az van

meg vagyok vele elégedve.

1200Ft os akkori darabárával verhetetlen volt, vagy legalábbis nem találtam olcsobbat, a pc s ből se.

nekem ugy van megcsinálva, hogy mind a kettőt rákötöttem a gyári lámpa sarujára, és ennyi :huh:

felfogatni meg nem tökre a perem alá fogattam, mivel nekem ott az erősítő csatlakozója van, meg az rca csatija, hanem egészen hárta raktam, ahol a műanyag már befelé hajlik, az ajtó szájában.

ezenfelül pvc csőből vágtam egy darabot és a neonok mögé tettem tükörfóliával, sokkal erősebb a fénye igy :lol:

lábtrében is van, csak az egyikről leesett ez a "fényterelő" és ott nagyon szembetűnik a különbség!!

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
ez a bajom, hogy ilyen gyártottat vettem és nem világít valami ######án

ezért arra gondoltam, hogy belülre tennék még 2-őt 80, ill. 140 környékére

a kérdés az, hogy ezek hogyan vannak bekötve, mert a nyomtatott panel alapján nem lettem sokkal okosabb :)

Anno én Johnny segítségét vettem igénybe.Mi a gyári rizsizzó helyére forrasztottuk be az extrafényes fehér ledet 750ohm-os ellenállattal, és nagyon jól szórta a fényt....

Link to comment
Megosztás:

Anno én Johnny segítségét vettem igénybe.Mi a gyári rizsizzó helyére forrasztottuk be az extrafényes fehér ledet 750ohm-os ellenállattal, és nagyon jól szórta a fényt....

Én is hasonlóan oldottam meg, vettem 55Cd-ás 5mm-es fehér fényű LED-et, a fejét lereszeltem síkra, aztán egy 3-as körüli fúróval megfúrtam (ezt a módszert azt hiszem, itt olvastam valahol a fórumon), így keletkezett egy kúpos felület benne, amibe ezüstfestéket cseppentettem, így elég jól szórja a fényt oldalra is. Ezt a preparált LED-et egy 470ohmos ellenállattal beépítettem egy kiégett műszerfalizzó műanyag foglalatába (az eredeti zöld fajtába, amiben úgysem cserélhető az izzó), így egyszerűen becsavarható az izzó helyére, ill. kicserélhető ízzóra, ha kell. Nem mondom, hogy tökéletes a fényeloszlás, de a célnak megfelel, és ez fehér, ellentétben az izzók sárgás fényével, ráadásul ugyanolyan erővel világítja át a piros és kék részeket is, ellentétben az izzókkal ill. a kék LED-es megoldásokkal.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Akkor várjuk a megoldást (szerintem a Gabi is)! :D

Pont arra akartam hivatkozni, hogy sztem Ő meg tudná oldani :) Kéne pontosan tudni, hogy milyen a fordszámjele egy benzinesnek és a dieselnek (utóbbiról vannak infóim), és csinálhatnánk hozzá konvertert. Ha BC-re céloztál Gabi említésével, tudtommal neki nem a fordszámjel a probléma, hanem a fogyasztásmérés, márpedig ehhez a műszerfalhoz sztem az nem kell.

Link to comment
Megosztás:

Pont arra akartam hivatkozni, hogy sztem Ő meg tudná oldani :) Kéne pontosan tudni, hogy milyen a fordszámjele egy benzinesnek és a dieselnek (utóbbiról vannak infóim), és csinálhatnánk hozzá konvertert. Ha BC-re céloztál Gabi említésével, tudtommal neki nem a fordszámjel a probléma, hanem a fogyasztásmérés, márpedig ehhez a műszerfalhoz sztem az nem kell.

Nekem a fordszám rémlik :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.