Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos dizájn (LEDek, neonok, xenon és társai)


ScatMan

Recommended Posts

vegyél angelt, és abba xenon. :cry: :(

Egy Angel a vekibe 50e. felett van.Hozzá a Xenon, min. 25e.A gyári cucc pedig 80e. Hát nem is tudom........Mind2 egyedi, mert gyári xenonos sem sok rohangál.... :P

Tévedtem.Van az Osztrák Ebayen 149.99 euróért is.Valamint Magyarországra is postáz........

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 1,6k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

szerintem nem vakít az utólagos xenon,ha be van állítva a fényszóró.az látszik,hogy sokkal erősebb,de engem nem zavar.

gondolom akinek a szeme érzékeny,az nem így vélekedik.

persze a fa lombjára beállítótt foncsor nekem sem kellemes :P

már 9e km-t mentem az utólag berakott xenonnal, és max 1-2 autós villogott rám ezalatt... ennyi halogénnel is előfordul, ha valami döccenő miatt éppen szembekapja a másik, szóval jó ez...

nemrégiben sötétben mentem át érden egy bukkanós vasúti átkelőn, hát nem egy rendőr jött éppen szembe? :cry: elkerekedett szemmel bámult bele a xenonba, majd hunyorgott... na gondoltam kapom a lebaszást, nyomtam is a gázt a túloldalon, és pördültem be az első kisutcába. asszem nem jött utánam... :(

Link to comment
Megosztás:

úgy tudom hogy az automata magasságállítás és a lámpamosó kötelező hozzá... de zöldség, mert ha jól van beállítva akkor úgysem vakít, ha meg xarul akkor magasságállítóval is... szóval xenont mindenkinek, nagyon jóóóóó! :(

Már csak a műszakiztatás a kérdés........Mondjuk addig ki lehet kötni, és normál izzókat is lehet bele tenni......

Link to comment
Megosztás:

Már csak a műszakiztatás a kérdés........Mondjuk addig ki lehet kötni, és normál izzókat is lehet bele tenni......

pillanatok alatt vissza lehet dugni, átnyomni a műszakin aztán vissza a csatikat... de lehet bele se kötnek, nemtom, erre jöhetne valaki személyes tapasztalattal!

Link to comment
Megosztás:

Nincs behatárolva jogszabályilag, hogy nem lehet.Szal éppen ezért lehet.A rendőr sem tud mit kezdeni vele.

Ótósújságban olvastam......

igen,mert csak a gyári xenonra van hatósági előírás,az utólagosra nincs.legalábbis én így tudom :(

kérdés,hogy lesz-e módosítva ez,vagy nem?

Link to comment
Megosztás:

úgy tudom hogy az automata magasságállítás és a lámpamosó kötelező hozzá...

Ez az hogy én is így tudom, de miután nem láttam még jogszabályt ami ezt előírná, hajlamos vagyok azt gondolni hogy ez csak egy olyan elterjedt hiedelem. Mindazonáltal meggyőzhető vagyok, csak mutasson már nekem valaki erről előírást! (Ettől függetlenül én is xenont használok, utólagosat természetesen)

Link to comment
Megosztás:

a projektoros sokkal jobban beállítható, hogy ne vakítson szembe, csak ne lenne olyan csúnya szivárványos fényjátéka oldalról :(

Jaja, én is figyelem néha, hogy egy közeledő autó mindenféle színt tud produkálni xenonnal. Múltkor éjjel azt hittem, rendőr jön mögöttem, mert villogó kék-pirosnak tűnt, csak mikor közelebb ért, akkor láttam, hogy xenonos autó, gondolom utólagos volt az is, mert a gyáriaknak más a lámpabúrája, ezért azok nem nagyon csinálnak ilyet.

Link to comment
Megosztás:

Ez az hogy én is így tudom, de miután nem láttam még jogszabályt ami ezt előírná, hajlamos vagyok azt gondolni hogy ez csak egy olyan elterjedt hiedelem. Mindazonáltal meggyőzhető vagyok, csak mutasson már nekem valaki erről előírást! (Ettől függetlenül én is xenont használok, utólagosat természetesen)

Az hogy nem láttál még valamit, nem jelenti hogy nem is létezik. :(

Amúgy ez a dolog áttételes. Azaz a jogszabály csak annyit mond, hogy az aktuális előírásoknak (pl KÖHÉM

rendeletek) meg kell felelni. És ezek az előírások mondják ki azt, hogy xenon esetén kötelező a magasnyomású

lámpamosó, és az automata magasságállítás. :cry:

Ezért is nem megy át műszakin, és ezzel hiába is állnál le vitázni a vizsgabiztossal :P

Link to comment
Megosztás:

úgy tudom hogy az automata magasságállítás és a lámpamosó kötelező hozzá... de zöldség, mert ha jól van beállítva akkor úgysem vakít, ha meg xarul akkor magasságállítóval is... szóval xenont mindenkinek, nagyon jóóóóó! :(

Sziasztok!

Úgy hallottam, hogy nyugaton, ha igazoltat a rendőr és nincs lámpamosó+ autómata szintszabályozó, akkor csúnyán megbüntethet. Illetve ha az adott tipusú autóból gyárilag nem létezett ilyen kivitel. Úgy, mint a motorblokk, csak olyan blokkot rakhatsz bele amilyet gyárilag is szereltek az adott márkába, különben átalakításnak számít és engedélyköteles.

Pl astrába V6-os blokk.

Link to comment
Megosztás:

de ő nyugatrol irt!!!!!

egyébként, nekem házilagos 8mmes fehér led helyzetjelzőm van, ami ugyebár kékeset világol, nézték is műszakin, de nem szoltak bele

lehet csak szerencsém volt? :(

Nem.Nem volt elég kék.Egy időben itt Kméten vadásztak a kék helyzetjelzős verdákra.1X engem is kiintett a "szerv", kérdés nélkül belenézett a világító tompítottamba (gondolom óriási élmény volt) aztán továbbot intett.

Az enyém is fehér volt..........amíg ki nem égett.Aztán a 3. garnitúra után inkább visszatettem a gyárit.A tökömnek sem volt kedve állandóan ezeket a ledeket vásárolgatni.

Link to comment
Megosztás:

nekem is kiment a napokban az egyik helyzetjelző led... igazából nem is komáltam, mert bár asztalon vakító fehérnek tűnt, a gyakorlatban a xenon mellett már elég koszlott színe volt... lehet ki is veszem, egyáltalán mi a fenének van? éjjel nappal tompítottal járok, csak azért cseréltem le az izzókat mert idegesített a rusnya sárga pislákolás a xenon mellett... :(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.