Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos dizájn (LEDek, neonok, xenon és társai)


ScatMan

Recommended Posts

A sok szabadnap alatt volt időm kiélni magam berhelés ügyben...

Elég jó tapasztalatokkal lettem gazdagabb, gondoltam megkérdezem akartok-e astra g műszerfal világítás berheléses infókat... (Én még ugyan nem csináltam meg az izzók kicserélését ledekre, de már tudom hogyan kell. Sajan nem épp egyszerű, de azért meg lehet oldani)

Abból gondoltam hogy megcsinálom magamnak, mert egy kéken háttérvilágítású óralap 7ezer db magyar egyforintos, a ledek és a hozzávaló ellenállások anyagkültsége max 1000ft :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 1,6k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

naszóval. . .

vettem a praktikerben foglalatos ledet 489 huf volt 2 darab. beszerelés után kissé foltos volt a fénye. crime78 fórumtársunk javaslatára tft monitorból kihackelt fóliákat raktam a számlapok alá, ezzel jóval homogénebb lett, csak az a gond, hogy sokat elvesz a ledek fényerejéből. lehet, hogy még intézek nagyobb fényerejű cuccost hozzá, majd meglátom. mindenesetre ez a foglalatos led elég időtakarékos megoldásnak tűnik, tft fóliákat meg nem lehetetlen szerezni.

Link to comment
Megosztás:

bármilyen színnel, csak az a kérdés mit akarsz elérni, mennyi munkával, de ha ittvisszaolvasgatsz, vagy az astraF / elektromosba nézelődsz nagyon sok írás van róla, a mostanitól pár oldallal visszább konkrét kész művek is vannak képekkel illusztrálva :(

ledes gyári égők is vannak bele

festett égők is vannak, de ebből asszem csak a zöld és a piros lesz jó

festheted is az égőket, de ott is inkávbb csak a zöld és piros,illetve sárga

fóliázni is lehet de ugyancsak a zöld sárga piros

a kék szín leginkább leddel lehet megvalósítani, csiszolással sokat segíthetsz a dologban:)

Link to comment
Megosztás:

bármilyen színnel, csak az a kérdés mit akarsz elérni, mennyi munkával, de ha ittvisszaolvasgatsz, vagy az astraF / elektromosba nézelődsz nagyon sok írás van róla, a mostanitól pár oldallal visszább konkrét kész művek is vannak képekkel illusztrálva :(

ledes gyári égők is vannak bele

festett égők is vannak, de ebből asszem csak a zöld és a piros lesz jó

festheted is az égőket, de ott is inkávbb csak a zöld és piros,illetve sárga

fóliázni is lehet de ugyancsak a zöld sárga piros

a kék szín leginkább leddel lehet megvalósítani, csiszolással sokat segíthetsz a dologban:)

Piros leddel gondoltam a megvalósítást. A kilóméterórán kívül középkonzolt is át szeretném "szinezni". Azt olvastam hogy kilóméterórához nagy fényerejü led kell 2 cd elegendő? Mekkora ellenállásokat kell a ledek elé tennem? Mindenhova mehet ugyan akkora? Ellenálláson kívül kell még valami? A söntölés mit takar? Kössz előre is a segítséget!!!!!

Link to comment
Megosztás:

piros led az jo megoldás, de én javaslom, hogy előbb pirosra színzett égőket probálj, az sokkal egyszerűbb, mint ledekkel kinlodni stb

és lehet az is elég szép lesz neked

de ha mindenképp ledesited akkr 2 cd set ne használj egyáltalán van oylan kicsi ? :(

ilyen 2000 cd körül szokott indulni

én se csináltam még, de már régóta járok utána, ugyhogy sok elmélet van már a gépemen, de tényleg olvass vissza le van irva minden képletekkel rajzokkal tanácsokal

söntölés az pont az ellenállást jelenti

mekkora az meg a ledtől függ, mennyi mapert ir elő neki a katalógus

ellenálláson kivül nem kell más, csak a szerszámok

azt hiszem 5mmes led mehet mindenhova

és olvass vissza mondom mindnere fény derűl:)

Link to comment
Megosztás:

...de ha mindenképp ledesited akkr 2 cd set ne használj egyáltalán van oylan kicsi ? :(

ilyen 2000 cd körül szokott indulni...

...söntölés az pont az ellenállást jelenti...

Sztem Ő 2Cd-ásra gondolt, Te meg 2000mCd-sra, gyakorlatilag ugyanarról beszéltek :P

A söntölést meg ne keverjük ide, annak nem sok köze van ehhez a témához.

Link to comment
Megosztás:

Sztem Ő 2Cd-ásra gondolt, Te meg 2000mCd-sra, gyakorlatilag ugyanarról beszéltek :(

A söntölést meg ne keverjük ide, annak nem sok köze van ehhez a témához.

Arra gondoltam. 1. hsz-ben is ugy szerepelt ezért volt furcsa de mind1 megértettük 1mást.

Link to comment
Megosztás:

ja igy oké

amugy meg igazad van pepe nem söntölés, hanem előtétezés :(

a söntölést anno mérőműszerek áramerősségtartományának kiterjesztésére használtuk

az előtétezés, meg pont a fesz artomány növelése végett van, és a ledekhaz pontosan az kell

mivel egy led 3...3,3 volttal vigan elmennek 13,8 volttol amit a generátor szolgáltat kb attol kissé melegük lesz és elfüstölnek

U=R X I

ebből a feszültésg adott, ha megméred a foglalatokon afeszültséget, az áramerőség ugyancsak adott a aktalogusokbol, kb 25 mA körül szokot lenni, én legalábbis ugy terveztem és már a szivargyujto ami a legtöbbet világit ugyvan kb féléve és mükszik, igy marad az R amit már ki lehet számitani

500ohm körüli szám, nekem 380 as van benne talán, mert más nem volt itthon:)

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Ha valaki használ ilyen xenon szettet http://www.carstyling.hu/alkatresz_shower.php?id=4383

irhatna egy pár sort mik a tapasztalatok vele.

Köszi.

Azért kérdezem mert itt irnak róla egy két nem jó hirt.

http://www.opelforum.hu/index.php?showtopi...mp;#entry304375

én a martincaraudio.hu-ról rendeltem egy pro szettet, és teljesen elégedett vagyok vele - kivéve az árával, ugyanis rájöttem hogy tök ugyanazt adják noname címszó alatt is féláron 1-1.5 év garral, csak a martinoshoz saját dobozt csináltatnak és lecserélik a címkét... :kma: legalább vigasztal a 3 év gar...

Link to comment
Megosztás:

Én is filóztam anno xenonon z Astrába.Aztán most a vekibe is.De sztem értelmesen csak projektoros lámpába raknám be.Sokszor talizok olyannal, hogy normálba teszik be a xenont, és baróra zavaró.Szórja a fényt össze/vissza.Szal a Vekibe is vagy gyárit, v. projektor+xenon.Nem akarok senkit megvakítani.

Link to comment
Megosztás:

Én is filóztam anno xenonon z Astrába.Aztán most a vekibe is.De sztem értelmesen csak projektoros lámpába raknám be.Sokszor talizok olyannal, hogy normálba teszik be a xenont, és baróra zavaró.Szórja a fényt össze/vissza.Szal a Vekibe is vagy gyárit, v. projektor+xenon.Nem akarok senkit megvakítani.

Milyen a z Astra? :P :cry:

Sztem se minden lámpatestbe szabadna xenont tenni, mert némelyik nagyon szórja a fényt, még akkor is, ha netán beállítják a csere után.

Én is vitatkoztam már erről egyik ismivel, az volt az álláspontja, hogy nem érdekli, kit zavar, az a lényeg, hogy Ő jól lásson. Aztán feltettem neki egy kérdést: mire mész vele, hogy Te jól látsz, ha a szembejövőt elvakítod, és ezért az frontálisan neked megy? Ezen úgy elgondolkodott... :(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.