Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos dizájn (LEDek, neonok, xenon és társai)


ScatMan

Recommended Posts

Johnny koma, ha SMD LED kell, szóljál, küldök egy marékkal. :unsure: Piros, zöld és kék színben van a cégnél, mert használunk a gyártásban dögivel. Küldök levélben, ha gondolod.

De azt tudni kell, hogy elég pontszerű a fényük, tehát ki kell sakkozni, ha háttérfénynek akarod, vagy diffúzort kell rá csinyálni plexibű'

Zöldből és pirosból van olyan is, amin van kicsi lencse is.

Ezek standard, jó fényerejű LED-ek, nem az iszonyat nagy fényerejűek. Viszont nem is melegednek, ha 10-12 mA körül hajtod őket.

Hát szerintem ha próbapanelra egy egyenletes kört vagy félkört körberaknék velük egész jó fényt kapnék,de piros és kék csak a bal oldalon jöhet szóba,a többi helyre csakis fehér led mehet!

Nem akarok "bohóctuningot" full kék müszerfalat vagy ilyesmit!

A müszerfalamban is fehér ledek vannak!

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 1,6k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Ha van kedvetek szerelni akkor lehet gyakorolni a régi csapásmérőn. Abban ugyanis vissza kellene cserélni sima izzókra a Hernád Tamás féle kékesítést (Tom gyere lehet, hogy találsz ismerős elektronikai megoldásokat :unsure: )

Abból lehet, hogy azt is ki lehet agyalni milyen foglalat kell.

Johhny azokból a műanyag merevítőkböl 1-1 sarkot le lehet vágni finoman.

Coupe, sztem inkább vegyél bele sok-sok ledet. A neon lehet egy kicsit erős lenne :huh: De bemész egy számtekes boltba (pont nem messze tőletek van egy amelyik ilyen pc tuningokkal foglalkozik) és megnézed. Erős lesz. Ami a Laci mond az a szalag meg tul gyenge. Az nem igazán világít inkább erősen dereng.

Legyen led :lol:

Lomexnél veszel olcsóért ledet, aztán valami elektronyos szakember összerakja aprópénzért :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát szerintem ha próbapanelra egy egyenletes kört vagy félkört körberaknék velük egész jó fényt kapnék,de piros és kék csak a bal oldalon jöhet szóba,a többi helyre csakis fehér led mehet!

Nem akarok "bohóctuningot" full kék müszerfalat vagy ilyesmit!

A müszerfalamban is fehér ledek vannak!

Fehér nincs sajnos. :unsure:

Majd azért adok pirosat vagy zöldet, azzal ki tudod próbálni, hogy müxik-e a dolog, és nem a drága fehér LED-ekkel kell kísérletezni..

A LED-foglalatos rendszámtábla beépítés technikailag nem rossz, de sablont kell csinálni hozzá, mert anélkül ember nem fúr be 10-12 LED-et egy sorba....

Link to comment
Megosztás:

hát raktam már be 1-2öt de szerintem ebböl nem 1-2 kell és egy sort beépíteni nem egy jó megoldás.. de ez magán vélemény

Pont ezért szeretnék első körben kis neont hogy ne kelljen szétfurkálni az autót.Kint németországba olyat is láttam hogy a gyári megvillágítás volt valahogy befaragva.Lehet inkább az a megoldás lesz :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Pont ezért szeretnék első körben kis neont hogy ne kelljen szétfurkálni az autót.Kint németországba olyat is láttam hogy a gyári megvillágítás volt valahogy befaragva.Lehet inkább az a megoldás lesz :unsure:

Nekem mióta megvettem nem jó a rendszámtáblavilágításom! :lol:

Ha a rend őrei kiszurják: Óóó ez nem világít?Biztos most égett ki! :huh:

Link to comment
Megosztás:

Lehet kapni befúrható led foglalatot,amiben stabilan megáll a led,főleg ha beragasztod meleg pisztolyragasztóval.

Az lesz a gondotok,hogy a led egy adott pontba fókuszálva világít,azaz nem nem teríti a fényt,mint egy izzó,bár ha a led fejét simára reszeled talán jobb lesz!

Ha csak izzót akartok középen cserélni az sem 2perces meló!

Kormányborítás le,rádió ki,fütésgombok leközépső fütés rostélyok ki és utána lehet kivenni az összes csavart,hogy hozzáférj a fütéskonzolhoz,mármint az izzókhoz!

Nah igen.. pont ezért nem világít nekem se.. bár kb. még csak egy hete. De én is úgy voltam vele, hogy mostmár megvárom a tavaszt, és valszeg akkor ledezek én is..

És tény, hogy szerintem is smd ledekkel lehetne próbálkozni.. kaptam is próbára párat egy Klubtárstól :D ,igaz, azóta se próbáltam ki őket :unsure:

Annó még a müszerfal ledezéséhez kértem.. csak épp nem tudtam dönteni, milyen szinre is csináljam.. egy időben még a kapcsolható szinen is elgondolkodtam :huh: :lol:

Szal tavasszal majd meglássuk mi sűl ki belőle...

Johnny koma, ha SMD LED kell, szóljál, küldök egy marékkal. ;) Piros, zöld és kék színben van a cégnél, mert használunk a gyártásban dögivel. Küldök levélben, ha gondolod.

De azt tudni kell, hogy elég pontszerű a fényük, tehát ki kell sakkozni, ha háttérfénynek akarod, vagy diffúzort kell rá csinyálni plexibű'

Zöldből és pirosból van olyan is, amin van kicsi lencse is.

Ezek standard, jó fényerejű LED-ek, nem az iszonyat nagy fényerejűek. Viszont nem is melegednek, ha 10-12 mA körül hajtod őket.

Nah, akkor van mégegy forrás :lol: A lencse mit csinál? szór, vagy inkább mégjobban fókuszál? Egyszer Lurdihoz kihozhatnál pár demo példányta ledekből, ha nem gáz :lol:

hát raktam már be 1-2öt de szerintem ebböl nem 1-2 kell és egy sort beépíteni nem egy jó megoldás.. de ez magán vélemény

És ha mondjuk egy keskeny hosszú nyáklapra sorba be lenne forrasztva, ez besülyesztve a kaszniba, majd egy plexivel letakrva? Bár neon tuti jobb fényt adna.. már ha van ilyen keskeny, illetve hossz..

Link to comment
Megosztás:

Hát szerintem ha próbapanelra egy egyenletes kört vagy félkört körberaknék velük egész jó fényt kapnék,de piros és kék csak a bal oldalon jöhet szóba,a többi helyre csakis fehér led mehet!

Valakinél láttam is egy ilyen megoldást! Asszem innen a fórumról... valahova le is mentettem a képeket.. én is úgy terveztem a cuccot..

Link to comment
Megosztás:

Nah, akkor van mégegy forrás :unsure: A lencse mit csinál? szór, vagy inkább mégjobban fókuszál? Egyszer Lurdihoz kihozhatnál pár demo példányta ledekből, ha nem gáz :huh:

Alapban a legtöbb SMD LEDben a dióda felett max. egy kis víztiszta műanyag réteg van. A sugárzási szöge kb. 120-130 fok, de mivel nincs fókuszálva, nem túl jó a hatásfok, és a karakterisztika sem egyenletes, hanem foltos. A fény középen pontszerű és éles, a széleken meg csak derengés van. Ezért van, hogy általában mindenhol diffúzorokat, meg fényvezetőket alkalmaznak, azok szépen elterítik a fényt egy adott felületre. Ha van felette lencse, akkor a sugárzási szög csak 30-40 fok, de azon belül viszonylag egyenletesen teríti a fényt.

A normál (3 és 5 mm-es, meg mindenféle formájú) LEDeknél a műanyag fej maga a diffúzor (ha nem víztiszta) és a lencse is egyben. Ha megnézel egy víztiszta piros LEDet például, na ahhoz hasonlít a lencsés SMD fénye.

Viszek a Lurdyhoz szívesen, de nemtom még mikor jutok ki. Bekészítem az autóba, aztán majd ha megyek odaadom.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
És melyiket raktad bele? Mert itt csak Corsa C-hez meg Omega B-hez való van, ami Opeles...

Képet nem csináltál még róla, hogy mutat a gépsasban?

Sztem v.mi raktárkészleti dolog lehetett, mert csak ez az 1 volt belőle felrakva az Ebayre.Onnan lett véve.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Ez a srác árul ledeket CS-n és azt mondja van neki "jégfehér" is....kulcsrakészen 800 Ft/db áron adja.....jó ár ez? Azt mondja van neki raktáron. Felhívom csak miket kérdezzek meg? Hic, tippek? <_<

Muszáj valamit csinálni mert a sárga egyre jobban bántja a szemem, a BC ugy néz ki mint egy számítógép a 80-as évekből :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

azt írta, hogy csak be kell rakni...akkor gondolom foglalattal együtt van :rolleyes:

azé kérdezz rá szerintem.

de egyébként ha csak egy led van égőhelyenként, akkor eléggé inhomogén lesz a ledes

világítás a kijelzőn, mert a led ugye nem szórja a fényt, mint az égő.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.