Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos dizájn (LEDek, neonok, xenon és társai)


ScatMan

Recommended Posts

Gabi ....

Sajna a bontós nem adta kölcsön a kijelzőt, én még abba is belementem volna, hogy megveszem.

Majd visszaveszi a művelet után, de ez sem jött be... :rolleyes:

Ha mégis lessz valami megoldás engem is érdekel, mindenképp.. :blink:

Köszi....

Más..a szofita méretű Ledes megoldással mi a helyzet ?

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 1,6k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Más..a szofita méretű Ledes megoldással mi a helyzet ?

Zárva volt az üzlet, és így nem sikerült hozni, ha van pontos mennyiségről adat akkor írunk Npasinak és vesz amennyi kell.

A lehozatalt, meg majd okosan megoldjuk.

De úgy tudom Futó mester 2-3 héten belül jön Tomihoz matricázni, és vele is le tudnánk esetleg hozatni.

Link to comment
Megosztás:

Az jó, mert úgyis közel lakunk egymáshoz.

Ezzel tisztában vagyok, ezért is írtam, hogy így lenne a legokosabb megoldani.

Astrában ugye a szoffita izzók egyforma méretűek?

Én eddig autóban 2 féle méretűvel találkoztam, de tudomásom szerint van vagy 4-5 méret.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap este beszerkesztettem az Astrába a 2 db 10cm, és egy db "hosszabb" :) zöld Neont.Egy kicsit szét kellett borítani a vezetékelés miatt a tetőkárpitot, de a művelet végül jól sikerült.Így a két B oszlopra kerültek fel a 10cm-es neonok, itt az egyik inverter utáni részébe bele kellett toldani, és ez később kicsit nehezebben kelt életre, de a másik, amelyik a vezető oldalra került, jól működött.Valamint a hátsó üléssor fölé került még egy db hoszabb is.Kellő fénnyel árasztják el az utasteret.A kapsolót, Gepárd mintájára a kormány alatt lévő kipattintható műa. izére szerkesztettem fel, némi faragással.Összeségében jó lett.

Viszont eléggé csalódást okozott a xenonizzo.hu-ról rendelt SMD ledes szofitaizzó, mert gyakorlatilag 4db apró SMD led van felszerkesztve a nyáklapra, és ezek együttes fénye is mitnemondjak, piszok kevés.Szóval ott még be kell majd hackelni legalább 4db extrafényes fehéret is.kettőt az egyik, és kettőt a másik oldalról.

Utána már jó lesz.

Link to comment
Megosztás:

Egy apró észrevétel az SMD-s szofita ügyében.Szóval annyira nem jó, amennyibe kerül, mert elég haloványan világít, elég hamar szívja le a DSLC-ből az energiát, úgyhogy a riasztóm hamar megérzi a fesz.ingadozást, így amíg nem aludt el teljesen, nem tudok riasztót kapcsolni.Vagyis tudok, csak elkezd óbégatni.Szal ha v.ki ilyesmit tervel, inkább csinálja meg LED-ből.

Link to comment
Megosztás:

Egy apró észrevétel az SMD-s szofita ügyében.Szóval annyira nem jó, amennyibe kerül, mert elég haloványan világít, elég hamar szívja le a DSLC-ből az energiát, úgyhogy a riasztóm hamar megérzi a fesz.ingadozást, így amíg nem aludt el teljesen, nem tudok riasztót kapcsolni.Vagyis tudok, csak elkezd óbégatni.Szal ha v.ki ilyesmit tervel, inkább csinálja meg LED-ből.

Ja.

Nekem kb 50 db smd LED van benne és szépen világít. Raknék fel képeket de sajnos LÁMA vagyok és nem toom hogy kell :) Ha megmondja valaki akkor megmutatom a rendszámtábla villanyt is.

Link to comment
Megosztás:

Egy apró észrevétel az SMD-s szofita ügyében.Szóval annyira nem jó, amennyibe kerül, mert elég haloványan világít, elég hamar szívja le a DSLC-ből az energiát, úgyhogy a riasztóm hamar megérzi a fesz.ingadozást, így amíg nem aludt el teljesen, nem tudok riasztót kapcsolni.Vagyis tudok, csak elkezd óbégatni.Szal ha v.ki ilyesmit tervel, inkább csinálja meg LED-ből.

Valamint még egy apróság.Amikor már be van csukva az ajtó, és elvileg nem kellene világítania, akkor is világít, de nagyon halványan.Felettébb érdekes.Pedig elvileg olyankor már áramot sem kap.Elvileg.

Link to comment
Megosztás:

Egy apró észrevétel az SMD-s szofita ügyében.Szóval annyira nem jó, amennyibe kerül, mert elég haloványan világít, elég hamar szívja le a DSLC-ből az energiát, úgyhogy a riasztóm hamar megérzi a fesz.ingadozást, így amíg nem aludt el teljesen, nem tudok riasztót kapcsolni.Vagyis tudok, csak elkezd óbégatni.Szal ha v.ki ilyesmit tervel, inkább csinálja meg LED-ből.

Lehet, hogy a biztonság kedvéért nagyobb előtétellenállást raktak rá. Ez magyarázná, hogy a riasztó is érzi a feszültségesést, és a halovány teljesítmény is ezt támasztja alá. Riasztónak told kijjebb a beélesedési idejét, akkor nem fog vartyogni! Az enyém is kiabált, mikor késleltetett belsőtérvilágítást kapott!

Ja.

Nekem kb 50 db smd LED van benne és szépen világít. Raknék fel képeket de sajnos LÁMA vagyok és nem toom hogy kell :) Ha megmondja valaki akkor megmutatom a rendszámtábla villanyt is.

Na ez engem is érdekel... Küldd át mailban, én majd felrakom! ;)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
csak számlap

de asszme pont erről beszélt le engem Agressor26 kézzellábbal mert állitolag nemszép.

Azt a calit meg lehetne esetleg nézni Gabi? Vagy képek vannak?

Ám legyen. Idézet a másik fórumról:

Megjött ma németből a plazma számlap, majd elviszem szombaton és meg lehet nézni, akit érdekel.

Még a fényerejét is lehet poti-val szabályozni. Tök jó!

Íme:

plazma1.jpg

plazma3.jpg

plazma2.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.